העלון של אלון מקרוב ומרחוק

סיכום חודש ספטמבר

קהילה יקרה,

השנה אנחנו מתמודדים עם שנה שונה ומורכבת מאוד. כולנו מתנהלים לפי ההנחיות המחייבות אותנו כדי לשמור על הבריאות של כולנו.

התחלנו את השנה בלמידה בביה"ס, ועכשיו כולנו בבתים, נמצאים בסגר ולומדים מרחוק.

תלמידי כיתות א' הנהדרים, אתם לומדים להכיר את ביה"ס והצוות מרחוק. התבגרתם מאוד בחודש האחרון ואתם כבר מצליחים להתחבר למפגשי הזום עם המורות, לבצע משימות ולהיות נוכחים במפגשים הכיתתיים. ההורים שלכם שותפים פעילים להצלחה שלכם ועל כך אנחנו מודים להם מאוד! אני מאחלת לכם שגם בלמידה מרחוק תגיעו כל בוקר בשמחה והתלהבות, שתלמדו במהרה קרוא וכתוב ועולם שלם של ספרים יפתח לפניכם, שתכירו את עולם המספרים, שתשחקו, תחוו ותכירו חברים חדשים וטובים שימשיכו אתכם ועם המורות המקסימות שלכן את המסע ללמידה.

תלמידים יקרים, אתגר הקורונה משפיע על כולנו ואתם עוברים תהליכי צמיחה ולמידה שונים ממה שידענו עד כה במערכת החינוך. אתם לומדים לנהל את הזמן שלכם, לתכנן את יום הלימודים באופן עצמאי, להיות אחראיים להצלחה שלכם ומתמודדים עם הקשיים.

הורים יקרים, אתם השותפים שלנו. יש לכם השפעה כל כך משמעותית על המתרחש בכיתה ובבית הספר. כאשר אתם מכבדים אותנו ומגבים את ההחלטות שלנו אתם משדרים לילדים מסר ברור לגבי חשיבות הלמידה, השמירה על החוקים והכבוד למבוגרים.

לקהילת בית ספר אני מאחלת כי "יגאל אלון" ימשיך להיות בית מקצועי, משמעותי, המעניק תחושת ביטחון השתייכות וגאווה.

לצוות אני מאחלת, שנשכיל להעניק לתלמידים את התנאים המיטביים לחוות חוויות מספקות של הכלה, התפתחות והצלחה בהיבט הלימודי, האישי והחברתי. שנטפח לומדים עצמאיים, שיודעים ואוהבים ללמוד. שנמשיך להוות עבור הילדים כתובת משמעותית לפניה בכל קושי, בעיה כמו גם ברגעי שמחה ונוביל אותם להישגים לימודיים כל אחד בתחומי החוזק והעניין שלו.

אני רוצה להודות מקרב לב לצוות המופלא של בית ספר יגאל אלון שעמל וטרח רבות במהלך החופשה והכין את שנת הלימודים- מקרוב ומרחוק.

לסיום, אני מאחלת בריאות טובה ואיתנה לכולנו! שתהיה זו שנה של התפתחות אישית וקהילתית, שנה של הקשבה, שנה של הרחבת הידע וקידום ההישגים הלימודיים, שנה של אהבה וגבולות וכל אלה לצד ההתמודדות עם נגיף הקורונה.

שלכם,

מירב פינקל דרור, מנהלת ביה"ס

קהילה אהובה,

כמה התגעגענו לחיבוקים, לחיוכים, אפילו עם המסכות על הפנים ומרפקים שמתנגשים...

אבל חודשים שונים ומשונים עוברים על כולנו ושוב סגר.
המעבר לראש השנה ולחגי תשרי באותו סימן של אי וודאות.

דעו שאנחנו כקהילה עושים ונעשה הכל על מנת להקל על כל משפחה עם כל אתגר.

הן בחלוקת סלי מזון, ציוד ומחשבים למשפחות שמעט מתקשות, ונמשיך ללוות בכל אשר צריך.

