Soplicowo

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

dworek

"Sród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju,
Na pagórku niewielkim we brzozowym gaju,
Stal dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany"


Nasz dworek umiejscowiony jest pośród pól wyścielanych zbożem, na niewielkim pagórku. Na pewno z łatwością Państwo go odnajdą. Ściany budynku są pomalowane na biało. Sam dworek zbudowany jest z drewna, lecz ma murowane fundamenty.


U nas odpoczną Państwo od codziennej monotoni i zgielku miasta, u nas spędzicie milo czas na lonie natury, w ciszy i spokoju. Zapraszamy!


okolica

Dookola naszego gospodarstwa rozciągają się pola obfite we zboże, a tuż przy domu stoi ogromna stodola, w której przechowujemy stogi naszych zbiorów. Nieopodal rosnie las do którego można wybrać się na grzybobranie, polowanie czy też spacer.


"Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,

Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych;

Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem,

Wyzłacanych przenicą, posrebrzanych żytem."

nasz personel

kuchnia

Nasi swietni kucharze zapewnią Państwu rozkosz podniebienia serwując dania gotowane wedlug tradycyjnych dziewiętnastowiecznych przepisów. Wszystkie potrawy są sporządzone wylącznie z naszych wlasnych ekologicznych produktow.

atrakcje w Soplicowie

historia Stolnika

Poznanie historii Stolnika Horeszko, jest kolejną atrakcją jaką możemy zapewnić w Soplicowie. Tak więc Stolnik był ostatnim z rodu Horeszków, dlatego jako prawowity dziedzic otrzymał zamek w ramach majątku. Mieszkał w nim razem z żoną i córką Ewą, która cieszyła się powodzeniem wśród młodych szlachciców. Jednym z nich był Jacek Soplica, który zakochał się w Ewie z wzajemnoscią. W końcu Soplica postanowił poprosić Stolnika o rękę jego córki, ten jednak nie zgodził się na ślub. Pewnego dnia na zamek Horeszków najechali Moskale. Doszło do bójek, zamieszek oraz strzelaniny. Jedną z ofiar postrzału był właśnie Stolnik, wpół przytomny padł na ziemię wskazując na zabójcę, Gerwazy rozpoznał w złoczyńcy właśnie Jacka Soplicę. Po tym wydarzeniu między rodem Sopliców i Horeszków rozpoczął się spór o zamek.

wystrój

Wewnątrz naszego dworku na scianach widnieje wiele wspanialych obrazów upamiętniających wydarzenia historyczne, o których opowie Wam więcej nasz przewodnik. Nad kominkiem można podziwiać broń oraz glowę niedźwiedzia. Interesujący jest także nasz zegar, który po nakręceniu gra "Mazurek Dąbrowskiego".

CENNIK

  • pokój jednoosobowy - 50 zl / cena za dobę
  • pokój dwuosobowy - 100 zl / cena za dobę
do każdej ceny są wliczone 3 posilki (sniadanie, obiad, kolacja)

więcej informacji pod numerem telefonu

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!