רעידות אדמה

רעידת האדמה הגדולה בנפאל

ב21 באפריל 2015 הייתה רעידת אדמה ענקית בנפאל היה מעל 9000 הרוגים זה היה אחת הרעידות הגדולות שזיעיזעו את העולם כולו כמות הנזק הייתה בלתי ניתנת להבנה הסיבה שזה היה דווקא שם זה בגלל מישום חיכוך בין הלוחות הטקטונים של הלוח ההודי והלוח האירו אסייתי

סיפור אישי מרעידת האדמה בנפאל

אור אסרף צעיר בן 22 שירת ביחידת אגוז.הלך לטייל בנפאל ועם חוסר המזל שלו הייתה רעידת אדמה באותו הזמן והוא מת.אחרי רעידת האדמה הלכו חבריו ומשפחתו של אור לחפש אותו אבל הם רק מצאו את גופתו .


במהלך החיפושים פגשו אנשי הצוות ופטריק תרמילאים שירדו מההר. "לא איבדנו תקווה לרגע כי יצאו אנשים בחיים גם אחרי חמישה ימים במערות", סיפר פטריק. "כשראינו את גודל הזוועה הבנו שהמצב יכול היה להיות גרוע יותר והוא יכול היה להישאר על ההר".

התגייסותם של חבריו של אור ליחידת אגוז הפכה לסמל של אחוות לוחמים. האב פטריק התחבק עם חבריו של בנו בשדה התעופה והודה להם על כך שנסעו עד סוף העולם להחזיר את חברם הביתה. "זה סימבולי שחבריו ליחידה, שעומדים כאן איתי, עשו הכול באחוות לוחמים ותוך סכנת חיים ענקית", אמר. "אני גאה במדינת ישראל ששלחה צוותי חילוץ בעוד שמדינות גדולות יותר לא שלחו אפילו מחלץ אחד".