ניוזלטר רון ורדי

מהדורה ראשונה - מרץ 2015

Big image

דברי פתיחה

קוראים יקרים שלום רב,

אני שמח להעביר לכם את מהדורת הניוזלטר הראשונה של בית הספר למחוננים ע"ש רון ורדי.

מטרתו של הניוזלטר היא לשתף אתכם - תלמידים, הורים, שותפינו במשרד החינוך ובעיריית ראשון לציון, קהילת מרכזי וכיתות מחוננים ברחבי הארץ ושוחרי חינוך למצוינות ככלל, בעשייה החינוכית שלנו. כמו כן ישמש הניוזלטר כשופר לדעות, רעיונות והצגת פרויקטים של התלמידים הלומדים בבית ספרנו.

אני רואה בניוזלטר חלק חשוב בתהליך הצמיחה של בית ספרנו וככלי מרכזי בהגברת הנראות והשיתוף של עשייתנו החינוכית, הלימודית והערכית.

אני מודה לכל השותפים שהובילו להוצאת מהדורה זו ובראשם נטע הלפרין, עיתונאית ומורה, האמונה על תכני עיתון מקוון זה.


אני מאחל לכם קריאה נעימה ומקווה לעוד מהדורות רבות שיצאו בעתיד הקרוב.


בברכה,

איתי ורמן

מנהל ביה"ס למחוננים

ע"ש רון ורדי

אודות המחנה רב תחומי תשע"ה

טיולים, סדנאות, ארוחות, פעילויות – זו כבר השנה העשירית שמרכז רון ורדי מריץ את המחנה הרב-תחומי – הגרסה הייחודית שלנו לטיול השנתי שמתקיים בשאר בתי הספר, אך זו השנה השלישית שבה הוא מתקיים בפורמט המחודש: עד לפני שלוש שנים מדובר היה במחנה מדעי, שהתבסס על מעבדות שונות והתמקד בתחומים כגון פיזיקה, מכאניקה, אופטיקה או כימיה, ואילו מזה שלוש שנים מתקיים המחנה בפורמט רב תחומי – כלומר לצד אשכול הסדנאות המדעיות נכללים גם אשכול אמנות ואשכול תרבותי ובין כל השלושה מתקיימת אינטראקציה בהשראת אזור המחנה ומשתתפיו.

לחצו כאן להמשך הכתבה. . .

אודות אליפות העולם ברובוטיקה

מרכז רון ורדי במשכנו החדש הומה פעילויות בשעות שלאחר הלימודים, אבל ספק אם תמצאו ריכוז כה גבוה של רגשות שונים ומוחצנים, אווירה אינטנסיבית וכמות מרשימה של אריזות ריקות של פיצה כמו בחדר רובוטיקה.

קורס רובוטיקה בהנחייתה של מיטל מנשה נחשב לאחד הקורסים היוקרתיים במרכז ולא בכדי: הילדים שלומדים במסגרתו מחויבים לתת מעצמם לא מעט אך התמורה גבוהה לא פחות; ביולי האחרון נחתמה היוקרתיות הזו בחותמת רשמית, עת זכתה נבחרת הרובוטיקה של בית הספר במקום השני בתחרות קבוצתית במסגרת אליפות העולם לתיכונים, שנערכה ב-20-24 ליולי בברזיל.

לחצו כאן להמשך הכתבה. . .

חנות קטנה ומטריפה בהנחיית לירן

מי שעוקב או עוקבת אחרי ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות, יודעת שאחד התחומים החמים טמון במדפסות תלת מימד: רק בשנה האחרונה הצליחו מדענים ברחבי העולם להדפיס אוזן, לב או פיצה. בסין, הולנד וספרד הדפיסו סטודנטים בתים למגורים וכמה חברות גדולות, כגון יצרנית המכוניות "טסלה" כבר מפעילה מדפסות תלת מימד בבתי החרושת שלהן.

לחצו כאן להמשך הכתבה . . .

שיתוף פעולה בין פיזיקה של דגמים ופיתוח אפליקציות בהנחיית ערן וגלעד

אחת המטרות המרכזיות שהציב לעצמו מרכז רון עם המעבר למבנה החדש הייתה לייצר מגוון שיתופי פעולה, בצורות ובאופנים שונים: בין אם בין קורסים במרכז למוסדות חינוך ותרבות חיצוניים; בין אם המרכז לבתי ספר למחוננים ברחבי הארץ; בין אם בין קורסים שונים בתוך המרכז עצמו ועוד ועוד.

לחצו כאן להמשך הכתבה . . .

קורס קשיבות בהנחיית מיכאל

מי אמר שיוגה ומדיטציה הן פעילויות לילדים בלבד? הורים ותלמידים המתעניינים או מתרגלים, שימו לב לפיילוט מסקרן ביותר שמתקיים השנה בכיתות ג' מחוננים: קורס קשיבות (Mindfulness) בהדרכתו של מיכאל מילמן, מורה ליוגה, מדיטציה וחשיבה.

לחצו כאן להמשך הכתבה . . .

ראיון עם אליענה


ראיון עם אליענה אלמוג שערך עמה רועי דניאל, תלמיד בקורס עיתונאות. הראיון הופיע בגיליון הראשון השנה של "אחרי הצלצול", העיתון של קורס עיתונאות.

הרבה אנשים יכולים להיות טובים במשהו, אפילו מאוד. אבל כשמבקשים מהם ללמד את זה, להעביר את זה הלאה, הם מסתבכים. הם מבינים שזה לא כזה פשוט ואפילו שונה מאוד. אליענה היא יוצאת דופן; היא כותבת מופלאה ובמקביל כבר הרבה שנים מלמדת כתיבה במרכז רון ורדי ובמקומות נוספים.

לחצו כאן להמשך הכתבה . . .