מידעון ועוד ברב תחומי עמק חרוד

11-17.11.2018

דבר המנהלת

"אם לא נעמוד על הנגב, לא תעמוד תל אביב."
דוד בן גוריון 1937 רלבנטי מתמיד.

ביום ראשון השבוע חל יום הזיכרון לדוד בן גוריון ואנו התחלנו שבוע בדרום וגם סיימנו בדרום.
התחלנו את השבוע בטיול שנתי של שנתון ט' לאזור שדה בוקר במקביל לעוד סבב בין ישראל לחאמס.
למרות החרדה מהמצב הטיול המשיך כסדרו, תוך תאום עם חדר המצב, ותלמידנו חזרו שמחים ומרוצים.
בסוף השבוע פגשנו את נבחרת הכדורסל של עירוני א' מאשקלון למשחק גומלין בשלב שמינית הגמר. ארגון האוהדים שלנו שרצה לתמוך בחיילים הנמצאים בדרום אסף תרומות מהתלמידים להעברה לחיילנו בדרום. בנוסף התלמידים הביעו הערכה לתלמידים מאשקלון וכתבו להם כך:

אנחנו, ארגון האנימלס וכלל תלמידי ומורי בית הספר, רוצים להביע תמיכה והערכה, לתלמידי ומורי בית הספר עירוני א' אשקלון וכלל תושבי הדרום, אשר נמצאים במציאות לא שגרתית ורוצים לאחל להם, ימים של שקט ושלום, שלא תדעו עוד ימים קשים כמו אלה ורוצים להגיד לכם שאתם תמיד יכולים לבוא ולהתארח אצלנו.

אוהבים, מעריכים ותומכים, ארגון האנימלס, תלמידי ומורי בית הספר הרב תחומי עמק חרוד.

על הנבחרת והמשחק האחרון לעונת הכדורסל תוכלו לקרוא בהמשך.

ההכנות למקאתון ה-3 בעיצומן. הפעם נושא המקאתון הוא שיפור חווית הטיסה. מוזמנים לקרוא עוד ולהרשם בהמשך המידעון.

שבוע טוב לכולם.
לילך.


זיר לוז מעין חרוד מאוחד המורה הוותיק בישראל חוגג 90

זיר בן 90! המורה הותיק ביותר בארץ. זיר מקפיד להגיע יום יום לביה"ס ויכול לספר לכולנו על ארועים היסטוריים עליהם התלמידים לומדים, אנחנו מלמדים ואילו הוא היה נוכח (למשל השבת השחורה, הפילוג וכן הלאה).
זיר משתתף במליאות המורים, תומך תמידי במגמת הפיזיקה ומקפיד להגיע בכל יום חמישי בהפסקה הגדולה ל"דבר המנהלת". השבוע אחלנו לזיר מזל טוב ענק ולעצמנו שנגיע לגילו באותו המצב. זיר כדרכו החזיר לנו בשנינות מחויכת ובאיחולים שיבוא לשמוח איתנו ביומולדת 90 של המורים הנוכחים בחדר המורים.....
בנוסף הודה שכיף להיות בחדר המורים ובביה"ס בכלל כשרוצים אותך כי "כתלמיד לא ממש רצו שאשאר"

אנו זיר מאחלים לך עוד הרבה שנים של עשייה מבורכת.

Big picture

נבחרת ביה"ס בכדורסל ליגת תיכונים מסיימת את המסע ולא מעפילה לרבע הגמר

להיפרד זה להבין שיש אנשים שהם חלק מההיסטוריה שלך!

זה הרגע להיפרד מעמק חרוד 18-19.

לפגוש אתכם עמק חרוד 18-19, להכיר אותכם יותר ומקרוב, לאהוב ומאוד ולהיפרד בסוף זה חלק מחיינו , בטח על המגרש.

זה לא סוד שרצינו מאוד להיות הראשונים בהיסטוריה שעושים את זה פעמיים ברציפות. לא הצלחנו.אבל יש דברים שגם בשנה הזאת יקחו אותנו קדימה.

אז קודם כל לכם שנתון 2001 (בני י"ב). לאלון מ., לקופר, לדליות,לאלון ק., לציבוטרו, לחנוכי (שעשה רק שנה אחת בתיכונים במקום 3 עקב פציעות), לרזיאל, וליוחנן . תודה על השנים שהייתם חלק מעמק חרוד. חלק היו שנתיים חלק היו שנה , אבל אתם חלק מאליפות שלעולם תהיה חלק ממכם בעונת 17-18. אנחנו יודעים שעשיתם הכל אבל הכל למען הנבחרת ומבחינתנו זה הכי חשוב. אוהבים ותמיד נזכור!

