Gruodžio mėnesio naujienlaiškis

Paskutinės naujienos šiais metais!

ĮVYKĘ RENGINIAI

Lapkričio 21-23d. Organizacijų konsultanto ar psichoterapeuto vertybių sistema darbe ir namie

Antrojo programos „Geštalto principai organizacijose“ seminaro metu Rygos geštalto instituto specialistė, geštalto terapeutė, supervizorė ir Europos geštalto terapijos asociacijos narė, Solvita Vekterė, pristatė geštalto terapijos pagrindus organizacijose ir asmeniniame gyvenime. Seminaro dalyviai turėjo galimybę susipažinti su esminiais geštalto teorijos principais ir vertybėmis, praktiškai išbandyti ir pagerinti savo įgūdžius taikant fenomenologijos, egzistencializmo ir lauko teorijos principus.

Lapkričio 24d. Kontaktinės improvizacijos vakaras

Vienos iš kontaktinės improvizacijos pradininkių Lietuvoje Julijos Melnik vestame vakare buvo galimybė susipažinti ir išbandyti, kas yra kontaktinė improvizacija. Renginio dalyvių teigimu, kontaktinė improvizacija suteikė galimybę kokybiškai kitaip patirti save santykyje su kitu žmogumi: savo gebėjimą duoti, imti, sakyti, girdėti ir būti dabar su kitu. Dalyvavusieji po užsiėmimo jautėsi pailsėję bei atsipalaidavę, atradę naują ryšį su savimi ir savo kūno potyriais. Po užsiėmimo dalyviai kartu su seminaro vedėja pratęsė vakarą pašnekesiais prie arbatos puodelio.


Sulaukėme tik pačių geriausių atsiliepimų apie Juliją ir kontaktinę improvizaciją, tad vasarį planuojame dar vieną judesio užsiėmimą su Julija. Sekite mūsų naujienas Facebook paskyroje ir tinklalapyje!

Lapkričio 29-30d. Vilniaus geštalt instituto studentų tarpinis egzaminas

Įvyko istoriškai svarbus įvykis – vyriausieji mūsų studentai, studijuojantys geštalto terapiją jau 3 metus, pirmąkart instituto istorijoje laikė praktinį tarpinį egzaminą. Egzamino komisijos pirmininku buvo Artūras Dobrovskis - Rygos geštalt instituto vadovas, psichologijos mokslų daktaras, geštalto terapeutas, supervizorius. Artūrui antrino Brigita Kaleckaitė - Vilniaus geštalt instituto vadovė, geštalto terapeutė, supervizorė.


Dvi dienas trukęs egzaminas pareikalavo daug energijos iš visų dalyvavusiųjų – tai buvo profesiškai praturtinanti ir kartu emociškai išsunkianti jėgas patirtis. Tai lėmė, kad tarpinis egzaminas turės savo tęsinį – sausį arba vasarį pora studentų vėl turės galimybę išbandyti savo kaip būsimų geštalto praktikų gebėjimus. Galime pasidžiaugti, kad šis kartas buvo sėkmingas net 6 studentams – didžiuojamės, kad Vilniaus geštalt institutas paruošė pirmuosius savo geštalto praktikus. Su nekantrumu laukiame antrosios egzamino dalies ir šventės!

Gruodžio 3d. Vakaras su psichodrama: patirk pasaką kitaip

Grynai praktiniame teatro ir retorikos mokytojos bei režisierės, psichodramos vedėjos Vidos Lipskytės psichodramos užsiėmime dalyvavo 9 skirtingos moterys. Dalyvės turėjo galimybę netradiciniu būdu patirti, vieną įsimintiniausių pasakų kiekvienos moters gyvenime – Pelenės istoriją. Užsiėmimo metu kiekviena dalyvė gavo po vaidmenį, kurį įgyvendinamos savo nuožiūra, pavertė šią pasaką į tikrą šiuolaikinę dramą. Vienos iš dalyvių teigimu, laisvė vaidinti ir elgtis ne pagal taisykles suteikė geresnį supratimą apie save ir savo emocijas, o kitai šis metodas pasirodė pritaikomas psichologinio konsultavimo procese.

