משטרים טוטאליטרים

קוריאה

צפון קוריאההמשטר בקוריאה הצפונית הוא חד מפלגתי, כשהמפלגה השולטת היא מפלגת הפועלים של קוריאה הצפונית. הממשלה הצפון-קוריאנית פועלת לפי אידיאולוגיה שפיתח קים איל סונג, נשיאה הראשון של המדינה, הדוגלת ב"הסתמכות עצמית" וניהול משק אוטרקי. איל-סונג הוא היחיד בהיסטוריה של קוריאה הצפונית שהחזיק בתואר "נשיא המדינה", ולאחר מותו הוכרז כנשיאה הנצחי של המדינה. אף על פי שאיל-סונג פעל לפי אידאולוגיית ג'וצ'ה כבר ב-1955, הג'וצ'ה הפכה לאידאולוגיה הרשמית של המדינה רק ב-1972, לאחר קבלתה של חוקה חדשה.

מה כרוך בטוטליטריות שםהטוטליטריות כך, עכשיו אנחנו יכולים לשרטט את המאפיינים העיקריים של טוטליטריות הגלומה במשטר הצפון קוריאני:

  • חובה לכל האידיאולוגיה פולחן האישיות
  • ;הצנזורה מערכת מפלגתית; מתוכנן כלכלה; פיתח תעמולה; תפקיד בלעדי של המדינה בכל ענייני הציבור;מנגנון חזק מדכא של כפייה

הנה לפנינו היא צפון קוריאה מודרנית. המשטר הפוליטי - הקומוניזם טוטליטרי בתערובת של לאומנות. מאפיין זה של המערכת הקיימת יהיה מדויק ביותר. בנוסף למשטר הצפון הקוריאני מאופיין בשינוי גנטי של כוח והקרבה הקיצונית ביחסים עם מדינות אחרות. להסלים את הרמה של עימות עם ארצות הברית.

אנו חושבים שחיי היום יום של אנשי צפון קוראיה מבאסים , צריכים לחיות בפחד שחייבים לציית לכל דבר אפילו משהו שלא קשור למציאות כרוך לאמירת המנהיג.

התושב לא יכול לצאת כנגד לשלטון כי יהרגו אותו כי איו חוקים מסודרים לכך ומוציאים להורג המון אנשים שמתנגדים או שמסרבים לקבל פקודה.

כתבה

ענוג מאיה כהן נועם ודין