רצינו שתדעו 16 תשע"ו

12 בדצמבר, ל' כסליו

ימי עיון בחנוכה

ביום שלישי האחרון התקיים יום העיון בנושא ניל"י - 100 שנה, סיכום ביניים. נוכחות המורים הייתה מרשימה, ועוד יותר מרשימה הייתה ההיערכות שלכם המדריכים! התגייסותכם להבטיח רישום מהיר ויעיל הוכיחה את עצמה והכל עבר "חלק"!

תודה לכל מי שעזר, יזם וסייע, ובמיוחד לאילנית שניצחה על הארגון ויעל שהפכה למפיקת אירועים לעת מצוא.


וכמובן כמובן - לגלעד שארגן את היום כולו, בדק את המקום יום קודם, ניהל את כל המאבקים מול הספקים והבטיח את הצלחת היום ושביעות רצון המורים.


תודה מיוחדת שמורה למרים שייצגה אותנו בכבוד רב מאוד ביום עיון למורי עולים חדשים (לאו דווקא של היסטוריה)


תודה גדולה נשלח גם למיכל יוספן שארגנה יום נפלא למורי היסטוריה מורחב במרכז התרבות האמריקני בירושלים. גם שם ההדים היו נפלאים והמחמאות - רבות!


מחר נקיים את יום העיון בתל אביב בנושא יהודי מצרים. התכנית אורגנה על ידי מרכז יוצאי מצרים והיא באחריותם, אך רישום המורים - באחריותנו. הפסקנו את רישום המורים כאשר הגענו ל-80, מתוך הנחה שבסופו של דבר לא כולם יגיעו. המקום מכל 60 מקומות בלבד. נכון לרגע זה יש לנו רק 4 ביטולים, ועל כן הקפידו להימנע מלהזמין מורים שלא נרשמו, שמא יהיה עלינו להחזירם חזרה הביתה מפאת מחסור במקום.


לצערי נתקלתי שוב ב-2 מקרים של מורים אשר התלוננו שלא קיבלו את ההודעה על יום העיון במועד מהמדריכים שלהם. חבל ומביך...


אני מזכירה שלא ניתן לפרסם באתר המפמ"ר את טפסי הרישום ליום העיון שכן מפעילי האתר מסרבים לאפשר רישום מורים באמצעות GoogleDocs. אי לכך דרך ההפצה שלנו היא באמצעות הפורום או דרככם.


המורים הרושמים מחר קיבלו הנחיות אישיות. על פי הצעתה של יעל בוגין הכנתי תגים עבורכם, ועל כן נדרש מכם להביא רק לוח כתיבה (במקביל ביקשתי להכין גם שולחנות רישום). נקווה ליום מוצלח בלי אי נעימויות כתוצאה מהופעת מורים לא רשומים.

Big image

אז מה היה בוועדת החינוך בכנסת?

ביום שלישי התייצבתי בוועדת החינוך של הכנסת לדיון בנושא הכללת הגירוש והעזיבה של יהודי ארצות ערב ואיראן בתכנית הלימודים. לשמחתי, הפעם הקדים ח"כ לשעבר - ד"ר שמעון אוחיון (יוזם חוק ה-30 בנובמבר) והבהיר לנוכחים שהנושא מצוי בתכנית הלימודים ואנו פועלים רבות על מנת לקרב את הנושא לקהל המורים והתלמידים. היו מי שניסו לחזור למסורת הבכי ונהי על הדרת ההיסטוריה של יהודי ארצות האסלם מתכנית הלימודים, אבל הם זכו לתשובה נחרצת מראשי ארגונים אחרים שהוזמנו לוועדה ויודעים על פועלנו.


הצגתי את הפעילות העניפה שלנו וכעבור יומיים הגיע הסיכום הפותח במילים: "הוועדה שמחה להיווכח ש...", וזה בהחלט טוב.


ראוי לציון דיון עקרוני שהתנהל בוועדה בשאלה האם המדובר בעליה או גירוש. אני מניחה שהנושא יעלה גם מחר. טוב שכך.

ועוד משהו מענין

ביום רביעי פגשתי את מנהלי המשלחות לפולין במסגרת ההשתלמות שלהם בסמינר שיין, פתח תקווה. הסברתי להם את התכנית להוראת השואה, והצבעתי על נקודות ההשקה המתבקשות בין תכנית המסע לפולין ובין ההוראה - הערכה חלופית בכיתה.

רוב רובם של מנהלי המשלחות אינם מורים להיסטוריה ועל כן חשוב היה להסביר להם את התכנית. במפגש המדריכים במאי תגיע האחראית על המשלחות - ליאת סלומון, ותסביר לנו על אתרי המסע עצמם, כהשלמה ללימוד בכיתה.

ומשהו חמוד לסיום:

שבוע טוב,

ואור לכולנו

אורנה

reklam dediğin böyle olur