סחר בילדים

מגיש- אלון בר לב

סחר בילדים

תופעה זו קורת בכול העולם (דגש אל מדינות עולם שלישי)

במידינות עולם שלישי יש פחות אנשים ששומרים אל הסדר כדי לדברים כאלה לא יקרו אז אנשים עושים יותר מה שבא להם הם עושים מה שמבי להם כסף קל וזה אחד מהדרכים כי בדרך כלל נשים חלשות יותר מי גברים אז קל להם לעשות מה שהם רוצים עם הנשים האלה

גם במדינות מודרניות עם שלטון חזק ומישטרות ואוד לא מצליחות לישמור אל הדברים האלה הכי טוב שאפשר אז בחול זות אנשים עושים את זה בצורות לא חוקיות כמו שוק שחור תופעה זות קטנה יותר במדינות אלו מאשר במדינות עולם שלישי

מישפחות שלא רוצות את ילדיהם מי סיבות "מוזרות" (אני לא מבין אותם בשם צורה שהיה) מוכרים את ילדיהם כדי להסיג אוד כסף למתרות של קנית דברים או לימודים ואוד... או שלא רוצים את התינות אז מוכרים אותו כמו פריט ישן שאף אחד לא רוצה ומכבלים כסף לדברים אחרים

סחר בבני אדם

סחר בבני אדם הוא ביצוע של גיוס, העברה, מתן מחסה או קבלה של אנשים לצורך ניצולם. סחר בבני אדם כולל תהליך של שימוש באמצעים בלתי חוקיים כמו שימוש בכוח או איום בשימוש בו, או באמצעים אחרים כמו כפייה, חטיפה, הונאה או רמייה.

רופא ניגרי הקים מפעל לסחר בתינוקות

רופא נעצר באשמת סחר בתינוקות במרפאתו. הרופא דאג למכור את התינוקות תמורת אלפי דולרים, שרובם הגיעו לכיסו. על פי החשד, הבנים היה יקר יותר מהבנות. לפי הדיווחים, חלק מהנשים הוחזקו בניגוד לרצונן ונאנסו על מנת שיוכל להרוויח כסף בעבור מכירת תינוקן

לטענת המשטרה, האמהות קיבלו עבור מכירת התינוק כ-200 דולרים. ברב המקרים נשים נשואות הגיעו למרפאה לאחר שנכנסו להריון לא מתוכנן ורצו להפטר מילדיהן. התינוקות לרב נמכרו באלפי דולרים, כאשר בנים נמכרו במחירים גבוהים יותר מבנות ומרבית הכסף מועבר לרופא והאמהות מרוויחות נתח מצומצם למדי מהמכירה. כך למשל, ארגון זכויות הילד בניגריה מדווח, כי באחד המקרים בעל דרש מאשתו לעבור הפלה וכשסירבה נאלצה למכור את תינוקה תמורת 1,500 דולרים.

רופא ניגרי מואשם שהקים מפעל לסחר בתינוקות במרפאה שברשותו "אור הירח". על פי החשד, הרופא, בן אקפדושה, סחר בתינוקות כשתמחר את הבנים במחיר גבוה מזה של הבנות. הרופא, ככל הנראה, אחז באישורים רפואיים מזויפים ופשט את הרגל לאחר שמשרד הבריאות חשף את תרגיל העוקץ שלו.


לאחר שנחשף כי פעל תחת אישורים מזויפים, המשטרה פשטה על ביתו והופתעה לגלות עבירה חמורה בהרבה – אקפדושה הפעיל במקום מפעל לתינוקות. המפעל התנהל באמצעות מרפאות פרטיות בהן נשים בהריון הציעו את ילדיהן למכירה. לפי הדיווחים, בחלק מהמקרים נשים צעירות בהריון הוחזקו בניגוד לרצונן ונאנסו על מנת שילדיהן יוכלו להימכר בשוק השחור.


"רק ניסיתי לעזור לאנשים במצוקה"


הסחר בילדים הוא אינו תופעה חדשה בניגריה. הנשים במדינה אינן עושות הפלה גם כשהן נכנסות להריון בלתי רצוי, משום שהמעשה נחשב ללא חוקי. האו"ם קבע בזמנו, כי סחר בבני אדם הינו אחד הפשעים הנפוצים במדינה אחרי הונאה וסחר בסמים.


בסרטון שפורסם על ידי משטרת ניגריה מצולמת אחת הנשים שמכרה את תינוקה. בסרטון היא מספרת שרצתה להמשיך ללמוד ולא לגדל את הילד כאם חד הורית. בנוסף, היא מספרת כי הצעתו של הרופא לאפשר לנשים בהריון ללדת ולקבל בעבור כך תמורה כספית נראתה בעיניה כפתרון טוב.

הרופא מצידו טוען לחפותו: "רק ניסיתי לעזור לאנשים במצוקה ולא התכוונתי לפגוע באיש". העונש המרבי על סחר בבני אדם בניגריה הוא מאסר עולם, אך גזר הזין נקבע לפי שיקול הדעת של השופטים שלעיתים מקלים על עבריינים במתן העונש.

