אמי"ת ב' אשדוד

פעילויות חודש מר חשוון

התחלנו עם ראש חודש חשוון בברכת "אמנים" לחט"ב

כפתיחת מסורת ראש חודש בבית החינוך התחלנו בסעודת אמנים לכל החטיבה שהביאה מוצרים לברכת מזונות בורא פרי העץ אדמה וכמובן שהכל

יישר כח למנהל החטיבה אורן אלקריף שיזם עם הרכזת הכי חברתית שיש הדר על פעילות מבורכת וכבר מחכים ומצפים לראש חדש הבא לראות מה יהיה

Big image

רחל אמנו - י"א במרחשוון יום פטירתה 4.11 רצח ראש הממשלה יצחק רבין

בזיכרון הלאומי של עם ישראל רחל היא "דמות האֵם של עם ישראל" שליוותה את בניה לאורך ההיסטוריה וביכתה על מר גורלם

ובנוסף בסוף ההצגה המשיכו ט1 לטקס לזיכרו של ראש הממשלה יצחק רבין

תודה מיוחדת לכיתה ט1 ולמורה שלה מר אלי אדרי על טקס מרשים ביותר באשכול פיס

טקס רחל אימנו ט1

המסע לפולין 2014

למרות המתיחות בירושלים-

משלחת אמי"ת ב' אשדוד סיימה את המסע לפולין- בכותל המערבי

למרות המתיחות הביטחונית השוררת בירושלים בימים אלו בחרו בבית החינוך אמי"ת ב אשדוד לערוך את טקס סיום מסע הזיכרון לפולין- בכותל המערבי.

ביום שלישי לפנות בקר חזרו תלמידי אמית ב' אשדוד ממסע משמעותי בפולין. תלמידי המשלחת בקשו לקיים תפילה ב"נץ" (תפילת שחרית מוקדמת, לפני זריחה) וטקס סיום למסע בכותל המערבי מול הר הבית.

המתיחות הביטחונית, מזג האוויר הגשום וגם המחסור בשינה לא הרתיעו ולא מנעו מהתלמידים והמורים לערוך טקס סיום מרגש ברחבת הכותל המערבי.

הורי התלמידים ומורי בית החינוך הצטרפו אף הם לטקס החגיגי,במהלכו שרו התלמידים שירים מהמסע כגון: "ואפילו בהסתרה", המנון המדינה התקווה ו"אני מאמין" ושיתפו את הוריהם ומוריהם במקצת החוויות שעברו במהלך המסע.

השנה נרשם מספר שיא משתתפי משלחת אמי"ת ב לפולין- 32 תלמידים, אליהם התלוו מחנכות י"ב יעל אלבז וקורין לוי ,ומנהל בית החינוך בעז חן-ציון. המשלחת יצאה במסגרת משלחת אמי"ת בהובלתו של סמנכ"ל משאבי אנוש יצחק פרידמן.

במהלך המסע, שנמשך כשבוע ימים ,פקדו התלמידים את שרידי קהילות ישראל בפולין ואת אתרי מחנות ההשמדה שהקימו הנאצים ועוזריהם. התלמידים סיירו בגטו קראקוב, גטו לובלין, גטו לודז', בית הקברות היהודי בוארשה ובלודז', קברו של יאנוש קורצ'אק, אנדרטת רפפורט, אושוויץ, מיידנק, טרבלינקה ,בתי כנסת, ישיבת חכמי לובלין ואף פקדו את קברו של רבי אלימלך מליז'אנסק, ועוד וערכו טקסים מרשימים ומרגשים במקומות השונים.

בעז חן ציון, מנהל בית החינוך: " בחרנו לסיים את המסע המיוחד דווקא בכותל המערבי, למרות המתיחות הגואה, מתוך אמונה בקשר ההיסטורי לירושלים, ומתוך רצון לחבר את התלמידים לעיר הקודש, בירת הנצח של מדינת ישראל- במיוחד לאחר המסע המשמעותי אותו חוו".

חן ציון מוסיף כי מסע המשלחת לפולין מסכם את לימוד נושא השואה, אליו נחשפו התלמידים בדרכים מגוונות . "התהליך הלימודי-חווייתי שעברו התלמידים סייע בידם להיות מוכנים להתמודדות עם מראות מחנות ההשמדה והליכתם בשבילים שהובילו למשרפות", דברי חן ציון.

סיורים בית ספריים בשיעורי של"ח

שכבות ח ו ט יצאו לסיורים בגוש עציון תודה למורה לשלח אחיה על חוויה בילתי נשכחת וצפייה לטיול השנתי.

מעורבות חברתית

יום מעורבות חברתית

בתיכון אמית ב התקיים יום שיא של מעורבות חברתית לשכבות י ויא. היום העלה על נס את הפעילות ההתנדבותית שמבצעים התלמידים, חשף בפניהם מקומות התנדבות נוספים, והוצגה בו התוכנית החדשה של משרד החינוך - תעודת בגרות חברתית.

מנהל בית החינוך פתח בשיחה קצרה על נתינה כמחוללת הצלחה ושפע לנותן.

ונמשך במופע מצחיק עד דמעות של ג'רום הרוש ולאחריו שיחה מרתקת על נתינה, המשיך בנציגים של מקומות התנדבות שונים ברחבי העיר, והסתיים בסיכום של שי סויסה רכז המעורבות הבית ספרי וחלוקת פנקסי התנדבות

היזמות הצעירה בבית החינוך

יזמים צעירים באמי"ת ב

תלמידי בית החינוך אמית ב אשדוד, בחרו במסלול מנהיגות יזמות, השתתפו בתכנית יזמות לילדים.
התלמידים למדו את כל השלבים אותם עובר היזם משלב הרעיון, דרך הפיתוח ועד להוצאה לפועל.
התלמידים, שנחשפו לדוגמאות שונות של מיזמים, חשבו אף הם על רעיונות למיזמים, אותם בחנו ביחד.הרעיונות שעלו היו רבים, אך עברו סינון, כשמראש הוגדר שהקבוצה תוציא לפועל רעיון אחד למיזם.
הרעיון שכל חברי הקבוצה הרגישו מחוברים אליו היה: משחק קלפים הדומה לטאקי.

