עגבניה

מגישים עידן כהן רועי לשם ועידן צפריר

Big image

צ

מקורה של העגבנייה באמריקה התיכונה. כמו פרות וירקות אחרים (כגון תפוח אדמה ותירס), העגבנייה לא הייתה ידועה לאירופאים עד אשר הגיעו לאמריקה.

כיום, המקום בו העגבנייה היא הפופולרית ביותר הנו איטליה , רוב מתכוניו של העם האיטלקי משתף בתוכו עגבנייה.

תהליך ההפקה

לפניכם סרטון "קצר וקולע" על הפקת העגבנייה- מהזרע עד הפרי
Step by Step: Growing Tomatoes from Seed

ערך תזונתי

העגבנייה בעלת ערך תזונתי רב, והצבע האדום מקורו בריבוי צבען מקבוצת הקרוטנואידים. בעגבנייה בשלה כמות גבוהה יחסית של נוגד החמצון (אנטיאוקסידנט) ליקופן שנחשב כמסייע במניעת סוגי מחלות סרטן.

מתכון לרוטב עגבניות

הרוטב:

1. מביאים לרתיחה סיר גדול עם מים.

2. חורצים X בתחתית העגבניות וחולטים זמן קצר בכדי שיהיה ניתן לקלף בקלות.

3. קוצצים את העגבניות הקלופות.

4. מחממים מחבת או סיר נמוך, מוסיפים את שמן הזית.

5. מוסיפים את פרוסות הפלפל עד שעולה ריח של פלפל.

6. מוסיפים את השום ומיד אחריו את העגבניות הקלופות והקצוצות, מבשלים כ7 דקות.

לה טומטינה

טומטינה הוא פסטיבל שנתי המתקיים בעיר בוניול שבקהילה האוטונומית ולנסיה בספרד, שבמסגרתו נערכת מלחמת עגבניות בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם.

הפסטיבל נערך כל שנה לקראת סוף חודש אוגוסט, ומלחמת העגבניות חותמת אותו, ביום רביעי האחרון בחודש. עשרות אלפי תיירים מגיעים מכל העולם לעיר כדי להשתתף במלחמה שבה איש אינו נפגע למעט פגיעות של עגבניות. הפסטיבל עצמו אורך כמה ימים שבמהלכם מתקיימים מופעי מוזיקה, זיקוקין די-נור ותהלוכות וכן תחרות בישול מסורתית.

בבוקר המלחמה נתלה בשר חזיר על עמוד גבוה. על המשתתפים לנסות ולהגיע בכוחות עצמם אל הבשר כאשר הם מטפסים אחד על השני בניסיון להגיע אליו. מהרגע שבו אחד האנשים מצליח להוריד את הבשר וזוכה בו, נפתחת מלחמת העגבניות. את הנשק למלחמה מספקות עשרות משאיות המביאות יותר מ-100 טונות של עגבניות אל מרכז העיר. בשנים האחרונות צוינו בירי תותח פתיחת הקרב וסיומו לאחר שעה בדיוק.

המסורת החלה בשנת 1945 בערך, אך מקורו של הפסטיבל אינו ברור. ייתכן כי הוא התפתחות של קרב אוכל קטן שהפך למסורת, או התפתחות של התפרעות בעקבות התהפכותה של משאית עמוסת עגבניות.

יש המבקרים את האירוע בטענה כי הוא בזבוז של אוכל, בעוד שבעולם יש מיליוני אנשים רעבים.