"עמיתון" - למידה מרחוק בזמן הקורונה

ערכו והפיקו אביטל שיין ואורית הלוי

Big picture

קהילת העמית היקרה,

עברו שלושה שבועות מאז סגרנו את השער "הפיסי" של בית הספר ופתחנו את השער ללמידה מרחוק.

המציאות השתנתה, ואנו כבר מתגעגעים למנגינה הייחודית של בית הספר שלנו - כפשוטה.

לא עצרנו, ובחרנו בעשייה, החלטנו שאנו ממשיכים ועושים את מה שאנו יודעים ואוהבים - להיות מורים.


המסירות הרבה של מורי בית הספר, שאין בלתה, באה לידי ביטוי גם בימים אלה, בצוק העיתים, בשל מגפת הקורונה.

המורים דאגו לשמור על קשר אנושי אישי ואכפתי עם התלמידים, כל זאת בצד פיתוח ולמידת מיומנויות פדגוגיות של הוראה מרחוק בזמן קצר ותוך כדי תנועה.


לשם כך, פעלנו במספר ערוצים:

מפגשים סינכרוניים, שאפשרו לראות ולהגיע לכל אחד/ת ומשימות א-סינכרוניות שבמהלכן נשלחו משימות מתוקשבות.

לב ליבו של החינוך בבית ספרנו מתמקד בשני היבטים הקשורים זה בזה והניזונים זה מזה:

1. חינוך לערכים

2. חינוך פונקציונאלי המעודד מצוינות ובד בבד מקנה לתלמידים את המיומנויות הנדרשות במאה ה-21.

הקו שהנחה את הלמידה מרחוק היווה המשך רציף לעשייה היומיומית בבית הספר.


במידעון דיגיטלי זה ניתן לראות, ולשמוע ממקצת העשייה הפורה בכל דיסציפלינות ההוראה,ואף מהתחום החברתי שלא נס ליחו גם מרחוק.


עוד רבות ידובר על תקופה מאתגרת ומורכבת זו , אך כבר ניתן לסמן הצלחה על היבט אחד ,חשוב ומשמעותי.

גם אם נשתמש בכל הטכנולוגיות פורצות הדרך ,אין תחליף למבט של המורה ,לקשר האישי עם התלמידים .


וכאן המקום להביע את הערכתי לכל צוות המורים המופלא של העמית.

על המסירות הרבה,על עבודה אין סופית, על דאגה ואחריות רבה לכל אחד ואחת מתלמידנו .

יישר כח!


הערכה רבה נתונה לאביטל שיין ואורית הלוי על הפקת המידעון ,תכנונו ועיצובו.


בברכת חג אביב שמח ולב מלא שמחה ובריאות איתנה!


יפה ליבה, מנהלת קריית חינוך ה"עמית"

תקשוב בימי הקורונה

עמיתנו היקרים,


הכלים הפדגוגיים "זום", "כיתה מקוונת במשוב", "moodle", "google class room" "שיעור סינכוני", "שיעור אסינכרוני", למידה ב"וואצאפ"- מושגים שדנו בהם רבות בהקשר של חדשנות פדגוגית.

בימי שיגרה נדמה היה שרק ה"אמיצים" שבינינו, הלא טכנופוביים קפצו למים, התנסו, נשבו בקסם ....

האחרים הצטיידו באמתלות שונות: "אין זמן, הבגרות בפתח, זה לא ולא ולא....."

רבות דיברנו, למדנו וחקרנו כיצד ניישם למידה אחרת, אפילו הקמנו קהילת מורים לומדת.


אך כרעם ביום בהיר, נחשפנו למגיפת הקורונה, שגרמה לשינויים רבים בכל התחומים, והמרחבים.

הבנו כי כולנו צריכים ללמד מרחוק, וכך מצאנו את עצמנו מתמודדים עם אתגרים חדשים , נקרעים בין הבית לעבודה ולקשר עם התלמידים, מטפלים בילדינו הפרטיים, מתרחקים מהורינו המבוגרים ונדרשים לשינויים עצומים, למעבר לפדגוגיה אחרת ממה שאנו מכירים.

אל הדגל נקראנו, וצוות הלמידה מרחוק: אביטל, יעל, אורית, דור ומירב התגייס להנחות, ללמד וללוות את כל המורים, אל הלמידה ששינתה פנים והפכה למקוונת בכל האמצעים.

מיומנויות המאה ה-21 התממשו הלכה למעשה: התלמידים חיפשו מידע ברשת, חקרו והגישו תוצרים נהדרים והכל בעזרת המשימות המרתקות שהכנתם עבורם.