כל מי שמרגיש.ה קושי בכל אופן שהוא, מוזמנ.ת לפנות הן לצוות, הן לנציגי ההנהגה ונעזור בכל דבר אפשרי!

מאחלת לכולנו, לצוות הנפלא, לנו ההורים ולילדים/ות , שנה של שמחה בלב,

מלאה בהצלחות , חוויות, בריאות ואהבה...

כל שנבקש - לו יהי!

מעיין צדוק- יו"ר הנהגת ההורים

שלום כיתה א' 😀

בהתרגשות גדולה ובשמחה רבה קיבלנו את תלמידי שכבה א׳ למפגש הכרות עם המחנכות רגע לפני פתיחת שנת הלימודים. הפעילות התקיימה ב-3 קבוצות קטנות להכרות והכנה לקראת כיתה א'. הילדים הכירו את הכיתה ועמדו על ההבדלים בין הכיתה לגן. לבסוף יצרו קיר של תוצרים בעקבות השיר "והילד הזה הוא אני" מאת יהודה אטלס.

Big picture

טקס פתיחת שנת הלימודים וקבלת תלמידי כיתות א'

תודה למירב צור ברוך הרכזת החברתית על הפקת הטקס, חברי מועצת התלמידים והאחים/אחריות הבוגרים.
טקס פתיחת שנה

יום בוגר/ת שכבה ו' 👩‍🎓👨‍🎓

על אף כללי הריחוק החברתי, לא ויתרנו על מפגש יום בוגר לתלמידי שכבת ו' הבוגרים היקרים שלנו.

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים נפגשו תלמידי השכבה (בקפסולות) עם מחנכות השכבה ליריית הפתיחה של השנה. הילדים שוחחו על המשמעות של היותם בוגרים בביה"ס והדוגמה האישית שעליהם לתת.

בנוסף לשיחה ולדיון עם מחנכת הכיתה, פגשו הילדים את לימור פרילינג, יועצת השכבה שתלווה אותם במהלך השנה. השקנו את פרוייקט החונכות, חונכות מותאמת לימי הקורונה, שתיתן מענה רגשי וחברתי הן לתלמידי כיתות א' והן לתלמידי כיתות ו'. בסיום המפגש, הכינו הבוגרים תשורה לילדי כיתות א' שחולקה להם על ידי המחנכת ב-1 בספטמבר.

ברכת כיתות ו'
Big picture
Big picture
אור ועמית- חוויות מהחונכות

השביל שבו אנו הולכים/אהוד מנור

" הדרך שבחרתי למטרתי, איננה הקצרה ביותר וגם לא הנוחה ביותר, היא הטובה ביותר בשבילי משום שהיא שלי משום שהיא משל עצמי" (יאנוש קורצ'אק).

בעקבות השיר ואמירתו המיוחדת של יאנוש קורצאק על הדרך האישית של כל אחת ואחד מאיתנו, ציירו תלמידי השכבה את השביל האישי שלהם.

Big picture

תוצרי תלמידים:

עבודות משימת צילום שנה טובה תשפ"א
דור גרנות- אמן השבוע
אמניות השבוע- סגל נגה, אליה ליבנה, שחר דנטס
צבעי יסוד
Big picture

תעביר את זה הלאה... תלמידים מספרים, ממליצים ומלמדים:

ככה נעביר את הזמן בסגר

תמר שהם, ה'2

עבור ילדים רבים הסגר זה טלוויזיה כל היום, מחשב ומה-אכפת לי-מבריאות-שאפשר-לשכב-על-הספה-ולחגוג-על-תפוציפס. זה דבר שצריך להרגיל את עצמנו, ובתור התחלה כמה הצעות שיעזרו להתמיד:

ספורט בסגר

טבלת הכוכבים- ציירו לעצמכם טבלה, וסמנו כוכב בכל יום שבו יצאת לפעילות ספורטיבית: הליכה ברחוב (בהתאם להנחיות), רכיבה קצרה על אופניים, ג'אסט דאנס במשך רבע שעה, אימונים אינטרנטיים ועוד ועוד לפי מה שאתם אוהבים. אם בסוף השבוע יש בטבלה ארבעה כוכבים- זכיתם! חשבו על פינוק נחמד לעצמכם.

