אז מה היה לנו כאן?

מידעון לחדשים ספטמבר - אוקטובר

החלו לימודי ההעשרה במגוון קמפוסים- והשנה נוספו קורסי בחירה חדשים

קמפוסים- לימודי בחירה לכתות ג' –ו' . כמדי שנה נפתחו לאחר החגים לימודי הקמפוסים. התלמידים בוחרים קמפוס על פי תחומי עניין כמושם דגש על קבלת החלטות (לרשותם עומד מגוון רחב של כ 17 תחומים). ביום חמישי כל התלמידים לומדים בקבוצות דו- גיליות שעתיים . ניתן לצפות במבחר הקמפוסים בקישור הבא המופיע באתר בית הספר.

קמפוס רובוטיקה

קמפוס רובוטיקה מהווה חשיפה לתחום ההנדסה והטכנולוגיה.
בעזרת שילוב של תחומים כגון: מכניקה, מתמטיקה ותוכנה, תחוו חוויה לימודית, מהנה ופעילה, המשלבת עבודת צוות ומעודדת לחשיבה יצירתית כמהנדסים ומדענים.
בקמפוס נלמד על עולם הרובוטיקה בדרך של משחק, אתגר ותחרויות.
הלמידה תתבצע ע"י ערכה הכוללת רובוט, בקר חכם, מנועים, חיישנים וחלקי לגו שונים.

יוזמות טכנולוגיות

ביה"ס בני עטרות נבחר יחד עם 14 בתי ספר אחרים מכל הארץ, לבצע את הפרויקט בשיתוף פעולה וליווי מהנדסת מטעם חברת ההייטק Broadcom. בפרויקט זה תלמידי כתות ו' עוסקים בתיכנון מוצר, החל מזיהוי צורך, דרך תכנון מוצר שיענה על הצורך ובניית אב טיפוס, הכנת פוסטר המציג את עבודתם והצגת הפרויקט בפני קהל. העבודות שייבחרו בהצבעה ייצגו את ביה"ס ביריד החקר המחוזי. ביריד המחוזי העבודות ייבחנו על ידי צוות מקצועי. עבודות נבחרות בשלב זה יעלו לתחרות הארצית שתתקיים ביום שלישי ט"ז אייר, תשע"ו 24 במאי 2016. בהצלחה !

"מצוינות 2000"

תכנית "מצויינות 2000" בשיתוף משרד החינוך – המינהל הפדגוגי, האגף לתלמידים מצטיינים ומחוננים הינה תכנית חינוכית מובילה ויחידה מסוגה בישראל, הנותנת מענה לתלמידים מצוינים במערכת החינוך ויוצרת תרבות של מצוינות בית-ספרית. התכנית פועלת החל מכיתה ד' ועד לכיתה ו' .

"מצוינות 2000" מתמקדת בתחומי דעת מגוונים כולל: מדעים ניסויים, חשיבה מתמטית, חלל, אסטרופיסיקה, טכנולוגיה ועוד.

התכנית פועלת בשיתוף מוסדות מחקר ואקדמיה מהמובילים בישראל ובעולם

נתינה היא גם קבלה-חונכות תלמידי כיתות ו' לתלמידי כיתות א'

חונכות בית ספרינו מתקיים פרוייקט "חונכות", בו חונכים ילדי כיתות ו' את ילדי כיתות א'. החונכים, תלמידינו הבוגרים , נפגשים עם התלמידים הצעירים לפעילות חוויתית ,ערכית משותפת.

מעורבות חברתית ומנהיגות צעירה- סיירת ברשת

בחופשת הקיץ השתתפו תלמידי בית הספר בקייטנת קיץ דיגיטלית מתוקשבת , בה למדו התנהלות בטוחה ברשת ושימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים. פגישת סיכום פורה במיוחד התקיימה במועצת חבל מודיעין ובה נקבעו מטרות להמשך פעילתה של הסיירת בביה"ס לקידום גלישה בטוחה ברשת.
Big image

הפרפרים של עומר- מיזם

עומר שמש ז"ל היתה בת 21, אחרי שהשתחררה מהשרות הצבאי היא טסה לנפאל לטיול הגדול ומספר חודשים לאחר מכן נהרגה בהתהפכות אוטובוס.

מתוך הכאב- צמח לו קסם

החלו לזרום סיפורים למשפחה מאנשים שעומר נכנסה לליבם על כך שהיתה לצידם, עזרה להם במעשה או במילה טובה, ומתוך הסיפורים קם המיזם

המשפחה רצתה "להעביר את המסר הלאה"...

מטרת המיזם: לעודד עשיית מעשים טובים, ללא כל רצון ותמורה, בין בני אדם, מתוך הבנה כי לכל אחד יש מה לתת ואין אחד שלא צריך משהו לפעמים

Big image

הפסקה פעילה

הפסקה אותה יוזמים תלמידי השכבה עם המחנכים . הפסקה זו מתקיימת פעם בחודש בהלימה לערך החודש או חג. הילדים מארגנים פעילויות לרווחת כלל התלמידים.

טקסים

בהלימה ללוח השנה העברי מתקיימים טקסים בבית הספר

חגי תשרי/קבלת כתות א' /קבלת ספר תורה במוזיאון יהדות בבל באור יהודה- תודה להורים שלקחו חלק בהצלחת האירוע./טקס רבין

בקרו באתר בית הספר והתעדכנו בנעשה