בקטע הנ"ל נשים שלא רצו את תינוקם מכרו אותו בכסף רב (רוב הכסף הלך לרופה הלא אמיתי) חלק מהנשים הוחרחו להיכנס להריון כדי שיוכלו להרביח כסף מהמחירה

יש גם נשים שרצו סתם להרביח כסף כדי לחיות טוב יותר

הם השתמשו בכסף ללימודים ואוד מתרות שעוזרות להם ושהם רוצים

לפי התינוקות הם יכבלו חיים נוראים (רובם) יגדלו אותם למתרות עבודה ואוד בישבילם נולקחו המון זכויות כמו "כול בני האדם שווים" כי אף אחד לא יתיחס להם כמו אל מישהו שווה אלה כמו למישהו שלא שווה כלום

ארה"ב: סחר בילדים מאומצים באינטרנט

בכתבה זו הורים שאימצו ילדים אחרי זמן מה מציאים אותם לאימוץ שוב אבל באינטרנט כמו חפץ משומש שאף אחד לא רוצה (רוב הילדים היו עם צרכים מיוחדים) 18% מהם סיפרו שעברו היתעללות קשה מאוד אד כדי כך שהם חשבו אל מחשבות עובדניות

חלק מהילידם מספרים אל זה שהם עברו מיספר לא קטן של מישפחות אימוץ

ההורים לכחו את הזכות לבטחון של הילדים ביגלל האלימות שעברו שם

לפי דעתי אף אחד לא צריך לעבור דבר כזה לא משנה עם הוא ברי או חולה או מי כול סיבה אחרת

כדי להפחית את זה לפי דעתי צריך לעשות אכיפה גדולה יותר ועונשים שאנשים יפחדו מהם

מכרו את ילדיהם כדי לממן משחקים - וייכלאו

לפי דעתי אל דבר כזה אסור לשתוק כי הם הגזימו בכול דרך אפשרית אני היתי נותן להם עונש מוות

אין להם שום זכות לימכור את הילדים שלהם כדי ליקנת דברים במחשב שהם לא אמיתים ולא שווים לחיים של בן אדם

אין להם שום זכות לעשות את זה וגם האם ראתה שבאלה עושה את זה ולא עשתה כלום בקשר לזה רק הסבתה הבינה שמשהו לא בסדר ורק ביזכותה זה הופסק

כדי להפחית את זה לפי דעתי צריך לעשות אכיפה גדולה יותר ועונשים שאנשים יפחדו מהם

האיטי: חשש למקרי סחר בילדים

הכתבה היא אזהרה אל חשש לגנבת ילדים מי בתי חולים

האו"ם: עלייה בסחר בילדים ברחבי העולם

דו"ח על סחר בבני אדם קובע כי שליש מהקורבנות הם ילדים ו-70% הן נשים וילדות. מספר ההרשעות בפשעי סחר בבני אדם נותר נמוך


דו"ח של משרד האו"ם לסמים ולפשיעה שהתפרסם היום (שני) קבע כי שליש מקורבנות הסחר בבני אדם הם ילדים וכי חלקם בסך בני האדם הנסחרים בעולם נמצא בעלייה.

על פי הדו"ח, המתייחס לתקופה שבין 2010 ל–2012, כמעט 33% מכל קורבנות הסחר הידועים הם קטינים — 5% יותר מאשר בשנים 2007–2010. הבעיה חמורה במיוחד באזורי אפריקה והמזרח התיכון, שבהם רוב בני האדם הנסחרים הם ילדים וילדות. 70% מקורבנות הסחר בבני אדם הם נשים וילדות.

האו"ם אסף מידע מ–152 מדינות על קורבנות סחר שאולצו לעבוד ב–124 מדינות בתעשיית המין, מלאכות כפיים ואחרות. אזרחי דרום אסיה ודרום מזרח אסיה הם החלק הארי של הקורבנות במדינות המזרח התיכון, ואילו רוב קורבנות הסחר בצפון אמריקה באים ממזרח אסיה. במערב אירופה, מנוצלים בעיקר תושבי מזרח אירופה ומערב אפריקה.מהדו"ח עולה כי הניצול המיני הוא צורת הניצול הנפוצה ביותר הנכפית על הקורבנות, והוא נפוץ יותר בשטחי אפריקה שמדרום למדבר סהרה. 53% ממקרי הסחר בבני אדם הם למטרות של ניצול מיני. 0.3% מהם למטרות של סחר באיברים.

לדברי האו"ם, ישנה עלייה מתמדת גם במספר בני האדם המועברים למדינות אחרות כדי לעבוד בהן במלאכות כפיים. "בדרום מזרח אסיה, מזרח אסיה ואסיה שלחופי האוקיינוס השקט היקף הסחר למטרת עבודות כפייה הוא כשני שליש מכלל קורבנות הסחר", נאמר בדו"ח האו"ם. 23% מהקורבנות שנסחרו למטרה זו באזורים אלה הם גברים ו־77% נשים.