טלוויזיה? אל תתרווחו בכורסה במהלך הצפייה- במהלך הצפייה אפשר לעשות תרגילי כושר, כמו כפיפות בטן, שכיבות סמיכה וסקוואטים, ולגמישים שבינינו- פתחו לפיסוק רחב ונסו להרחיב אותו במהלך הצפייה.

אוכלים בריא?

אם אנחנו כבר בנושא הטלוויזיה... אין כמו במבה או אפרופו מול איזה סרט טוב... בואו, בכנות, למה אנחנו לוקחים ישר חטיף? כי זה זמין, טעים ואנחנו לא עושים שום דבר חוץ מלפתוח אותו ולהתפנק... מותר לאכול חטיפים לפעמים! פשוט לאכול במינון נכון... אף אחד לא יכול להתקיים על אפרופו... הכינו מראש משהו בריא וטעים כמו: יוגורט עם פרי, פירות יבשים או כריך עם ממרח בריא. שימו אותם במקום זמין ונגיש, בעוד את החטיפים והשוקולדים הרחיקו כמה שאפשר. שימו במגש גבוה, או בארון. הוציאו אותם מטווח ראיה.

אומנם הסגר יכול להוות תקופה קשה ולעיתים מעצבנת, אבל אם נשלב בו זמן משפחה, בריאות הגוף ופינוקים לעצמכם, תיצרו לכם חודש מעניין ואולי אפילו יגיע לרף הקשוח של כיף- הכל תלוי בנו .

איחוד האמירויות ליבי שחק
פעילות ראש השנה מיקה קפלן
חידון ראש השנה גיל שומרי

נעה המקסימה כותבת על התאקלמותה בביה"ס :

אז היי, אני נעה, תלמידה חדשה שנכנסה לבית הספר באמצע תקופת הקורונה.

הגעתי מכפר סבא לעיר חדשה, הוד השרון, שלא יכולתי להכיר בגלל ההגבלות.

לא יכולתי לבקר חברות ישנות, כי אסור היה מפגשים בין עירוניים.

הייתי בקפסולה, ולא הכרתי את שאר ילדי הכיתה שמחוץ לקפסולה שלי.

הייתי צריכה לבוא לכיתה עם מסיכה, וראו רק חצי מהפנים שלי.

אני לא אשקר, זה היה קשה, אבל הצלחתי להתמודד עם זה.

פגשתי חברות מהקפסולה השנייה כשהתאפשר, הסתגלתי לשגרה, הכרתי חברות חדשות שעזרו לי להתמצא באיזור, ובסך הכל, הקורונה לא שינתה הרבה מאוד.

לאט לאט השתלבתי בבית הספר, ועכשיו, אחרי חודש, אני כבר מתמצאת לחלוטין באיזור, בבית הספר, ומכירה חברות גם מהקפסולה השנייה.

היה כיף להיות פה, גם בקורונה.

נעה ענבר ו'3

מרחבים דיגיטליים... בואו נעשה קצת סדר 😉


סמארטסקול - הפלטפורמה של צוות המורות וההנהלה לעדכון שוטף ויומיומי.

מרחב ה-wetop הוא אמצעי תקשורת בין ההורים וביה"ס. במרחב זה תמצאו את התכנית השבועית שתפורסם מידי שבוע, כרטיס תלמיד בו יכולים להופיע עדכונים מהמורה (הכנת שעורי בית, נוכחות וכדומה). הורים למספר ילדים בביה"ס יכולים לראות תחת אותה סיסמה את כל ילדיהם שלומדים בביה"ס.

סביבות תוכן- אופק מט"ח, בריינפופ ועת הדעת- הכניסה לסביבות התוכן עם ההזדהות האחידה של משרד החינוך .

הזדהות אחידה לתלמידים
חפשו את הינשוף, כניסה בהזדהות אחידה למערכות משרד החינוך
כללי התנהגות בשיעור זום

פעילויות לסוכות 👇

התחדשנו באתר לבית הספר

היכנסו לקישור ☝