לבית ספר עמק חרוד , למנהלת לילך שטיין, לאורי אושנים ואמיר אריאב וכל צוות החנ"ג , למורים ולמחנכים- תהיו גאים במה שאתם נותנים לילדים האלה. אף אחד לא יכול לעשות מה שעשינו בגמר שנה שעברה עם הקהל ובטח לא במשחק הפתיחה בגן נר. אנחנו הולכים הרבה שנים ביחד ונמשיך כל הזמן לעשות הכי טוב ביחד למען ילדינו. תודה על הכל!

למאמנים והצוות המקצועי הרחב שלנו : לאור צבעוני, אסי קוצר, ברק ווינריב, תמיר פינטל, יאיר ניזר וליאור קרת- תודה על הכל !

לנתי כהן המנהל הארגוני - כמו תמיד עם אינסוף עזרה בהכל , תודה איש יקר שלנו!

להתאחדות בתי הספר לספורט- טל אנקונה המדהימה, זיו ואורית וכל מי שמתעסק במפעל המדהים הזה, שלפעמים הרבה אנשים שלא מבינים נוהגים להשמיץ אותו או להפוך אותו ללא רלוונטי, אבל אתם ארגון מדהים שיש רק מה ללמוד ממנו ומודים לכם על כל רגע של עשייה.

לעובד נור ראש המועצה, ענת מור יאיר ילובסקי- על כל העזרה והסיוע והרגישות כמו תמיד- המון המון תודה.

ואחרונים חביבים- שנתון 2002 (יא) ושנתון 2003 (י). משנה הבאה זה שלכם. כולנו יודעים מה יש לנו בשנים הבאות בשנתונים שלמטה. אנו סמוכים ובטוחים שיחד אתכם ומי שאתם נחזור למקומנו הטבעי בהקדם האפשרי.


אנחנו אף פעם לא מפסידים! או שאנחנו מנצחים או שאנחנו לומדים!

נתראה בעונת 19-20 במלוא העוצמה!


לירן וינקור מנהל מועדון הספורט גלבע/מעיינות


קישור לתמונות מהמשחק

Big picture

לומדים מדעים, אבל אחרת

תוכנית לימוד חדשנית במדעים : בקרוב תלמידי שנתון ח' יוכלו לבחור באילו תחומים מדעיים ברצונם להעמיק. צוות מורי המדעים שקד ופיתח ארבעה קורסים ייחודיים - פיזיולוגיה של גוף האדם, כימיה בגישה מחקרית, אקולוגיה של סביבת בית הספר ועיצוב וייצור של מוצר טכנולוגי במרכז היזמות. את יום החשיפה לקורסים התלמידים החלו בהרצאה מרתקת מפי ד"ר מרינה חץ, מומחית ללוויינים וחקר חלל, אודות חדשנות טכנולוגית ומדעית בחקר החלל. התלמידים שמעו על הקורסים השונים המוצעים להם ומיד לאחר חנוכה יתחילו התלמידים ללמוד את שיעורי המדעים כקורסים - כל תלמיד על פי נטיית ליבו והעדפותיו.
Big picture

טיול שנתי ט להר הנגב

"לך לך למדבר הדרכים יובילו..."

כיתות ט טיילו השבוע שלושה ימים נהדרים בנגב וחוו את המדבר במלוא הדרו. נחל חוורים עין עבדת תצפית על נחל צין. למחרת מכתש רמון ומצפה הכוכבים ובערב אירוח בדואי נפלא סביב המדורה ולסיום נחל פרס. זו היתה חווית מדבר מחברת ומעצימה לתלמידי השנתון.

Big picture

לימוד אנגלית משותף עם שכנינו אורט-אחווה נעורה

בית ספרנו נבחר השנה להשתתף בתכנית ייחודית של לימוד משותף בשותפות עם שכנינו אורט-אחווה נעורה.

"לימוד משותף" מאפשר לתלמידים יהודים וערבים ללמוד מקצוע מוכר במשותף, באמצעות שיעורים משותפים תדירים, פרונטליים באנגלית אשר יתקיימו לאורך שנתיים. התכנית כוללת גם עבודה משותפת של הצוותים החינוכיים בצמד בתי הספר הערבי והעברי, ומטרתה לקדם הכרות בלתי אמצעית, והכרות הדדית של השפה, התרבות ואורח החיים. בתמונות תלמידים משנתון ח' בפעילות.

Big picture

שנתון ח - טרוניר כדורגל

Big picture
Big picture
Big picture