בנוסף, ישנה עלייה במספר הילדים שנכפה עליהם להילחם בסכסוכים, לקבץ נדבות או לבצע עבירות פליליות קטנות, דפוסי הפשיעה משתנים על פי האזור.

אף שברוב המדינות קיימים חוקים נגד סחר בבני אדם, הם נאכפים רק לעתים נדירות. "כתוצאה מכך מספר ההרשעות בעולם נותר נמוך ביותר", אומר יורי פדוטוב, מנהל המשרד לסמים ולפשיעה של האו"ם.

בין 2010 ל–2012 כ–40% מהמדינות הנבדקות דיווחו על מספר קטן של הרשעות בשנה בגין סחר בבני אדם, חלקן אף דיווחו על אפס הרשעות כאלה. 72% מהמורשעים בעבירות אלה הם גברים והשאר נשים. "הנתונים הרשמיים שהועברו לידינו מגופי שלטון לאומיים מתייחסים רק למקרים הידועים. ברור לחלוטין שממדי העבדות של העידן המודרני חמורים בהרבה", אמר פדוטוב.

בכתבה של האום אומרים: שחלה עליה בסחר בבני אדם (במיוחד בילדים)

אומרים שם שמוכרים את האנשים באיכר בישביל האיברים שלהם כי מוחרים אותם במחירים מאוד יקרים בשוק השחור

לפי דעתי צריך להציב יותר שמירה אל מקומות שבהם יש הרבה ילדים ונשים שאלולים לחטוף אותם וגם להציב חוקים עם עונשים מאוד קשים ולעשות יותר בדיקות ועוד דברים להגנת האוכלוסיות החלשות שבסיכון

סיכום של זכויות שמפרים אותם במיכרים הנ"ל

הזכויות המופרות:

חופש העיסוק: הילדים האלה לא בוחרים מה לעשות בוחרים בישבילם

חירות השביתה: הם לא יכולים להגיד לבעלים שלהם שהם לא רוצים לעשות משהו

חירות הביטוי: אף אחד לא מבי להם לדבר אל מה שהם רוצים

חירות הדעה והמחשבה: אף אחד לא רוצה שהם יחשבו משהו חוץ מי העבודה שלהם

בטחון: הבעלים שלהם מחזיקים אותם בכוח ועם לא מציתים להם הוא מישתמשים באלימות

שלמות הגוף: הבעלים שלהם מישתמשים באלימות כלפהם

כל בני האדם שווים: אין להם לא זכויות לא כלום ואף אחד לא מבי להם זכויות


* אף אחד - הבעלים שלהם

הדרך לשוויון

לפי דעתי במדינות שהם לא עולם שלישי צריך להוציא חוק מאוד חזק ששומרים אלו שאסור לימקור ילדים או בני אדם

עם מישהו עובר אל חוק זה הוא מכבל עונש מאוד קשה שאנשים יפחדו מימנו וגם למנות אנשים שיבדקו כול ילד עם הוא בסדר ועם לא ליבדוק מה הבעיה (ליבדוק בעזרת בית הספר ואוד מכומות...)

ולפרסם את התופעה זו ליותר מודעות של אנשים.

הדרך שאני היתי עושה כדי לשנות את המצב בעולם

מיכתב לראש ממשלת ארצות הברית ולמדינות אפריקה:


שלם רב

אני אלון בן 15 מי ישראל

אני כותב את המיכתב הזה לראש ממשלת ארצות הברית בבקשה שיכין חוקים חדשים לעזרת האוכלוסיות החלשות

בחוקים אלו יפחידו את העוברים אל החוקים עם עונשים מאוד כבדים כדי שיפחדו ולא ירצו להפר אותם

החוקים ידברו אל איסורים בלכחת שבועים ולחטוף אנשים

בקשה נוספת היא לדבר עם אירגונים גדולים באפריקה של חטיפת אנשים

ולבקש מהם להפסיק לעשות את זה עם אולטימטרום שיהיה קשה להם לסרב


תודה רבה

מכבה שזה יעזור לאנשים שקשה להם

אני נגד תופעה זו בכול העולם לא משנה באיזו ארץ ואל מי מדובר

לכול בן אדם לא משנה עם זה ילד מבוגר או מישהו עם מוגבלות, לכולם יש את הזכות לישלוט אל החיים שלהם .

כול בן אדם זכאי לסחות ליבחור מה הוא רוצה בלי שיהיה מישהו מאלו שישלות אלו בלי לתת לו זכויות לחיים בביתכון .

גם במידינות עולם שלישי צריך לישמור אל זכויות של בן אדם גם להורים של ילד אסור ליבחור לילד את הדרך שהוא אלול להיפגע בא גם עם זה בא לעזרת ההורים לחיים טובים יותר.