מסע במרחבי היקום!

נויה.ל.,הילה,עידו,יונתן משולם

בשביל מה נועד המסע?

המסע שלנו נועד לבדוק האם יש חיים על כוכבים.

ולגלות הרבה דברים המעניינים אותנו.

אנחנו רוצים להגיע ל...

אנחנו רוצים להגיע לכוכבים נגה שבתאי מאדים ונפטון . ולגלות תחייה בתוך הכוכב.

ודברים מעניינים שאף אחד עוד לא יודע.

זו היא התחבורה שאנחנו רוצים לחקור איתה את החלל!

אנו רוצים להגיע בעזרת מעבורת חלל

כי היא יכולה לנווט טוב מאוד.

קצת מידע על מעבורת החלל: מעבורת חלל היא חללית וכלי טיס רב-פעמי המסוגל להמריא מכדור הארץ לחלל, לשהות בחלל ולנחות חזרה בכדור הארץ לשם הכנתו לשימוש חוזר. מעבורת החלל האמריקאית, הנדונה בערך זה, היא כלי הטיס הראשון בעל יכולת זו.

מעבורת החלל משוגרת כמו טיל, מקיפה את כדור הארץ כמו חללית, ונוחתת כמו מטוס . היא מורכבת מארבעה חלקים עיקריים: המקפת (orbiter, הדומה בצורתה למטוס ובה נמצאים אנשי הצוות והמטען), שני מאיצי דלק מוצק, ומכל דלק חיצוני. מכל הדלק הוא החלק המתכלה היחיד במעבורת

אנחנו יוצאים מארץ ישראל לחקור את הכוכב...

הכוכבים שאנחנו יוצאים לחקור הם:

מאדים,נפטון,שבתאי ונוגה.

כדור הארץ!

כדור הארץ מורכב מ:

סלעים

מים

מה יש בכדור הארץ:

כוח משיכה

חמצן

אטמוספרה

פחמן דו חמצני

וחנקן.

Big image

אנו רוצים להגיע אל כוכבי הלכת הבאים...

Big image

היינו בכוכב הלכת מאדים...

מאדים הוא כוכב הלכת הרביעי במערכת השמש. זהו כוכב הלכת החיצוני שמסלולו הוא הקרוב ביותר למסלול כדור הארץ ואחד מכוכבי הלכת הקטנים ביותר במערכת השמש. כמו כן הוא כוכב הלכת הארצי (כוכב לכת הדומה בהרכבו לכדור הארץ) הרחוק ביותר מהשמש. למאדים שני ירחים, פובוסודימוס שניהם קטנים ובעלי צורת תפוח אדמה. משערים שאלו אסטרואידים שנלכדו על ידי כוח המשיכה של מאדים.מקור השם

כוכב מַאְדִּים מוזכר בשם זה כבר על ידי ח"זל בתלמוד הבבלי. השם מאדים מתייחס לצבע האדום של הכוכב, שמקורו בקרקע העשירה בברזל שהחליד. שם כוכב הלכת מַאְדִּים מתייחס לצבעו, ייתכן כי הדבר נובע ממגמה של חז"ל להעניק לכוכבי הלכת שמות הקשורים לתכונות הכוכב ונייטרליים מבחינה דתית, בניגוד לשמות האלים שניתנו לכוכבי הלכת על ידי תרבויות אחרות. מקור שמו בלועזית Mars הוא על שם מרס אל המלחמה במיתולוגיה הרומית.

אנחנו משתמשים בממצאים הטכנולוגיים הבאים...

מצלמה,מכשיר GPS ומק"ם ,טלפון.

היינו בכוכב הלכת נפטון...

נפטון הוא כוכב הלכת השמיני במערכת השמש. הוא הקטן והמרוחק בין ארבעת ענקי גזים, והוא מסווג בתת-הקטגוריה ענק קרח בגלל היותו מכוסה בשכבת מים וקרח. נפטון, הקרוי על שמו של נפטון, אל הים במיתולוגיה הרומית. נמצא בתהודה מסלולית עם כוכב הלכת הננסי פלוטו.


