מידעון ועוד בתיכון עמק חרוד

7.13-10.2018

לקהילת עמק חרוד שלום רב

חזרנו במרץ אל שגרת הלימודים הברוכה וכבר התחלנו בפעילויות ליצודיות חברתיות ותרבותיות.

במידעון שלפניכם תוכלו לקרוא על ארועי השבוע החולף.
שבוע טוב לכולנו

לילך.

כנס מעורבות חברתית עם הממ"צים

איריס וויס - רכזת המעורבות חברתית בכתות י׳-י״ב:

השנה התחילה ומתחילה להתייצב רק עכשיו. בתוך כך, נכנסתי לכל 22 הכתות בכדי להכיר ולחשוף את התוכנית בעיקר בכתות י׳, או בכדי לרענן את הדרישות שנותרו בכתות י״א וי״ב. בכתות י״א ו״ב התחלנו לברר כיצד נרצה לעשות את השעות הקבוצתיות, כל כתה/ או הרחבה מנסה למצוא פרויקט מתאים. בכתות י׳ כרגע אנחנו מתחילים לדבר על מקומות ההתנסות והאפשריות השונות. השנה מושקת אפליקצייה חדשה בשם טריביו, שתרכז את מקומות ההתנסות. האפליקציה תאפשר רשום ותיעוד של שעות ההתנסות. כחלק מכך ילוו אותי בעבודתי בביה״ס ממ״צים- מדריכי מעורבות חברתית צעירים. כרגע בחרנו 5 ממ״צים משנתונים י׳ וי״א הם נסעו אתי ביום ג׳ 9.10 לכנס מיוחד של החינוך ההתישבותי- החינוך החברתי. לכנס היו שתי מטרות: האחת הגדרת תפקיד הממ״צ בתוכנית ובביה״ס. מטרה שנייה למדנו על האפליקציה החדשה בכדי להטמיעה בשנתונים.

אנחנו בתחילת הדרך אני מקווה שבקרוב נוכל לחשוף את האפליקציה בכתות וכן את מקומות ההתנסות, בכדי להתחיל בשעות האישיות של התוכנית. יש הרבה אתגרים שמוצבים בפתחנו

בהצלחה לכולנו!!!

פעילות חקר פלנקטון תחנת למידה בעומק הים

תלמידי שנתון י"א-מגמת ביולוגיה יצאו ליום למידה מעניין בו חקרו תופעות טבע ובעלי חיים המצויים בחופי הים בישראל. היום התקיים ב-"ecoocean - מרכז מגלים" שבקיבוץ שדות ים. מרכז מגלים היא עמותה ישראלית של מדענים ואנשי סביבה שמטרתה קידום החינוך לשימור סביבת החוף והים במדינת ישראל.

התלמידים אספו מידע על תופעות טבע, צמחים ובעלי חיים המצויים בסביבת החוף והים.

לסיכום, היה יום לימודים שובר שגרה, מעניין ומהנה והתלמידים חזרו עייפים אך עם הרבה חומר ללמידה והעשרת הידע בתחומם.

Big picture

כדורסל ליגת התיכונים ניצחון נגד אחד העם פתח תקוה

במסגרת שלב הבתים בליגת התיכונים השלימה נבחרת ביה"ס ניצחון כפול על אחד העם פתח תקוה בניצחון מוחץ 96:48 ושבוע הבא יוצאים למשחק נגד שרת נתניה. ניצחון ומסיימים במקום הראשון בבית עם הגרלה נוחה יותר לשלבים הבאים.

כל הכבוד לקהל שנתן תצוגת עידוד מרשימה ולצוות השחקנים והמאמנים.

קישור לתמונות מהמשחק

https://youtu.be/SXTqRXIQnMw

טיפוח הסביבה בשנתון י

כחלק מטיפוח ושמירה על הסביבה חידשו תלמידי שנתון י' את הצמחים בעציצים שברחבת השנתון.
העציצים הם תוצרת עצמית של תלמידי השנתון מאירוע הכומטת שצוין בסוף השנה שעברה.
Big picture

אתגרים שנתון ח

הפרוייקט "אתגרים בעמק" יוצא לדרך. השבוע, לאחר מפגש הכרות עם המד''צים ופעילות הכנה לקראת היציאה, יצאה כיתה ח'2 לפעילות O. D. T. המכוונת לעבודת צוות תוך התמודדות עם אתגרים אישיים, שיפור הדימוי והבטחון העצמי, הכרות עם שונות אישית ופיתוח כושר מנהיגות. הייתה זאת הזדמנות נהדרת לתלמידים להתנסות במשהו לראשונה, להתגבר על הפחד, לא להימנע מאתגר, לא לוותר, להוביל ולהראות את כישוריהם – הם ניצלו אותה עד הסוף.

עבר על ילדי הכיתה יום מדהים המלווה בפרגון, בתמיכה, בצחוקים ובהנאה רבה. הילדים סיימו את המפגש עייפים (קצת) אך ללא ספק מרוצים ומסופקים מההצלחות וההתמודדויות האישיות, ומהאווירה הנפלאה שתרמה רבות לגיבוש הכיתה.

תודה למד''צים (מיה אסף, מיקה כהן, בר ידן, יונתן בן זאב, עדי רייזנר, גלי שגב) שהובילו את הקבוצות. תודה לשלומי שהפעיל תחנת בישולי שדה.

קישור לתמונות

Big picture

הכנת עמיתים לפעילות במשכן לאומנות

השבוע נציגי כיתות ח' התחילו מפגשי הנחייה על ידי עופרי גרדי, מדריכת המשכן, ואושרת אדרי, הרכזת החברתית שלנו לקראת הפעילות שתתקיים במשכן לאמנות בשבוע המנהיגות אותו אנחנו מקיימים בשבוע של יום הזיכרון ליצחק רבין (21-25/10). הפעילות תכלול סיור והכרת התערוכה החדשה של אוצרות המשכן וכן פעילות שיח שהתערוכה מזמנת בנושא קונפליקטים בחברה, פרט וחברה.

26 נציגי השנתון מכל הכיתות, גילו במהלך ההכנה אחריות רבה ועניין העלו רעיונות משל עצמם כיצד הכי נכון לקיים את הפעילות לתלמידי השנתון. בסוף מפגש ההכנה, פגשו התלמידים את יניב שפירא, אוצר התערוכה, ושמעו מפיו על ההשראה לקיום התערוכה.

קישור לתמונות