סיפורים שלכם על מפגשים מרתקים ב"זום" התחילו להישמע, מצגות לרוב התפרסמו וכוורת ה"זום" געשה ורעשה. כולנו מצאנו את הדרך היצירתית להמשיך ולקיים את התהליך הלמידה ואת הקשר עם התלמידים, פעלנו כקהילה. מורים לימדו מורים , קצב הלמידה שלכם היה מהיר וריתק אותנו כי כולנו הפכנו למורים מקוונים ומנחים.


האילוץ הפך לסיפור הצלחה ואנו שמחים שהיינו עבורכם ,וזו רק התחלה


ניפגש בזום הבא....


חג שמח

שלכם

אביטל שיין, מנהלת תחום תקשוב בית ספרי, אורית הלוי, יעל יונדלר, דור דניאל ומירב בורשטיין.

Big picture

סיפור הלמידה שלנו בימי הקורונה

למידה מרחוק- העמית

ברכת המורים והעובדים

ברכת המורים והעובדים

ברכת מועצת תלמידים

וידאו 1

היועצות כאן בשבילכם

לפני כשלושה שבועות יצאנו ל"חופשה" כפויה שקטעה את עשייתנו הייעוצית השוטפת במגוון תחומים ריגשיים, חברתיים, לימודיים ומשפחתיים.

במיידי יצרה כל יועצת קשר עם תלמידים אותם ליוותה במהלך השנה ודאגה לשמור על קשר רציף עמם.

במידת הצורך הקשר נשמר מול התלמידים והוריהם ונשלחו שיעורי כישורי חיים הקשורים למצב שנוצר. במקביל שומרות היועצות על קשר רציף עם צוות המחנכות ורכזת השכבה ומלוות כל אחת באופן אישי. מיותר לציין שהיועצות מקפידות לשמור על קשר גם עם צוות המנהלה של בית הספר לרבות סייעות החינוך המיוחד.

כיוון שהמצב הנוכחי יצר והעצים קשיים כלכליים מתווכות היועצות בין משפחות הזקוקות לסיוע ובין גורמי הרווחה השונים ובין היתר דואגות שמשפחות אלו יקבלו סלי מזון.

במהלך השיגרה המאתגרת נוצרו קשיים ריגשיים בקרב תלמידים מסויימים ולעיתים בקרב הוריהם, ואלו קיבלו מענה מיידי מצוות היועצות ובמידת הצורך עם גורמים מקצועיים בקהילה.

גם ברגעים אלו אנחנו ממשיכות לסייע לכל מי שזקוק ונמשיך להיות בקשר מתוך אמפתיה רבה והכלת המצב הלא פשוט שנוצר ועודו מתמשך, מתוך רצון להוות אוזן קשבת וכתף תומכת שמחזקת ומעודדת את היקרים לנו להתמודד בהצלחה עם המציאות הנוכחית, בתקווה להוביל אותם בהקדם לחזרה רגועה לשיגרה.


שלכם, ליאורה כחלון ,רכזת יועצות, מירה דרורי ושירן לנקרי

Big picture

גיאוגרפיה


מגפת הקורונה דחפה אותנו למציאות חדשה – ישנה. תחום ידע גיאוגרפי הוא תחום שמלמד ובוחן גם בכלים מתוקשבים. המציאות הנוכחית הגבירה בעוצה רבה את הלימוד בכלים טכנולוגיים. לימים מגפת הקורונה תכנס להיסטוריה כ... מהפכת הקורונה, מאחר והחזרה לשיטות הלימוד הישנות בלתי אפשרית.

בעתיד השיעורים הבאים יתנהלו בלימוד כיתתי קצר ומעבר לתרגול עצמאי. הקשר בין מורה לתלמידים יעשה דרך המחשב: משו"ב מודל, שם התלמיד ירכז את כל נושאי הלימוד שלו, משימות, מבחנים. (אין יותר מחברות והספרים כולם יהיו וירטואליים)

שעורים פרטניים יעשו דרך המחשב, שעות תלמיד מורה בבית ספר יזוקקו לבסיס חשוב ומרכזי, תהליכי הלמידה ימשיכו בבית באופן וירטואלי.