לנפטון יש 14 ירחים ידועים. היות שנפטון קרוי על שם אל הים הרומי, הוחלט לקרוא גם לירחיו של כוכב הלכת על שמם של אלי ים אחרים.


היינו בכוכב הלכת שבתאי...

שבתאי הוא כוכב הלכת השישי במרחקו מהשמש והשני בסדרת כוכבי הלכת הגזיים.

התופעה הבולטת ביותר בשבתאי היא הטבעות המקיפות אותו. מערכת הטבעות נטויה בזווית של 25.33 מעלות יחסית למישור ההקפה של שבתאי סביב השמש. עובי הטבעות הוא ק"מ אחד, לכל היותר, והן מכילות גושי קרח קטנים, שחלקם אינם גדולים מאבן ואחרים קוטרם עד כמה מאות ק"מ. עד ל-2009 נצפו כ-7 טבעות לכוכב שבתאי.


מידע על הטבעות של שבתתאי:


מספר הירחים המדויק של שבתאי קשה לקביעה. מבחינה טכנית, כל גוש קרח בטבעות יכול להיחשב כירח, ונקודת ההכרעה בין ירח לבין גוש קרח גדול אינה מדויקת. עד כה זוהו בוודאות שישים ושניים ירחים, ולחמישים ושלושה מתוכם ניתנו שמות.

ירחים:

ירחו הגדול ביותר הוא טיטאן, ולו אטמוספירה סמיכה המכילה בעיקר מתאן וחנקן והוא הירח היחיד במערכת השמש בעל אטמוספירה משמעותית משלו. ירחים גדולים נוספים הם פאן, אטלס, פרומתאוס, פנדורה, אפימתאוס, יאנוס, מימס, אנקלדוס, טתיס, טלסטו, קליפסו, דיוני, הלנה, ריאה, היפריון, יאפטוס, פובה, דפניס.

היינו בכוכב הלכת נגה...

הוא כוכב הלכת השני במרחקו מהשמש והקרוב ביותר לכדור הארץ הן במרחקו והן בממדיו. נוגה הוא כוכב לכת ארצי דומה להרכב כדור הארץ.

העננים הסמיכים המכסים את נוגה אינם מאפשרים לראות את פניו. בגלל קרבתו לשמש, החום הרב גרם להתאיידות כל הגזים שעל פניו אל האטמוספירה ומנע בכך היווצרות אוקיינוסים וימים. הגשושית מגלן הראתה שמרבית פני השטח של נוגה הם מישורים גדולים שחלק מהם מתנשאים לגובה של מספר ק"מ.

מחקר החיים על פני נוגה זכה לתשומת לב מדעית וציבורית רבה, בשל האמונה הרווחת בעבר כי יש עליו חיים לאור קרבתו ודמיונו היחסי לכדור-הארץ. לאחר שחמש חלליות רוסיות ושלוש חלליות אמריקניות צפו בנוגה, כששתי חלליות רוסיות נחתו בהצלחה על פניו ולאחר מחקרים באמצעות מכ"ם וטלסקופ רדיו, אנו יודעים שפני השטח של נוגה הם מקום שאינו מאפשר קיום חיים, ודאי לא כאלה המוכרים למדע.

כוכבים גדולים באמת
Big image
Big image

סיכום המסע ...

ביקרנו ב -מאדים שבתאי נגה ונפטון.

למדנו מהמסע על כל כוכב בו בקרנו ...

שלכל כוכב יש משהו אחד לפחות שהאדם לא יודע .

למשל במאדים מאגר מאוד קטן של מים *

ונשמח לדעת גם על כוכבים בהם לא ביקרנו לאומת שביקרנו בכוכבים מעניינים מאוד.