Gruodžio 6d. Vidinių suvaržymų įveikimas ir emocinių resursų paieška taikant meno terapiją

Pedagogikos mokslų daktarės, profesorės, Pozityvių technologijų ir konsultavimo instituto mokslo srities prorektorės ir meno terapeutės Liudmilos Lebedevos seminaro dalyviai išbandė įvairias meno terapijos technikas. Seminaro metu dalyviai tyrinėjo savo asmeninių suvaržymų ir laisvės, tapatumo ir dvasinės pusiausvyros klausimus, pozityvius emocinio reagavimo ir elgesio būdus.Taip pat skirtas dėmesys darbui su savo kūno vaizdo priėmimu, emocinio atsparumo ugdymu ir įtvirtinimu. Renginio dalyviai liko sužavėti portretų piešimu ant stiklų – stebino galimybė pamatyti, pažinti ir išreikšti save per netradicines meno terapijos technikas. Daugeliui šio seminaro buvo maža, tad kovą planuojame dar vieną meno terapijos seminarą!

Gruodžio 10d. Kalėdinės eglutės šventė

Kaip senais gerais darželio bei pradinės mokyklos laikais turėjome tikrą eglutės šventę. Kadangi neturėjome nei tikros, nei dirbtinės eglutės, tad kūrybiškai prisitaikėme – pasidarėme patys! Geriau susipažinome vieni su kitais žaisdami ir bendraudami (ypač prie kupino naminių vaišių stalo). Visai netikėtai sulaukėme ankstyvo ir neeilinio (su tikra kaubojaus skrybėle?!) Kalėdų senelio: besišvaistančio sąmojais, turinčio bazinį psichologinį išsilavinimą, išgyvenantį profesinio tapatumo krizę bei svajojantį apie gyvenimą rančoje Alabamoje. Kiekvienas turėjo galimybę papasakoti apie savo nuveiktus gerus darbus sėdint jam ant kelių ir gavo dovanų!


p.s. Jau turime idėją kitų metų kalėdiniam vakarėliui!

p.s. p.s. Didelis ačiū Monikai ir Veronikai už puikiai suorganizuotą šventę!


Renginio akimirkos:

Brigita toliau tobulinasi

Norime pasidžiaugti, kad Vilniaus geštalt instituto vadovė, sertifikuota psichoterapeutė bei supervizorė, Brigita Kaleckaitė nesiliauja tobulintis ir lapkričio 19-24d. dalyvavo pirmoje tarptautinės geštalto programos, skirtos jau dirbantiems geštalto terapeutams, dalyje. Programa skirta mokymams apie psichopatologiją ir geštalto terapiją ir vyksta Italijoje, Romoje, Romos geštalto institute. Mokymus veda žinomi geštalto terapeutai ir supervizoriai Margherita Spagnuolo Lobb (Italija), Gianni Francesetti (Italija) ir Jean Marie Robin (Prancūzija).


Šioje mokymų dalyje daug diskutuota, kaip pakito visuomenė nuo F.Perls laikų, kuo ji pasižymi ir koks turėtų būti terapijos fokusas dirbant su šiuolaikiniais žmonėmis. Išsamiai nagrinėta geštalto terapijos požiūris į psichopatologiją bei gynybos mechanizmų funkcijas, jų terapeutui teikiamą informaciją apie klientą. Išsamiai pristatyti darbo su narcisizmu, panikos atakomis bei fobijomis principai ir metodai. Nekanktriai laukiame, kada Brigita pasidalins savo įgytomis žiniomis ir įgūdžiais su instituto studentais!

ARTĖJANTYS RENGINIAI

Sausio 15d. Praverkime duris: kas vyksta vaiko psichologo kabinete?

Kviečiame į psichologės, egzistencinės pakraipos psichoterapeutės, knygos „Knyga vaikams apie psichologus“ autorės Aušros Pundzevičienės paskaitą apie vaikų psichologo darbą. Paskaitoje sužinosite, kuo pasižymi vaikų psichologo darbas lyginant su dirbančių su suaugusiaisiais, kokie metodai yra taikomi šiame darbe bei kokie lūkesčiai būtų adekvatūs kreipiantis į vaikų psichologą. Taip pat bus galimybė išbandyti kai kuriuos metodus patiems.


Daugiau informacijos apie renginį: http://www.gestaltinstitute.eu/lt/paskaitu-ciklas/praverkime-duris-kas-vyksta-vaiko-psichologo-kabinete/

Sausio 29d. Kūno psichoterapijos vakaras: santykiu paremtas pasakojimas

Kviečiame dalyvauti geštalto psichoterapijos ir kūno terapijos praktikės Helenos Kallner iš Švedijos paskaitoje-praktiniame seminare. Helena pristatyts santykiu paremto pasakojimo metodą, kuriuo ugdomas gebėjimas klausytis ir atliepti į kito poreikius. Kadangi Helena taip pat yra viena iš Santykio pokyčio judėjimo (angl. Relational Change) komandos lyderių, paskaitoje bus diskutuojama, kaip gebėjimas atjausti siejasi su socialine darna (angl. social sustainability).


