חינוך חברתי בלוי אשכול

Big image

תלמידי לוי אשכול בוועדה לזכויות הילד בכנסת

לרגל יום זכויות הילד הבינלאומי, התקיים ב24.11 כינוס חגיגי של הוועדה לזכויות הילד ובראשה חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון. קבוצה מתלמידי ז' –ח', נאמני זכויות ילדים, היתה אורחת של הכנסת. התלמידים זכו לסיור מודרך בכנסת. בהמשך השתתפו במושב חגיגי של הוועדה בה השתתפו חברי כנסת, נציגי מועצות תלמידים ונציגי תלמידים שומרי זכויות הילד.

באתר הפייסבוק שלה כתבה יושבת ראש הועדה:

"ביום זכויות הילד שציינתי היום בכנסת כיו"ר הוועדה לזכויות הילד התקיים דיון שכולו ילדים. הילדים ישבו בכיסא המחוקק והעלו הצעות לחקיקה על מנת לשמור על זכויותיהם.
בפתיחת היום השקנו סרטון בשיתוף עם איגוד האינטרנט העוסק בנושא הבריונות ברשת ומזמין את ההורים להיות מעורבים גם במרחב הוירטואלי."

יום זכויות הילד הבינלאומי בבית ספר לוי אשכול

בתאריך 20.11 צוין ברחבי העולם יום זכויות הילד הבינלאומי. בית הספר החליט לציין יום זה במפגש "שולחנות עגולים" שנושאו היה "הזכות לחופש הביטוי והתמודדות עם אלימות מילולית".

התלמידים והמורים דנו סביב השולחנות בנושאים: מהו חופש הביטוי? מה גבולות חופש הביטוי ומתי אמירות שלנו פוגעות במישהו אחר? בדיון התייחסנו לאלימות מילולית כחציית גבול במימוש זכות חופש הביטוי ופגיעה בזכות האחר. התלמידים דנו בגורמים לפגיעה בזכות והציעו דרכים כיצד להפחית ולמנוע את האלימות המילולית ולכבד את זכויות הפרט. המסקנות הועברו להנהגת התלמידים שבנתה תכנית אותה תתחיל לבצע בהסברה בכיתות ופעילויות בכיתות ובהפסקות.

מפגשי תלמידים עם האוכלוסייה הבוגרת בלוד


ביוזמתה של מנהלת הספריה, הגב' אמיליה קדוש, התקיימו מפגשים בין תלמידי ו' – ז' לבין האוכלוסייה הבוגרת בעיר. תלמידי כיתה ו' וכיתה ז' התארחו במרכזי קשישים בעיר לוד, שם ערכו פעילויות משותפות שעסקו בדרכים כיצד לקרב את הנוער הצעיר לאוכלוסייה הבוגרת. במשחקי סימולציה דימו התלמידים יצירת קשרים עם קשישים באוטובוס, עזרה לקשישים במעבר חציה ועוד.

בהמשך נפגשו כולם בספריה "לדורות" בלוד שאירחה צעירים ומבוגרים לפעילות בנושא בטיחות בדרכים.

אנו מברכים ומודים לאמיליה על היוזמה ומקווים לשיתופי פעולה נוספים בין בית הספר לספריה.

Big image

מועדון מכבי תל אביב מארח את ילדי יוניסף לוי אשכול


במהלך חדש נובמבר, התארחה קבוצת תלמידים משכבות ז' – ח', נאמני זכויות ילדים מטעם יוניסף, במועדון של קבוצת מכבי תל אביב.

התלמידים פגשו את שחקני הנבחרת הבוגרת, הצטלמו איתם וקבלו שי מהמועדון. בהמשך התקיים מפגש בין התלמידים לבין שחקני הנבחרת הצעירה. במפגש הציגו התלמידים (יחד עם קבוצות נוספות) את אמנת יוניסף, והסבירו על הפעילות החינוכית שהם עשו בבתי הספר שלהם ועל המיזמים השונים הקשורים לאמנה.