Reis keskaega

Ajalugu 5.klass

1.Päev

Esimesel päeval koos sõpradega leitsime linnuse. Seal kuulsin, et vanimad teadaolevad kaitserajatised Eestis on olnud asulalinnused, kindlustatud asulaid ümbritsevad vallid. Seesuguste kindlustatud asulate rajamine algas l aastatuhandel EKr Vallid tehti mullast, palkidest või kividest. Seal tegime igasuguseid tobedaid asju meie arvates kuid nende arust oli se normaalne. Veel proovisime rüütlite varustust. Pärast tegime võistlust mõõkade ja odadega kuid ikka nüridega. Pärast magasime lakkas, sest polnud kulda ega hõbetat, et ööbimis paika leida. Heina küünis polnud just kõige mugavam aga sai magatud. Nägin unes et olen lehm kuna ärgades oli mul hein suus.
Big image

Näidis sõda

Proovisime igasuguseid asju. Vibuga laskmist se oli raske. Veel proovisime kirve viset se ei tulnud mite kellekil välja. Kõige rohkem meeldis mulle mõõga käsitlemine. Mõõga käsitlemine oli lihtne, sest mõõk polnud raske kuna se oli puidust ning tegin sada eilegi palju. Kõige hullem oli näidis lahing kuna rõngas vest oli raske. Se võis kaaluda kuni 30 kg aga meil oli ainult 10 kg. Sõda oli "põnev",sest me jäime viimasteks.

Teadmised ja ülevaade

lõpuks mõtlesime, et uurime natuke kultuuri ja muud sellist. Seal räägiti paljudest asjadest ütlen mõne teile. Euroopa keskaja kestuseks loetakse tavaliselt aastaid 476 (Lääne-Rooma riigi langus) kuni 1500 (renessanssi, humanismi ja tsentraalvõimuga riigikorra laiema leviku algus). Sagedasti dateeritakse keskaja lõpp aastaga 1492, mil Kolumbus jõudis Ameerikasse. Kagu-Euroopas võib keskajaks pidada ilmselt perioodi 395 (Ida-Rooma riigi teke) – 1453 (Ida-Rooma riigi hukk), islamimaailmas aga 622 (Muhamedi poliitilise tegevuse ja islami leviku algus) – 1689 (Türgi ülemvõimu murdumine). Enam ei jõudnud kuulata ning mõtlesime,et enne minekut võiks linnusele tiiru peale teha. tule tuletasin meelde ka mõõga kunsti ning kirve viset. Nägime ka küüni kus ööbisime.sain sealt ka mõõga kuna oskasin hästi mõõga kunsti.
Big image