מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

מידעון 3.9-9.9.2017

Big image

לקהילת עמק חרוד שלום רב

שׁוּב נַתְחִיל מֵחָדָשׁ, כְּשֶׁכֻּלָּם מַתְחִילִים

נְנַגֵּן אֶת הַשִּׁיר בְּאוֹתָן הַמִּלִּים

שֶׁאֵינָן מִתְעַיְּפוֹת לְעוֹלָם, כַּגַּלִּים

הַשָּׁבִים בְּלִי חֲדוֹל

אֶל הַיָּם הַגָּדוֹל

אֶל חוֹלוֹת הַחוֹפִים הַתְּלוּלִים.

נתן יונתן


ושוב אנחנו מתחילים שנה חדשה וכמו השיר והגלים אנחנו לא מתעייפים וחוזרים לבית-הספר באנרגיות עשייה גדולות. בטקס הפתיחה שהתקיים ביום הראשון ללימודים ברכתי את כל אחת מהשכבות:

שכבת ז החדשים בשערנו- ברוכים תהיו, מאחלת לכם התאקלמות מהירה, יצירת קשרים חברתיים
חדשים והרבה עניין בלימודים.

שכבת ח- מאחלת לכם שתושיטו ידיים לחדשים ותעמדו בהצלחה בשנת האתגרים הצפויה לכם.

שכבת ט- מאחלת לכם התמודדות מוצלחת עם השנה המאומצת הצפויה בה תתחילו להתבונן אל המשך הדרך ולהתנסות בבחירה.

שכבת י, הממשיכים והמצטרפים- שתהיו לרקמה אנושית אחת ותצאו איש אל עולם האתגר שלו, אל תחום הידע שבחר להעמיק בו.

שכבת יא - מאחלת לכם שתוכלו לשנה העמוסה שלפניכם ותעודת הזהות תהיה סימן לדרך ארץ ואזרחות.

ואחרונים חביבים שכבת יב- שתנצלו את השנה האחרונה ללמוד, להתלבט, לבדוק נתיבי ערך ולהוביל אחריכם את ביה"ס כולו, לימים של איכות ועשיה.


בשנה הקרובה נציין שבעים שנה למדינת ישראל. לאורך השנה נקיים פעילויות במקצועות הלימוד שיציינו את האירוע. המחזמר שלנו יעסוק השנה בשירים משבעים שנות הקולנוע הישראלי.

אנו מעמיקים השנה את השימוש בטכנולוגיה ומאפשרים לתלמידים להשאיל ספרים דיגיטליים כחלק ממהלך כולל של קידום התקשוב בביה"ס. בהמשך המידעון תוכלו למצוא הסברים והנחיות בנושא הספרים הדיגיטליים.


גם השנה נמשיך לקיים קשר רציף עם קהילת ביה"ס דרך פרויקטים משותפים כמו בניית השביל לגבעה, פעילות לאורך נחל חרוד וכיתת ותיקים שתתחיל לפעול בביה"ס. בהמשך המידעון תוכלו לקרוא על סיור שהתקיים בבית הקברות של תל-יוסף בהקשר היסטורי.


מאחלת לכולנו המשך שנה מוצלח


לילך.

טקס פתיחת שנת הלימודים

Big image

יציאת משלחת ביה"ס לפולין

ביום ה' האחרון התקיים ערב הורים מרגש לקראת היציאה למסע של משלחת פולין. השנה יוצאת משלחת גדולה מאוד 156 תלמידים ואיתם תשעה מלווים: ראש המשלחת - תמר, נציגת ההנהלה - אינה, מחנכי הכיתות: שירן, איריס, עופר, הדס, מיטל וזמירה. מורה מלווה - שרה קליידון.

מתוך ברכת ההורים שנשאה יעל ליפשיץ בערב ההורים:


"נערות ונערים אהובות ואהובים,

עוד כמה ימים תשבו במטוס משוכלל ומודרני שייצא משדה התעופה על שם דוד בן גוריון אל עיר הבירה של פולין- ורשה...., אנחנו מבקשים לברך ולשתף בכמה הרהורים שלנו : הרהור ראשון נוגע לקיומה של מדינת ישראל. כן, כן לקיומה של המדינה שחוגגת תיכף שבעים שנה והיא למעשה נס גלוי! ...והנה היום, אתם כבר אזרחים צעירים של מדינת היהודים, מצויים בשנתכם האחרונה בבית הספר הזה, הנושם את נוף הקדומים של הגלבוע ושל מורשת החלוצים שהקימוהו והעובדה כי תתגייסו לצבא ההגנה לישראל, תטיילו ותחזרו למדינה שלכם, לקהילות שלכם, תלמדו באוניברסיטה ותעבדו, תחיו ותנשמו תרבות יהודית-ישראלית, היא טבעית ,פשוטה ומובנת מאליו עבורכם. וזהו בדיוק כוחו של הנס הזה.


