Naujienlaiškis. Kovas

Šįkart itin daug renginių ir mažai naujienų :)

Įdomybės

Jau pradedama rinkti nauja geštalto mokymo grupė, startuosianti rugsėjį. Laukiam prisijungsiančių!


Konsultacinio centro šviežiausios naujienos jau čia - sužinokite visą aktualią informaciją apie atrankas bei kas gali prisijungti prie šios komandos.


Kovo 7-9d. vyko ilgai lauktas "Moters nerimo" seminaras su Lise Winther-Jensen. Seminare neapsistota vien ties nerimu - nagrinėtos ir agresijos, santykių, tapatybės bei senėjimo temos, Lise daug dėmesio skyrė praktikai ir glaustą teorinę medžiagą derino su dalyvių atvejų nagrinėjimu. Kaip viena iš dalyvių dalinasi, "po seminaro pradėjau galvoti apie pyktį, kuris seka po nerimo. Aš žinau, kad pyktis yra tiesiog energija, varomoji jėga, kuri reikalinga tam, kad žengti žingsnį, įveikti stagnaciją, įgyvendinti sprendimą, kurio pasekmės būtų konstruktyvios. Todėl laukiu nesulaukiu seminaro apie nerimą tęsinio - seminarą apie pyktį.". Kadangi norite naujo seminaro su šilta ir pamilta lektore, mes skubame jį organizuoti!


Kovo 15d. įvyko dar vienas paskaitų ciklo užsiėmimas - šį kartą daugiau sužinojom apie judesio terapiją iš Agnietės Laurinaitytės. Po terapijos visos dalyvės išėjo atsipalaidavusios ir sužinojusios daugiau apie save ir pratimus kūnui bei pasisėmusios Agnietės ramybės ir šilumos - renginys pavyko! Planuojamas filmo peržiūros vakaras apie judesio terapiją - sekite naujienas! Šį mėnesį paskaitų ciklas tęsias- kviečiame jus į paskaitą apie fenomenologiją.


Šį šeštadienį, balandžio 12d., Brigita Kaleckaitė skaitė pranešimą Kasmetinėje organizacinės psichologijos konferencijoje "Psichologas organizacijoje: originalių sprendimų link" apie geštalto principus organizacijose pokyčių metu.

Renginiai

Balandžio 30d. kviečiame į dar vieną paskaitų ciklo užsiėmimą - šįkart apie fenomenologiją mums papasakos Antanas Mockus. Vasario paskutinę savaitę pirmokai ir antrokai turėjo progą išgirsti apie fenomenologijos praktinį taikymą - ši paskaita svarbi tuom, kad bus proga išgirsti ir apie teorinius fenomenologijos aspektus ir susidėlioti viską į bendrą vaizdą. Daugiau informacijos čia.


Gegužės 2-4d. kviečiame dalyvauti praktiniame seminare su Liudmila Lebedeva "Meno terapijos taikymas darbe su išgyvenančiais krizines būsenas: diagnostinis ir terapinis aspektai". Daugiau informacijos čia.


Gegužės 2-3d. kviečiame į seminarą "Privačios praktikos rinkodara terapeutams ir konsultantams" su šios srities specialistu Evaldu Bruže. Šis dviejų dienų seminaras - tai investicija į ateitį, padėsianti terapeutams, konsultantams ir medikams, besiverčiantiems privačia praktika arba planuojantiems ja užsiimti, geriau susigaudyti šiuolaikiniame privačios praktikos veiklos organizavime ir pozicionavime, nepasimesti finansiniuose privačios praktikos aspektuose bei toliau tobulėti. VGI nariams taikomos nuolaidos, pasinaudokit galimybe! Daugiau informacijos čia.


Gegužės 3d. siūlome dalyvauti teoriniame-praktiniame sapnų analizės seminare "Pažink save per sapnus". Seminarą ves Brigita Kaleckaitė. Sužinosime, kodėl verta analizuoti ir suprasti tai, ką sapnuojame. Interaktyvaus seminaro metu dalyviai sužinos apie sapnų reikšmę ir darbą su sapnais skirtingose psichoterapijos paradigmose. Daugiausia dėmesio bus skiriama sapnų nagrinėjimui taikant geštalto terapijos principus. Seminare bus galimybė tiesiogiai pamatyti terapeuto darbą su sapnu bei praktiškai išnagrinėti savo individualų sapną. Daugiau informacijos čia.


Birželio 5d. kviečiame į seminarą „Pokyčių valdymas ir geštalto principai organizacijoje“. Seminaras skirtas organizacijose dirbantiems psichologams, personalo specialistams, vadovams bei visiems, ką domina žmogiškųjų išteklių valdymas. Detalesnis renginio aprašymas čia