Daugiau informacijos apie renginį: http://www.gestaltinstitute.eu/lt/paskaitu-ciklas/kuno-psichoterapijos-vakaras-santykiu-paremtas-pasakojimas/

Sausio 30d. – vasario 1d. Aš ir mano kūnas organizacijoje

Ketvirtajame „Geštalto principai organizacijose“ seminare - geštalto psichoterapijos ir kūno terapijos praktikė Helena Kallner iš Švedijos pasakos apie darbą su kūnu ir lydės mus į tyrinėjimų kelionę po savo kūną. Mūsų kūnas niekada nemeluoja. Mes (mūsų kūnai) žino, ko mes norime ir ką mes jaučiame. Jeigu daugiau įsiklausytume į savo kūną, taptume išminčiais. Organizacijose į kūną kreipiama mažiausiai dėmesio. Žinoma, jeigu jūs esate šokėjas ir sportininkas, yra kitaip. Tačiau kaip gyvena jūsų kūnas ofise prie kompiuterio, susirinkimuose ar dalyvaujant pardavimų procesuose? Ar kada susimąstėte, kad kūnas eina su jumis kartu į darbą ir nuolat būna su jumis. Kaip jis reaguoja darbe? Ateikite patyrinėti savo kūno ir atraskite papildomus resursus darbo vietoje. Šiame seminare gali dalyvauti papildomai 5-6 VGI mokymo programos dalyviai. Daugiau informacijos – jau netrukus. Sekite mūsų naujienas Facebook paskyroje ir tinklalapyje!

Literatūros atsiskaitymai

Dar kartą primename, kad nuo šiol visi VGI studentai, kartu su savo grupe neatsiskaitę privalomos literatūros, tai padaryti gali tik vėlesniais metais su kitomis grupėmis. Visus trečiųjų ir ketvirtųjų metų studentus skatiname laiku atsiskaityti turimas skolas. 2015 m.m. numatomi knygų atsiskaitymai Vilniuje:


  • 2015.01.15 - F. Perls „The Gestalt Approach & Eye Witness Of Therapy";
  • 2015.03.05 – C. Naranjo „Gestalt Therapy. The Attitude And Practice of An Atheorethical Experientalism" ir Joyce & Sills „Skills in Gestalt Counselling & Psychotherapy";
  • 2015.03.19 - F. Perls „Ego, Hunger and Aggression";
  • 2015.05.21 - F. Perls, P. Goodman, F. Hefferline „Gestalt Therapy: Excitement and Growth in the Human Personality"


Jeigu ketinate atvykti į kitos grupės knygų atsiskaitymą ir atsiskaityti skolą, apie tai būtina iš anksto informuoti Veroniką!

Kalėdų atostogos

Pranešame, kad Vilniaus geštalt institutas nuo gruodžio 24d. iki sausio 4d. atostogauja.


Nuoširdžiai linkime kitais metais ir toliau būti kūrybiškiems ir smalsiems, neprarasti užsidegimo žinoti ir tobulėti, o visų svarbiausia – priimti ir mylėti save tokį, koks esate. Jaukių Jums Kalėdų ir gražių Naujųjų metų sutiktuvių!

P.S.

Kalėdinis nuostabių Veronikos keksiukų receptas smaližiams...


Jums reikės:


113 g lieso margarino
115 g maskarponės sūrio
220 g rudojo cukraus
50 g smulkaus cukraus
4 didelių kiaušinių
2 v.š. tarkuotų apelsinų žievelių
3 v.š. apelsinų sulčių
272 g miltų
2 a.š. kepimo miltelių
180 g šviežių arba šaldytų spanguolių
130 g baltojo šokolado


Paruošimas:


Margariną, sūrį, rudą bei smulkųjį cukrų sudėkite į plakiklio dubenį ir maišykite vidutiniu greičiu, kol susidarys vientisa puri masė. Suberkite tarkuotas apelsinų žieveles, supilkite kiaušinių plakinį, apelsinų sultis ir dar kartą išmaišykite. Berkite persijotus miltus, kepimo miltelius ir paruoškite vientisą masę. Į tešlą suberkite spanguoles, tarkuotą baltąjį šokoladą ir išmaišykite. Tešlą pilkite į kepti paruoštą pyrago skardą arba keksiukų formeles ir kepkite apie 1 val. iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Kai iškeps, leiskite atvėsti. Skanaus!