הרהור שני נוגע לחובה ולזכות לדעת, להכיר וללמוד את סיפור העם שלנו ומסורתו ואת סיפורה של מדינה....אם תכירו את אלה, תכירו גם את שורשיכם ואת עצמכם. תיבת תהודה שלכם תהיה מלאה יותר ולכן גם זהותכם ושייכותכם לכאן.
הרהור שלישי ואחרון לעת עתה, נוגע ליכולת הבחירה של כל אחת ואחד מכם....הבחירה להגן על כבודו של אדם, נמצאת יום ויום ושעה שעה לידכם. זכרו לבחור בטוב, לראות את מי שנמצא לידכם, את מי שנרמס או מושפל, זכרו כי יש בכוחכם להרבות טוב בעולם.


לקריאת הברכה המלאה אתם מוזמנים להכנס לקישור הבא.


המשלחת תצא לדרכה ביום ב' 11/9 לפנות בוקר ותשוב לפנות בוקר של יום ב' 18/9.


צאתכם לשלום ושובכם בשלום קהילת ביה"ס כולה מחכה לכם.

השאלת ספרים דיגיטאלים

השנה החלטנו לקדם תכנית של השאלת ספרים דיגיטליים. התוכנית מבוצעת במסגרת ובעידוד התוכנית הלאומית של משרד החינוך, "התאמת מערכת החינוך למאה ה- 21" .

חשוב לדעת שהמגמה כיום היא לא להוציא עידכונים מודפסים של ספרי לימוד. לכן רבים מהספרים המודפסים הופכים אט אט להיות לא מעודכנים. ההשאלה של ספרים דיגיטאליים כלולה בתשלום על ספרי לימוד. ספר שהורד דיגיטאלית לאייפד או מחשב אינו מצריך אינטרנט כדי לעבוד איתו.
על הספר עצמו יכול התלמיד להוסיף שכבות מידע משלו (למשל להצמיד סרטונים מתאימים) ולסמן חלקים ממנו.


במהלך השבוע התלמידים קיבלו הדרכה כללית, ונציג מהתמיכה של חברת clasoss נפגש עם תלמידים לעזרה פרטנית. במידה ותלמיד לא הצליח להרשם, מוזמן לפנות אלינו. אישור על ההרשמה עלול לקחת מספר ימים אנו מודעים לעיכובים שעלולים להיות וניתן לתלמידים מענה.


לחצו כאן לקישור עם דף הסברים והנחיות

נבחרת י-י"ב בנים כדורסל זוכה בטורניר שלום

נבחרת הבנים שלנו זכתה בטורניר שלום 2017 לאחר ניצחון בגמר על הפועל כפר סבא ליגת העל לנוער 65:74 !הקבוצה של הרב תחומי עמק חרוד ללא עירא קוטון עמית סלמן ואיתמר ברסון הפצועים התייצבה למשחק הגמר של טורניר שלום המכובד בכפר סבא על שם איציק שלום ז"ל יו"ר המועדון של כפר סבא בשנים 1991-1997. המשחק עצמו היה צמוד לכל אורכו שהמקומיים מסיימים את הרבע הראשון ביתרון קטן 18:14 בעידוד הקהל המקומי. ברבע השני הפכנו את התוצאה ובמחצית 33:38 לעמק חרוד. בסיום ניצחון שלנו וזכייה בטורניר הודות למשחק מצויין של חן ארצי ואלון מורגנשטרן.
Big image

מה ניתן ללמוד בבית הקברות?

לפתיחת הלימוד על מלחמת העצמאות ולמרות החום, יצאו תלמידי ההרחבה בהיסטוריה עם המורה ריקי ישראלי, לסיור בבית הקברות בתל יוסף.
בבית הקברות, פקדו את קברי חללי מלחמת העצמאות. התלמידים העלו שאלות, על צורת הקברים ועל המידע הרשום עליהם. כל תלמיד צילם קבר שסיקרן אותו והחליט להתייחס בכיתה. בדרך עוד עברנו ליד חלקת הילדים מתקופת המנדט והבנו גם את המחיר של החלוציות והיצירה המדהימה שנעשתה כאן.
Big image

שנתון ט יוצא מהקופסה

השנה התחדשו הלימודים בשנתון ט' ברצועת בחירה של מקצועות לא שגרתיים. לתלמידים הוצגה חוברת דיגיטלית "לצאת מהקופסה" שמציגה מגוון קורסי בחירה. כל תלמיד יחווה שני קורסים במהלך שנת הלימודים, על פי העדפות ונטיות אישיות. החוברת והקורסים המוצגים לפניכם.

לחצו כאן לצפייה