Projektowanie permakulturowe

W zgodzie z naturą ( trzecia część kursu )

Nasz świat jest w dużym stopniu projekcją, ale istnieje też realna rzeczywistość, w której ten "nasz świat" jest konstruowany. Rzeczywistość daje znaki. Sztuka w tym, by te znaki zauważać, czytać i reagować na nie lub nie reagować -.-

Profil terenu podpowiada...

jak sensownie zaprojektować gospodarkę wodą w naszym siedlisku - niezwykle ważny element planu ze względu na zapowiadane, coraz dotkliwsze susze, na które pomóc może technika wałów (swales) i zbiorników (key points).

Metoda otwartej formy

Dom Hansenów. Plan budowy uwzględnia proces realizacji, pozostaje otwarty na zmianę dyktowaną nieustannie przez rzeczywistość "tu i teraz" (here&now). Elastyczność. Flexibile, flowing... Idealny projekt permakulturowy jest otwarty na współpracę i bierze pod uwagę zagrożenia.

Poza tym na wykładzie:

Mindfullness, Dragon Dreaming, ekosystem, keyline design, mandale, Carl Gustav Jung i jego dom w Bollingen, wzory, Buckminster Fuller, święta geometria, I Ching, taoistyczna zasada Wu-wei, synchroniczność (Synchronicity: An Acausal Connecting Principle), Pitagoras, archeoastronomia, studnia Santa Cristina na Sardynii.. i Krakowski Ogród Społeczny :-)

16 stycznia (sobota) od godz. 11.00 do 14.00 w EkoCentrum we Wrocławiu, przy ul. św. Wincentego 25A

Aby tam trafić trzeba z ul. Wincentego wejść w podwórko, najlepiej tunelem z szyldem "Wytwórnia kitu".

Wstęp co łaska 20 zł. :-)

Zapraszamy

strona wydarzenia na Facebook.
________________________________________

część pierwsza: Filozofia Permakultury.
część druga: Praktyka Permakultury.

Prowadzący

Ben Amin Lazar, redaktor Permakultura.edu.pl, ogrodnik w Krakowskim Ogrodzie Społecznym, wędrowny nauczyciel z praktyką w Ligurii i Christianii, dyplomowany w Indonezji w Bumi Langit Institute.