Bizden Haberler

13 Mayıs 2022

Big picture

Yunanistan’daki Satranç Turnuvasında Başarı Sevinci


Yunanistan’ın Rodos adasında 1-3 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Gençler Hızlı Satranç Şampiyonasında Hazırlık sınıfı öğrencimiz Taylan Rüzgâr İnce, U16 kategorisinde üçüncü sıra eş puanda averajla 4. sırada yer aldı. 20-30 Nisan tarihleri arasında ise yine aynı turnuvada 10. sınıf öğrencimiz Edibe Eylül Çengel, Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasında 5. olmayı başardı.


Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Big picture
Big picture

Öğrencilerimiz Waterloo Üniversitesinin Fizik Sınavına Katıldı


Kanada Waterloo Üniversitesinin 5 Mayıs 2022 tarihinde düzenlediği Fizik sınavına, okulumuzdan Fizik dersine özel ilgisi bulunan 11. sınıf öğrencileri katıldı. Sınava, 11. sınıflarımızın hem ulusal hem IB öğrencilerinden oluşan 29 kişilik bir ekip girdi.


Bu sınavla teorik bilgilerini, uluslararası platformda uygulama şansı elde eden öğrencilerimiz, 120 dakika süren sınavda yer alan 12 Fizik sorusunu yanıtlamaktan büyük keyif aldıklarını söylediler.


Bu zorlu ve bir o kadar da keyifli geçen sınavda ter döken öğrencilerimizi tebrik ediyor, büyük bir heyecanla güzel haberlerini bekliyoruz.


Bora Yılmazer

Nail Tan Koç

Elbi Lavin Demirhan

Nazlıcan Satar

İdil Tünel

Cem Yıldız

Defne Köroğlu

Işık Ali Akpınar

Kaan Erman

Defne Düzgün

Alara Güvenoğlu

Mert Doğulu

Yusuf Tuna Yumrukuz

Doğa Gül

Halil İbrahim Altınışık

Nisan Doğu

Barış Bayazıt

Mehmet Emir Terzier

Akın Barış Gelbul

Mehmet Semih Gülkesen

Naci Kerem Heybeli

Aldemir Konuk

Ozan Özak

Hamit Mert Özbaşoğlu

Bartu Topaloğlu

Levent Onur Tunay

Arahan Sarp Arslan

Fatih Acemoğlu

Erdoğan Akkouyunlu

Big picture

Okul Tanıtım Günü Daveti


134 yıllık köklü bir eğitim kurumu olarak “Türkiye için liderler, dünya için liderlik” ilkesiyle eğitim vermeyi sürdürüyoruz.


TAC Ailesinden olmanın ayrıcalıklarını paylaşacağımız organizasyonumuz ve öğrencilerimizin eşliğinde gerçekleşecek kampüs ziyareti için siz değerli velilerimizin sevdiklerini ve yakınlarını da bekliyoruz.


14 Mayıs Cumartesi günü saat 13:00’te yakınlarınızı tarihi kampüsümüzde ağırlamaktan onur duyacağız.


TAC’nin bugününü öğrenmek ve kampüsümüzü tanımak için web sayfamızdan ulaşabilecekleri linke tıklamalarını ve kayıt formunu doldurmalarını rica ediyoruz.


Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


Web sayfamızdan da ulaşılabilen Kayıt Formunu doldurmak için aşağıdaki görsele tıklamaları yeterli.

Big picture

Yurt İçi Üniversite Danışma Biriminin organize ettiği çevrim içi üniversite tanıtımları tamamlandı.


Şu ana kadar gerçekleşen Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Tıp Fakültesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yapay Zeka Mühendisliği, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Boğaziçi Üniversitesi tanıtımlarına katılan öğrencilerimizin ve velilerimizin olumlu geri dönüşlerine istinaden etkinliğin amacına ulaşmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız.


Tanıtımlara toplam 265 öğrenci ve velimiz katılım göstermiştir. Katılamayanlar için de varsa sunumun video kaydı ya da sunum dosyası ya da ilgili web sayfa linkleri tüm öğrencilerimizle ve velilerimizle paylaşılmıştır. İki senedir pandemiden dolayı İstanbul’daki ve Ankara’daki nitelikli üniversitelere yapamadığımız gezileri gelecek eğitim-öğretim döneminde yapmayı amaçlıyoruz.

Big picture

TAC'de YKS Hazırlık Çalışmaları


YKS Çalışmalarımızı anlatan videoyu izlemek için lütfen aşağıdaki görsele tıklayınız. (sadece türkçe)

Haftalık YKS BülteniBayram haftası olması nedeniyle bu hafta YKS çalışmalarına ara verilmiştir.

Tarsus Amerikan Kolejini Sosyal Medyada Takip Ediyor musunuz?

Aşağıdaki adreslere tıklayarak incelemek istediğiniz sosyal medya kanalına ulaşabilir, hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Big picture