בית למכירה

בית אבן מול נוף הרי ירושלים

Big image

המיקום

הבית ממוקם במגרש פתוח הפונה אל נוף הרי ירושלים במזרח, ושפלת החוף ממערב. מיקומו של הבית משתלב עם מורד הגבעה, הכרמים והבוסתנים. המיקום המיוחד של המגרש משלב נוף טוסקני, שקט פסטורלי ונגישות למרכזים העירוניים החשובים בארץ.

Big image

עיצוב הבית

הבית נבנה לפני כעשר שנים מתוך הזדהות עם הטבע של המקום. הרעיון המרכזי של תכנון הבית היה הפאטיו הגדול שסביבו נבנה הבית. הבית מנהל דיאלוג עם הטבע המקיף אותו ומאפשר לחוץ להיות חלק בלתי נפרד מפנים הבית. לצורך כך נבחרו לבנייה חומרים טבעיים בלבד: הבית הוא בית אבן שנבנה מאבן חברון על פי מסורת הבנייה הערבית. כל חומרי הפנים אף הם טבעיים: אבן שיש מאבני האזור, מעקות ברזל, מדרגות עץ וטיח. המטבח נבנה כולו מעץ אלון מלא וכך גם הפרקט בקומת המגורים שעשוי אף הוא מקורות עץ אלון טבעיים. (עיצוב וייצור של חברת קסטיאל).


שטחו של הבית כ - 277 מ"ר, המחולקים לקומת קרקע, קומה עליונה למגורים ויחידה נפרדת בקומת המרתף. בין הבית לכביש הפנימי נבנתה חנייה כמבנה אבן סגור והיא מיועדת למכונית אחת עם מקום מרווח נוסף לאכסון. על אף אופיו הטבעי של הבית, יש בו נוחות טכנולוגית מרשימה, כמו למשל: מערכת חימום ריצפתי על בסיס מים חמים, תריסים חשמליים, מיזוג אוויר מרכזי מפוצל ומערכת אזעקה משוכללת. כל החלונות עשויים אלומיניום במראה ברזל המבטיח סגירה הרמטית של כל המפתחים. צנרת הבית, כולל הצנרת התת-רצפתית, הינה צנרת נחושת עמידה, אמינה ובטוחה.

Big image
Big image
Big image

הגינה

הגינה רחבת הידיים, הפונה ברובה אל הנוף הפתוח, משופעת בעצי פרי וצמחיה עונתית. במשך רוב חודשי השנה, אפשר לשבת בחוץ ולהנות מהנוף המרהיב ומהאוויר הצלול של הרי יהודה. הדשא, הפרוש בהמשך לפאטיו, מהווה מרחב נפלא למשחק עבור ילדים, לאירוח בני משפחה, או לקיום אירועים רבי משתתפים.

מושב שורש

מושב שורש שוכן קרוב לכביש 1, כ20 דקות נסיעה מירושלים, 20 דקות ממודיעין וכביש 6 וכ45 דקות מתל אביב. קרבה זו מאפשרת נגישות לכל עורקי התחבורה המרכזיים בישראל, וזאת מבלי לפגוע באיכות החיים הכפרית והשלווה של המקום.

הבית ממוקם בהרחבה של היישוב. הקהילה שהתקבצה בהרחבה של שורש הינה קהילה מיוחדת מאד הכוללת אנשי ציבור ידועים, אנשי עסקים, רופאים, ועורכי דין. אופייה של הקהילה בשורש, כמו אופייה של השכונה, הינו סולידי ושקט, ועם זאת ידידותי ומסביר פנים. אנשיה נהנים משירותים קהילתיים, מערכת חינוך, חוגים, בריכה ושירותים מוניציפאליים אחרים. מבשרת ציון, הנמצאת כעשר דקות נסיעה משורש, מהווה מרכז מקומי ובו שירותי קניון, מערכת חינוך לגילאי תיכון, היצע רחב של חוגים, שירותי בריאות ועוד.