Turvaliselt internetis

Viirus on asi, mis võib arvutile halba teha

Tulemüür

Tulemüür (inglise Firewall) on tarkvara või seade, mis turvakaalutlustel piirab ja reguleerib võrguliiklust arvutivõrgus või võrkude vahel vastavalt seadistatud reeglitele. Tavaliselt kasutatakse tulemüüri interneti ja kohaliku kohtvõrgu vahel. Tulemüüri esmane otstarve on väljastpoolt juurdepääsu takistamine ressursidele, millele pole sellist juurdepääsu ette nähtud. On ka tulemüüre mis piiravad väljuvat liiklust.

Tulemüüri saab implementeerida nii tarkvaraliselt, riistvaraliselt kui ka kombinatsioonina mõlemast. Tavaliselt kasutatakse tulemüüri, et ennetada autoriseerimata Interneti kasutajate ligipääsu privaatvõrkudele, eriti kohtvõrkudele. Kõik saabunud ja saadetud teated läbivad tulemüüri, mis uurib igat teadet ja blokeerib need, mis ei vasta eelnevalt täpsustatud turvanõuetele.

Tulemüür võib töötada mitmel erineval viisil

Big image

Antiviirus

Antiviirus (inglise anti-virus) on tarkvara, mille eesmärk on ära hoida, tuvastada ja eemaldada arvutisüsteemist igasugune õelvara, milleks on näiteks viirused, ussid ja trooja hobused. Sageli pakuvad need programmid kaitset ka nuhkvara ja reklaamvara eest.
Big image

Ahelkiri

Eesti nimisõna ahelkiri kiri, mida saadetakse edasi teistele, kusjuures kirja sisus juhendatakse saajaid kirja edasi saatma teistele inimestele.
Big image

Rämpspost

Rämpspost ehk kõnekeelne spämm (inglise spam) on e-kirja/või sõnum e-postis või uudistegrupis, veebifoorumis, mida saadetakse ilma postkastiomaniku soovita või ei vasta uudistegrupi või veebifoorumi etteantud teemale. Tavaliselt on spämmiks reklaam ja petukirjad. Sageli levitatakse spämmiga ka viiruseid ja trooja hobuseid. Rämpsposti eemaldamiseks kasutatakse postiserverites ja -programmides filtreid.
Big image

Parool

Parool ehk salasõna ehk koodsõna on salajane sõna või märgijada, mida kasutatakse autentimisel, et tõestada oma identiteet või saada kuskile juurdepääs. Sel juhul võib parooli võtta kui juurdepääsukoodi. Parooli peab hoidma saladuses, et valed isikud seda kasutada ei saaks.
Big image

ÄRA RÄÄGI KELLEGILE OMA SALASÕNA!