במשך השבוע הראשון בבית (ההסגר), היינו צריכים ללמוד, להתעדכן ולשלוט בכלים טכנולוגיים רבים. לצורך כך נעזרנו בכל הכלים האפשריים: השתלמויות וירטואליות, תמיכה טכנית של משרד החינוך, רכזי תקשוב של בית ספר, מדריכי תקשוב והצבא (תמיכה טכנית של חיילי 8200 בקבוצת ווטס-אפ). עוד ארוכה הדרך להכיר עוד כלים חדשים ובעיקר להעמיק את השליטה בהם (מודל בתחילת הדרך).

בשבועיים האחרונים העברתי שיעורים בכיתה המקוונת ובמשוב. לכל כלי יש יתרונות וחסרונות וצריך להתאים את הכלי לכיתה ולפדגוגיה.

מטלות לתלמידים העברתי דרך: אופק על יסודי... לחלק מהתלמידים עדיין קשה להיכנס, משוב העלאת חומרי למידה ותרגול, וגוגל קלאס רום.

המציאות החדשה אם כך הובילה אותנו למהפכת במערכת החינוך. תהליך, שהתחיל באופן איטי ומהוסס "צעד אחר צעד" תהליך זה קיבל "גל צונאמי" גדול שדוחף אותנו קדימה במהירות. אז כדי לא לטבוע, חייבים להתקדם עם הגל.

בהצלחה לכולם.

שלכם, רלי אהרוני,מנהלת תחום גיאוגרפיה ויגאל עידן

גיאוגרפיה אדם וסביבה:גורמי מיקום וגבולות (נתי"ב, מזה"ת) חלק ב (עברית)
Big picture

יחב"ל

הרציונל בלמידה מקוונת "בימי הקורונה": מגמת יחסיים בינלאומיים.

תוכנית הלימודים ומפרט המשימות הלימודיות קבועות מראש על פי משרד החינוך: תכניות ייחודיות.

אופי המשימות הלימודיות בימים כתיקונם , דורש שימוש באמצעי מדיה מגוונים ונגישים, לכל תלמיד.

במגמת יחב"ל נדרש התלמיד להיות מצוי ברמה יומיומית לכל התרחשות במדינת ישראל ובזירה הבינלאומית. דגש על קשרי חוץ. קבלת החלטות , דיפלומטיה והשפעות הדדיות בין מדינתיות. כל התרחשות בזירה הבינלאומית והשלכותיה הכלכליות, הפוליטיות - ברמת המדינה וברמה הבינלאומית.

תלמידים נדרשים להגיש עבודת חקר ההולמת נושא מחקרי בתחום היחב"ל. תלמידי כיתה יב מגישים כצוות מצגת מסכמת בתחום היחב"ל.

בשנת הלימודים תש"ף: התלמידים חולקו לשלוש קבוצות על פי הנושאים הבאים: מלחמת יום הכיפורים-קרב הבלימה "עמק הבכא", חוזה השלום עם ירדן, ו"האביב הערבי". בנוסף, לבחינת מתכונת ובחינת בגרות

תלמיד היחב"ל מפתח מיומנות של חיפוש מידע מגוון הכולל שימוש בקטעים דוקומנטריים וכו'. במטרה לפתח

אוריינות דיגיטלית.

הלמידה היא למידה של שיתוף פעולה ומפתחת את היצירתיות של כל אחד.

הפרזנטציה מול הכיתה מפתחת גם יכולות של עמידה מול קהל, בנוסף הגשת הנושא בזמן קצר, מיקוד ופיתוח הנושא מעניקים מיומנות של תכנון זמן.

כל אלה מטרתם להוביל את התלמיד אל מיצוי יכולתו כדי להצליח ולהגיע להישגים טובים ואף מעבר לכך.


למידה ב"ימי הקורונה:

בלימודי יחב"ל אין "זעזוע" ממשי בתקופה מורכבת זו, משום שאופי המשימות הלימודיות אפשרו המשך הלמידה בדרך שלא שבשה את תוכנית הלימודים. הקשר המשיך להתקיים עם התלמידים באמצעות למידה מקוונת לרוב באמצעות zoom. העברת חומרים מחקריים על ידי המורה , באמצעות המשוב והווטסאפ. חדר הלמידה הווירטואלי באמצעות הzoom החליף את חדר הכיתה הפיזי. המשך הנחיה כיתתית וקבוצתית. בדרך מיוחדת התפתח דיאלוג פורה בין כל המשתתפים, ניתנה אפשרות למבע אישי בכל דרך. המשימות הלימודיות ביחב"ל בימי שיגרה וגם ב"ימי הקורונה" כוללים משוב עמיתים על כל משימה אישית או קבוצתית. ובימים לא שגרתיים אלה , מתוך רצון ל"שמוע" את התלמידים ניתנה האפשרות לביטוי גדול יותר תוך רצון לאפשר לכל אחד "ונטילציה, מבע רגשי, שמטרתו לעזור ולו במעט על ההתגברות של העדר המגע החברתי. ולהפתעתי דווקא באמצעים הדיגיטליים טופחה אצל כל אחד, יתכן באופן הדדי חיזוק הקשר החברי והרגשת השייכות גדלה יותר.

