המחיר הפלסטיני עולה:

אלף אסירים עבור הארכת המו"מ

מגישה עדן גלנטי

אבו מאזן הציג לאמריקנים גם דרישה להקפיא הבנייה ולהעביר חלק משטחי C לריבונות פלסטינית, כדי להמשיך את השיחות עד סוף 2014. "השעון מתקתק וזה ידרוש פשרות משני הצדדים"

עוד..

מתמקחים על הארכת המו"מ המדיני: מקורות פלסטינים דיווחו היום (ראשון) כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הציג לצוות ארה"ב למשא ומתן רשימה של דרישות מישראל - בתמורה להסכמתו להארכת השיחות בחצי שנה נוספת או עד סוף 2014. אבו מאזן דרש שישראל תשחרר אלף אסירים, בעוד ישראל הסכימה לשחרור 400 בדרישה כי היא תקבע את זהותם, בניגוד לעמדת יו"ר הרשות. מלבד סוגיית שחרור האסירים דורש אבו מאזן להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, וכן להעביר חלק משטחי C לריבונות פלסטינית.

ההצעה הישראלית לשחרור 400 אסירים הייתה למעשה ניסיון להיענות לחלק מדרישותיו של אבו מאזן. בשעות האחרונות מתקיימים דיונים אינטנסיביים בהנהגה הפלסטינית באשר להצעות הישראליות.

עוד...

בניסיון לגשר על המתח בין ישראל לבין הרשות, גורמים בארה"ב מקיימים מאמץ אינטנסיבי כדי למנוע את קריסת המשא ומתן. האמריקנים הפגינו אופטימיות זהירה, והעריכו ששני הצדדים מעוניינים להמשיך בשיחות, למרות ההצהרות הקשוחות שהם משמיעים בפומבי. "אפשר להגיע להסכמות, אבל השעון מתקתק וזה ידרוש פשרות משני הצדדים", אמר לוואלה! חדשות גורם שמעורה בפרטי השיחות.

בתוך כך, יו"ר צוות המו"מ של הרשות, סאיב עריקאת, אמר היום כי הוא ממשיך במגעים רגישים עם ישראל וארה"ב, שעליהם להתקיים הרחק מעיניהם של אמצעי התקשורת. בנוסף, הדגיש עריקאת כי אבו מאזן משקיע את כל המאמצים הנדרשים כדי להוציא לפועל את הפעימה הרביעית של האסירים, וכן שב והדגיש את סירוב הצד הפלסטיני לקשור בין שחרור האסירים הללו להארכת השיחות.