תאונה קטלנית בדרום!

נועם מורנו ט'3

מבוא

שתי צעירות כבנות 18 נהרגו ביום שישי [כ"ב בכסלו תשע"ו, 04/12/15 בשעה 11:47 בבוקר] בתאונת דרכים בכניסה ליישוב שדה צבי שבצפון הנגב.

צעירה נוספת, שהייתה איתן ברכב, נפצעה באורח קשה, טופלה על ידי צוות של מגן דוד אדום ופונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהיא סובלת מפגיעה רב מערכתית.

מחקירת המשטרה עולה כי הרכב הפרטי יצא ממושב שדה צבי וכאשר ניסה לפנות שמאלה לכביש 293, התנגש במשאית שהגיעה ממזרח למערב. בוחני אגף התנועה ממשיכים בחקירת נסיבות התאונה.

ניתוח האירוע

המעורבים בתאונה

נהגת מכונית פרטית-3 צעירות.

נהג משאית- נהג אחד.


הסיבות הגורמים לתאונה

הגורם האנושי הוא בתאונה זו.

נהגת המכונית לא צייתה לחוקי התנועה מאחר ולא נתנה זכות קדימה לרכבים שנוסעים.


תוצאה

רכב מסחרי[משאית] שנהג בכביש 293 ממזרח למערב, פגע במכונית פרטית. כתוצאה מההתנגשות נהרגו שתי צעירות כבנות 18 וצעירה נוספת נפצעה באורח קשה.


עקרון הבטיחות שהופר

הנהגת הפרה את עיקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה. תמונת המציאות הכוללת תאפשר למשתמש בדרך לצפות אירועים עוד לפני התרחשותם ולהימנע מלהיקלע למצב חירום. לולא הנהגת הייתה חושבת מהן ההשלכות של הפרת חוקי התנועה, היא יכלה לצפות את התאונה ולהימנע ממנה.

סיכום ומסקנות

מכל האמור ניתן לומר שאי ציות לחוקי התנועה והתחבורה יכולים לגרם לנזק. האדם חייב להשתמש בכלים השכליים שלו, בכדי לא להיכשל עקב הסתמכות על האמצעים הטכניים. יש להבין שהנהג השני לא תמיד במיטבו ויכול להחליט החלטות שגויות.

אכן היה ניתן למנוע את האירוע על ידי כך שנהגת הרכב הפרטי הייתה מצייתת לחוקי התנועה שעל פי אירוע זה הפרה אותם. אילולא הייתה מאפשרת למשאית זכות קדימה, לא היה נגרם שום נזק.

יומן - תאונה קטלנית בדרום: שתי צעירות נהרגו, שלישית פצועה אנוש בהתנגשות עם משאית