(חובתי לסייג הרגשה זו כי היא סובייקטיבית). למעשה אנחנו אמורים לצאת ל"חופשת פסח" ויצאה דרישה מהתלמידים להמשיך למידה באופן רציף ולהתעלם מהחופשה. ( לא הופתעתי כלל ).

תודתי במקום זה לאביטל שיין על העזרה המקצועית והנחיה בשימוש באמצעים הדיגיטליים והכנסת חומרים באופן שוטף . בלעדי עזרתה" הייתי חצי בן אדם ".


שלכם, ד"ר יפה בלונד, מנהלת תחום יחב"ל

Big picture

סוריה- מלחמה בימי הקורונה

התפרצות נגיף הקורונה במהלך מלחמת האזרחים בסוריה

רויטרס

למגפת הקורונה פוטנציאל השפעה על המתחולל בזירה הסורית, ובמגוון היבטים: אם יגבר קצב ההידבקות של גורמים איראנים בסוריה ובאיראן, טהראן תתקשה לקדם את פרויקט ההתבססות בסוריה; הישגיו הצבאיים של המשטר יואטו ככל הנראה, נוכח המצב ובעיקר עקב פגיעה פוטנציאלית במשענות הסיוע – איראן, חזבאללה וייתכן אף רוסיה; התפשטות הנגיף בסוריה ובשכנותיה עלול להעמיק את הקטסטרופה ההומניטארית, שעמה מתמודדים אזרחי סוריה במשך שנים, בעיקר באזורים צפופי אוכלוסין וביניהם מחוז אידליב. לבסוף, מעמדו והלגיטימציה המפוקפקת לה זוכה בשאר אל-אסד עלולים להתערער עוד נוכח הלחץ הציבורי הפוטנציאלי. נכון יהיה לישראל, העסוקה ממילא בהתמודדות עם משבר הקורונה, להימנע מהגברת התקיפות בסוריה בעת הנוכחית ולאפשר לתהליכי ההיחלשות של "הציר" האיראני למצות עצמם.

Big picture

תיירות

מגמת תיירות בעידן הקורונה

מגמת תיירות עוסקת בשגרה בהכנת בוגרים לשוק העבודה בתחום "מפעילי תיירות נכנסת" (Tour Operator ).

דרך הלמידה במגמה שלנו פורצת את גבולות הכיתה וחושפת את התלמידים לעולם האמיתי של עולם התיירות. בהלימה לכך, הלימודים במגמת תיירות משולבים בהשתתפות של התלמידים בכנסים מקצועיים של סוכני נסיעות. במהלכם של כנסים אלה,התלמידים חוקרים את הדוכנים בכנס ומתנסים, הלכה למעשה, בחשיבה על האתגרים והסוגיות עמם מתמודדים סוכני הנסיעות. בנוסף, התלמידים מבקרים באתרים הקשורים ישירות לנושא הלימודים כדי שיוכלו לחבר בין התיאוריה לפרקטיקה בהקשר של נושא התיירות.

בימים טרופים אלו כשענף התיירות הינו הראשון להיפגע אך כפי הנראה יהיה האחרון להתאושש, אני חשה שליחות בהכשרת הדור החדש בענף."דור הקורונה" שיכנס לתחום התיירות בעוד כשלוש- ארבע שנים.

בכיתה י"ב

במהלך הלימודים התלמידים מתנסים בצורה ישירה במשימות אותנטיות הלקוחות מתחום הפרקטיקה של ההתמחות בתיירות. תהליכי תכנון, חקר וביצוע של משימות בהקשר זה עוסקים בשני תחומים מרכזיים:


תיירות נכנסת- התלמידים לומדים את כל התחומים שמטופלים במשרדי הנסיעות לתיירים פרטיים (F.I.T'S)


תיירות יוצאת- ייעוץ בתכנון טיול בחו"ל


למידה מרחוק:

מכיוון שגם בשגרה עבדנו במעבדת מחשבים המעבר ללמידה מרחוק היה קל יותר.

