מה מייחד את הפארקים בירושלים?

מציגים: נריה שיטרית, שחף גולדנברג וערן מלכיאור

הקדמה

בכל עיר יש פארקים אבל ירושלים היא עיר הבירה ואנחנו רוצים לגלות מה מיחד אותם

פארק עמק הצבאים

הפארק משתרע על 205 דונם וקוראים לו פארק הצבאים על שם עדר הצבאים שגר שם.

היה מאבק עם לבנות שכונה או את הפארק ובסוף בנו את הפארק ובגלל זה הוא שוכן בין שני שכונות וכבישים סואנים.

הבעיה היחידה היא תושבים המנסים לפגוע בחיות ללא סיבה מיוחדת, כלבים משוטטים המפרים את שלוותם, פסולת מתכת שהושלכה במקום ונשכחה שם. סכנה נוספת לעדר באה מצד יזמי נדל"ן המעוניינים להפוך את העמק לאזור עירוני מפותח לתעסוקה, מסחר,חקלאות ומגורים.

גן הפעמון

גן הפעמון הוא גן שיש בו את פעמון החרות שבפילדלפיה ובירושלים יש גן עם מודל של הפעמון או כמו שנקרא מאנגלית פעמון "הדרור"(liberty bell). הגן נבנה ב-1976 על חלק משטח "מתחם עומריה" לאחר שתוכנית רחבת ההיקף להקמת מגדלי מגורים יוקרתיים ובתי מלון במקום היא בוטלה בגלל מחאה חברתית והוחלפה בתוכנית צנועה יותר שכללה גם פארקים ושטחים פתוחים לפי הצעת צוות בראשותו של דוד קרויאנקר.

ומה שמייחד את גן הפעמון דווקא לירושלים זה שהפעמון הוא משהו נורא חשוב לאמריקה וזה שהם שמים את הפעמון שם וזה נורא מכובד

גן וואהל לוורדים

גן וואהל לורדים הוא על שם וואהל אשר עזר ותרם להקמת הגן. הגן היה אמור להתקין את פעמון הדרור אך בסוף הועבר לגן הפעמון. פעם היה גן שקראו לו גן "גן הנשיא" אבל שינו את שמו לגן וואהל לוורדים כי עשו בו הפגנות כי הוא ממוקם צפונית לכנסת וכולם משם רואים. בתוך הגן יש מנחת של מטוסים ומסוקים יש שם גם רצפת פסיפס, ומפל מים שמוביל לאגם מוקף ורדים.


ומה שמייחד אותו זה שהורדים מסמלים את יופיה של ירושלים בגן גם יש מנחת מסוקים כדי שאנשים חשובים יוכלו להגיע לכנסת ולבית המשפט העליון שהם מקומות נורא חשובים בהיסטוריה של מדינת ישראל

גן סאקר

Big image