KooliUudised

Üks väike päikesekiir...

See päikesekiir on kindlasti Konguta Kooli 6. klassi õpilane Claudia-Tristen Värv. Ise kirjeldab ennast naljaga kurja inimesena, sest kui tema pahaseks saab pole kellelgi pääsu. Vihaseks ajavad teda ka sibul, küüslauk ja vene keele tund. Kuid tema elus on ka toredaid asju. Tal on palju häid sõpru ja head vanemad.

„Kui ma poleks kooliõpilane,“ arutleb ta „siis istuksin ma kodus, aitaks majapidamistöödes ja sureks igavusse.“ Talle on väga olulised tema pere, kodu sõbrad ja elu. Ilma temata poleks meie klass täielik.


Ühe generatsiooni lugu

Millised ohud varitsevad internetis? Kuidas peab internetis käituma? Just nendele küsimustele leiab vastuse etendusest "Netis sündinud"

"Netis sündinud" on Kristiina Jalasto uus noorteetendus, mis räägib nelja sõbra seiklustest nii tava- kui ka internetielus. Tegevus toimub nii kodudes, koolis, loomaaias kui ka internetisügavustes. Tegemist tuleb arvutimängude, libakontode, laste ja vanemate suhetega ning tehnikavööraste vanaemadega. See etendus on lugu armastusest, üksindusest, sõprusest, uljusest ja valedest.

Minule see etendus väga meeldis, kuna teksti sõnum oli tehtud noortepäraseks, huvitavaks ja naljakaks. Loos oli midagi õpeetlikku nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Kokkuvõtteks sobib hästi üks lause, mis kõlas ka etenduses: "Käitugem ikka inimese moodi".


Marta Külaots

ÖÖKOOL

Thursday, Nov. 7th, 7pm to Friday, Nov. 8th, 12:30pm

Konguta Kool, Annikoru, Konguta vald, Eesti Vabariik

6.-7. novembril toimub Konguta Koolis öökool, kus osalised on kõik teadlased ja ööbitakse nagu laboris ikka. Toimuvad katsed ja töötoad. Kella seitsmeks on kooli oodatud ka vanemad. Kaasa padi, tekk, hügieenivahendid ja magamisriided. Väike näks ei tee paha. toimub ka DISKO!