Jau prasidėjo registracija - Birželio 14-21d. kviečiame vasaros atostogas praleisti ypatingai! Liepojoje (Latvija) prie Baltijos jūros vyks kasmetinė psichoterapijos vasaros stovykla. Stovykloje dalyvauja Vilniaus ir Rygos Geštalt institutų dėstytojai ir studentai, besidomintys psichologija žmonės ir stovyklos svečiai. Yra galimybė dalyvauti su vaikais ir šeimomis. Visos savaitės metu vyksta įvairūs užsiėmimai – rytinė mankšta ir meditacija ant jūros kranto, grupinės ir individualios terapijos užsiėmimai, paskaitos, meninės dirbtuvės, kino vakarai, vakaro seminarai, karnavalas ir naujų mokymo programos dalyvių krikštynos. Taip pat svarbu paminėti, jog Instituto "pirmokai"/"antrokai" dalyvauja kliento pozicijoje, o "trečiokai" savo jėgas išbando terapeuto pozicijoje - dirba su realiu klientu, gauna individualią bei grupinę superviziją. Tai puiki proga įgyti vertingos patirties prieš Tarpinį egzaminą, kuris vyks jau šių metų spalio mėnesį! Stovyklos kalbos: rusų, latvių, lietuvių ir anglų. Pagal poreikį organizuojamas vertimas. Pilna stovyklos kaina 1840Lt, galimi įvairūs apgyvendinimo ir maitinimo variantai - kreipkitės į Veroniką.

Registracija jau vyksta! Daugiau informacijos: mokymai@gestaltinstitute.eu arba +370 698 81194. Dėmesio! 1 ir 2 metų VGI studentams stovykloje užskaitomos 48val. grupinės terapijos, nuo 3 mokymosi metų užskaitoma 18val. grupinės supervizijos ir 30 klinikinio darbo valandų.


Europos Psichoterapijos Asociacija (EAP) visus kviečia į tarptautinę psichoterapijos konferenciją, orientuotą į praktikuojančių poreikius, ypač tuos, turinčius Europos Psichoterapeuto Sertifikatą (ECP). Ši konferencija vyks Vilniuje spalio 15-18d, 2014. Konferencijos tema – „Kaip susitinka Menas ir Mokslas“, kur bus nagrinėjamas klausimas, ką gali praktika ir tyrimai pasimokyti vienas iš kito. Pastaruoju metu, ne ką mažiau negu ir seniau, keliami klausimai apie psichoterapijos vertę ir teisėtumą, nors vis daugėja įrodymų apie terapijos ilgalaikę naudą, teigiamą įtaką sveikatai, gyvenimui ir santykiams, o daugelyje Europos šalių psichoterapija vis dar nepripažinta kaip lygiavertė profesija. Tiesa, dažnai sunku suvokti augantį teigiamų mokslinių duomenų kiekį bei tą panaudoti dėl skirtingų praktikos ir mokslo filosofijų šiose tarpusavyje susijusiose srityse. Tad ši konferencija- tai bandymas apimti abi veiklų ir interesų sritis, dalinantis bendromis idėjomis, bendru supratimu ir susijusiomis problemomis. Rekomenduojame pasinaudoti proga (juk tokio mąsto konferencija vyks čia pat!) ir dalyvauti! Daugiau informacijos čia.

Įspūdžiai

Vilniaus geštalt instituto vadovė Brigita Kaleckaitė dalyvavo geštalto konferencijoje Minske. Kaip pati sako, „Buvo puiki galimybė susipažinti su kaimynais geštalto terapeutais. Labai apsidžiaugiau pamačiusi, kad tiek lietuvių, tiek latvių, rusų, baltarusių, amerikiečių ar prancūzų geštaltistų lygis panašus. Yra, aišku, šiokių tokių niuansų ar skirtumų geštalte, kuriuos įtakoja asmeninės terapeuto savybės arba šalies kultūriniai / visuomeniai niuansai.“ Brigita ne tik pravedė kūrybines dirbtuves apie geštalto metodą organizacijose ir darbą grupėse ir moderavo diskusiją "Kam sveikiems žmonėms terapija? Grąžinkite terapiją į ligonines!", bet taip pat džiaugiasi sudalyvavusi keliose paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse bei atvejo analizėje, ir teigia parsivežusi naujų praktinių idėjų, kaip dirbti su klientais nagrinėjant santykių temą.

Brigita dalinasi įspūdžiais:„Labiausiai likau sužavėta Tatjanos Nabijevos seminaru apie terapeuto kūno identifikaciją. Ši moteris su kūnu dirba jau virš 20 m., dirbo seniau su sportininkais, pati šoka, medituoja ir sportuoja. Turi ne vieną paprastą metodiką darbui su traumomis ar simptomais. Parodė porą paprastų pratimų ir paaiškino teoriškai, kaip ir kam jie reikalingi. Tie paprasti pratimai net pakeitė mano požiūrį į savo kūną. Pabandysiu ją pakviesti pravesti seminarą mums Vilniuje, ir pati sudalyvausiu.“

Susipažinusi su geriausiais Baltarusijos geštalto terapijos dėstytojais ir supervizoriais, jau su trimis sutarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Džiaugiamės pranešdami, kad gegužės mėn. į Vilnių atvyksta Natalija Olifirovic, o rudenį bus organizuojami du teminiai seminarai su kitomis dviem Baltarusijos specialistėmis. Vienas seminaras apie geštalto terapiją ir darbą su vaikais. O kitas - apie terapeuto pagrindinį darbo įrankį, savo kūną, ir kaip remiantis savo kūno pojūčiais ir emocijomis įsijungti į terapinį procesą. Dėstytojus paskelbsime, kai bus galutinai suderintos datos ir laikas. Kitais metais į konferenciją Minske planuojame nuvežti ir studentus iš Lietuvos.