היזמים הצעירים השתתפו בתחרות האיזורית ואף זכו בה ועלו לתחרות הארצי והציגו את המייזם שלהם מול חברות שונות .המשחק תורגם גם לאנגלית! כל בצוע העיצוב והתרגום לאנגלית נעשה במסגרת מחויבות אישית של התלמידה רחל אברהם מכיתה יא 2 ובסיוע הבטם ונורית מכיתה יא 2.עיצוב השולחן והאריזה התבצע בעזרת המעצבת דקלה וייס.

ההצלחה הייתה בזכות עבודת הצוות של המנחה איילת כאלף בוגרת מכללת ספיר, עופר נידם מנהל פרויקט בחברת אלתא המורה המלווה רחל הריסון וכמובן קבוצת "סיזר" תלמידי יזמות עסקית תשע"ד.

יש לציין שזהו בית הספר הדתי היחיד שעלה לגמר!

דברי פאר ברגר, מנכ״ל חברת ״סיזר״. המצאנו משחק שהוא קצת דומה לטאקי, והוספנו לו משמעות נוספת כך שהוא מלמד הפרדת פסולת ומחזור. המוטו שלנו היה ״מחליפים צבע - עושים שינוי״, שאותו המציאה הסמנכ״לית שלנו - אריאל ישיבר. תחרות היזמים פתחה לנו הרבה דלתות, שדרכן ראינו איך עולם התעשייה עובד. ובעצם הקמנו חברה לכל דבר - חילקנו לכל אחד תפקיד, ובחרנו רעיונות בסיעורי מוחות, והכי חשוב, אנחנו גייסנו את הכסף; ואנחנו עיצבנו, ייצרנו ושיווקנו.
״סיזר״ והמוצר הם אנחנו. והכסף שהרווחנו - גם הולך אלינו.
התחרות הראתה לנו גם שיזמות יכולה להיות מקצוע, ומי שזה מצא חן בעיניו ויש לו המון רעיונות וכשרון לזה יוכל להפוך ליזם כשיגדל.
אני רוצה גם להודיע ליזמים מתחילים, שבהתחלה כמעט כל הקבוצה שלנו חשבה שהרעיון שלנו לא ימכור כלום, ואף על פי כן עלינו לגמר הארצי, וכשמחשבים את הכל מכרנו כמה אלפי משחקים אז לעולם אל תתייאשו.
מעבר להכל, כשהתחלנו את פרוייקט היזמות שלנו, התחלנו כמו כל קבוצה אחרת - חשבנו על רעיונות, ייצרנו את המוצר שלנו, אבל ככל שהתקדמנו, הבנו שאנחנו יכולים לעשות יותר מלהרוויח כסף ולפרוש בסוף שנה, אנחנו יכולים להחליף צבע ולעשות שינוי.

תפילת רבים בבית החינוך אמית ב

תפילת רבים בבית החינוך אמית ב באשדוד. התפילה נערכה בתפילת שחרית בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. בניצוחו של מנהל חט"ב אורן ובמהלכה הוקרן סרטון תפילת רבים, חולקו דפי התפילה לכל תלמיד. והתבצעה שיחה לכלל התלמידים על המצב.
את התפילה סיימנו בתפילה לשלום המדינה וחיילי צהל ואמירת פרקי תהלים לרפואת הפצועים.

לוחות מדברים בבית החינוך באדיבותה של המורה לאנגלית לריסה גורביץ

חג הסיגד

חג הסיגד באמית ב אשדוד

בערב חג הסיגד הוזמן הרב שרון שלום על ידי בית החינוך אמית ב בשיתוף פעולה של מגשרת בית החינוך טבבה יעקב מטעם מרכז היגוי לציון חג הסיגד חגם של יהודי אתיופיה.

זאודה טספאי ,כיום הרב שלון שלום בהיותו ילד בן 8 עלה לארץ לבדו והיה בטוח שהוריו נספו בדרך.

לאחר שנתיים שהתחנך כיתום בבית הילד בעפולה התבשר שהוריו חיים ונמצאים בארץ.

כיום הרב שרון משחזר את סיפור חייו בהרצאותיו בפני ציוותי חינוך ותלמידים בארץ, ובפני אנשי

קהילות יהודיות בתפוצות .

בסקר שנערך בארץ גילו שרוב תלמידי ישראל אינם לומדים על חג הסיגד ואינם מכירים את החג כלל. באמית ב אשדוד כל התלמידים מכל העדות לומדים כל שנה על החג מכירים ומכבדים את חג הסיגד. השנה בחרנו באמית ב להתמקד בהיבט הדתי של החג והזמנו את הרב שרון שלום אשר עלה מאתיופיה וכיום הינו רב קהילה ובית כנסת רב עדתי.

הרב שרון סיפר לתלמידים ולצוות החינוך את סיפורו האישי שלו כילד והחלום לעזוב לירושלים תוך דגש על העבר המפואר של יהודי אתיופיה והכמיהה לירושלים הנפלאה של יהדות אתיופיה.

תלמידי בית החינוך היו מרותקים וגילו עניין רב בהרצאה ,שבסופה ניגשו תלמידים רבים אל הרב שרון ושאלו אותו שאלות ואף הביעו את עניינם והערכתם לסיפור העבר שלהם.