יסודות התרבות

מאיה שיפמן

ידע

בשיעורי יסודות התרבות למדתי מהי תרבות. למדתי על תרבויות שונות במקומות שונים, למדנו גם על טקסים ושלכל מקום יש תרבות משלה וטקסים משלה. ושאסור לנו לשפוט תרבויות שונות על פי התרבות שלנו. למדתי על גיבורים שונים בתרבות ומהו גיבור תרבות בישבילי. למדתי על מנהיגים, בעזרת הראיון עם חבר הכנסת, שאמור היה להיות מנהיג פוליטי, למדתי מיהו מנהיג מנוקודות מבט שונות, של חברת הכנסת, של חברי הקבוצה ושלי. למדתי גם על תיאטרון וקולנוע. על החשיבה הרבה שעומדת מאחורי כל פריט שנמצא בכל סצינה. איך כלום לא במקרה והכל מתוכנן בקפידה מראש כדי לגרום לנו לחשוב בצורה כזאת או אחרת.

מיומנות

בשיעורי יסודות התרבות אני מרגישה שרכשתי כמה מיומנויות שיעזרו לי מאוד בחיים. ללמוד להקשיב לאחרים, לא תמיד לקפוץ ולהגיד את דעתי ומה אני חושבת, אלא, להקשיב לאחרים, לשבת בשקט ולסקור את שיחות חבריי. זה אכן היה קצת קשה בהתחלה, אך, זו מיומנות שאני שמחה שרכשתי. מיומנות זאת היא גם הרגל כי אני מתרגלת זאת בחיי ולא רק בשיעורי יסודות התרבות. למדתי איך לכתוב הערכה להצגה ואיך להסתכל על עולם התאטרון והקולנוע בעין יותר חדה וקפדנית. למדתי להשתמש באתרים שונים כמו "lino" ו-"smore".

הרגל

בשיעורי יסודות התרבות פיתחתי כל מיני הרגלים. בחיי הפרטיים אני מנסה לנקות את ראשי ממחשבות, לא לחשוב על כלום פשוט לנקות את ראשי לכמה דקות. אני חייבת להודות שזה עדיין לא הצליח לי. כמו שכבר כתבתי במיומניות למדתי גם להקשיב לאחרים ולא להתפרץ ולהגיד רק את דעתי בלי להקשיב לאחר, לכבד את האחר. במסגרת זה למדתי גם לקבל את דעת האחר, לכבד אותה ולנסות להבין אותה ולא רק להתבצר בעמדתי. והכי חשוב התרגלתי לא לגרור כיסאות או שלחנות.

שיר שאני מאוד אהבתי

Culture Club - Karma Chameleon