Shakespeare

Looming

Tema loomingust, nii näidenditest kui ka lüürikast, toimub ebaproportsionaalselt suure osa tegevus Itaalias ja sageli antiikajal. Oma kogumikus avaldas ta 154 sonetti. Sonettide põhiteemaks on arutlemine selle üle, kuidas ajaga kõik laguneb, kuid ilu on siiski surematu. Shakespeare kirjutas kokku rohkem kui 30 näidendit, mida saab jagada kolmeks: komöödiaid, tragöödiaid ja ajaloolised draamad. Antiigiainelistes näidendites käsitles Shakespeare siiski mitte antiikaja, vaid kaasaja probleeme ja andis tegelastele kaasaegsete inimeste iseloomujooned. Valdavalt on ta näidendid kirjutatud blankvärsis. Oma teostega on ta kaasa aidanud inglise keele argengule ning tema teosed on kuulsad ka tänapäevalgi - nüüd 400 aastat hiljem.

https://et.wikipedia.org/wiki/William_Shakespeare#Looming

Teater Globe

Teater Globe ehitati 1598. aastal Shakespeare'i "playing company" poolt, põles maha 29. juunil 1613. Uus teater ehitati juunis 1614. aastal ja suleti 1642. aastal. Shakespeare'i playing company on grupp näitlejaid, kes tegutsevad praegugi Globe'is. Praegune teater ehitati taas ülesse vaid kirjelduste põhjal.

https://en.wikipedia.org/wiki/Globe_Theatre

Tragöödiad

Shakespeare'i tragöödia on draama klassifikatsioon, milles on noobel peategelane, kes pole mitte mingit moodi veatu, teosed keskenduvad õnne pöördumisele.

Tuntuimad neist: "Hamlet", "Antony ja Cleopatra", "Othello", "Romeo ja Julia".

https://en.wikipedia.org/wiki/Shakespearean_tragedy

Väike prints Hamlet

Head Shakespeare'i aastat! Huvitavaid kultuurielamusi! :)