התלמידים מתורגלים בשליחת המטלות בgmail- ושליטה בעבודה במחשב בכל אתרי ההזמנות.

ניסינו לקיים שיעורים סינכרוניים (זמן אמת) באמצעות אפליקציית ZOOM אך מכיוון שקשה היה לתזמן את שעות הערות של תלמידי הכיתה, חזרנו לתקשר בקבוצת ה WHATSAPP שלנו.

המטלות מועברות בקבוצה הכיתתית והתשובות מוחזרות לדוא"ל שלי.


בכיתה י"א בלמידה מרחוק

עברנו ללמוד ב- ZOOM ובלמידה הא- סינכרונית חומרי הלמידה נשלחו בקבוצת

ה WHATSAPP הכיתתית והתשובות נשלחות אלי בחזרה למשוב דרך WAHTSAPP האישי או בדוא"ל.

עם תום המשימה התלמידים קיבלו מחוון עם התשובות הנכונות ו/או תיקון טעויות לכל אחד מהם באופן אישי.

שימרו על עצמכם, דאגו למבוגרים ולבודדים ושיהיה חג שמח ואביבי ונקווה שהתיירות תשוב לפעילות סדירה במהרה בימינו, אמן!

שלכם ,באהבה גדולה, יהודית קציר, מנהלת תחום תיירות

Big picture

ספרות

ספרות בימי קורונה-מפגש האמון והאומץ- האם אנו בהפסקה?

" החיים זה ספרות. היא התורה שלך והכסף שאתה קונה בו אוכל, ומה שאתה רואה ושומע ומריח וממשש...... "ספרות זה לדבר עם החיים על החיים. זה להיות בחיים" שמעון אדף.

ספרות במציאות משתנה- הרציונאל – כל משבר הוא הזדמנות-תובנות לעתיד ולהמשך.

האדם הוא יצור חברתי ,משבר הקורונה יצר עבור כולנו שגרה חדשה. שיעורי הספרות המקוונים פתחו בפני התלמידים והמורים אפיקי ידע ומיומנויות חדשות כמו למידה עצמאית, ניהול זמן, לקיחת פיקוד על החיים , אחריות על הלו"ז האישי, גמישות מערכתית- לימודים בנמנמת עם כוס השוקו והלחמנייה לצד המקלדת, לימודים ב18:00 בערב. שיעורי zoom בספרות לוו " במזניקי קשב" כמו מצגות, קישורים לשירים, הצגות, סרטים ביו טיוב, מטלות הגשה במודל ובמשוב. התלמידים לומדים ומתפתחים, הן בתחום הידע והן בתחום כישורי החיים השונים.

הותרנו מאחור את הפחדים והחששות , את הטכנו פוביה ובצעדים בטוחים פנינו לאוריינות הדיגיטלית, לאפליקציות מקוונות. צוות הספרות קיים שיעורים מקוונים סינכרונים וא- סינכרונים. בתחילה גם מושגים אלו היו לנו חדשים, אך חיש מהר הלמידה מרחוק ומושגי המדיה הפכו לשפה שבשגרה. המטלות הכילו תפריט עשיר ומגוון, לפני כל מטלה עצמית, התלמידים צפו בסרטון המבהיר את נושא החומר הנלמד ולאחר הגשת המטלה שיעור משוב . הרציונאל של צוות ספרות -יש לזכור שקשיים באים כדי להגדיל אותנו והשמש תמיד תייבש כל מסלול רטוב.... מה שיהיה יהיה , הגורל יסתדר עם עצמו.

שלכם, איריס ריכהרט- סומך, מנהלת תחום ספרות וצוות המורים: שמעון אביטבול, יפה בלונד, דורית סלע מזור, בלהה קרן, איריס אינדיג, נועה מזור וענבר כהן


להלן קישור לעבודה מקוונת "יגון"/צ'כוב

מאחלים לכם חופשה נעימה, אמנם קצת אחרת, בלי ביגוד חדש, בלי פקקי תנועה בדרך לליל הסדר, בלי מתנות, אבל נזכיר לעצמנו שעוד יהיו ימים טובים מאלה, נשיר ונחגוג ונשמח בתקווה לחזרה מהירה לשגרה.

,אוהבים ומתגעגעים צוות ספרות.


"וצריך כוחות ושקט

וגם לא מעט דמיון

שעת רצון ויד מושטת

לעמוד בניסיון" (רחל שפירא)

Big picture
הפעילות של שמעון במרחב החדשני אנטיגונה

"חיזו בטטה" שיעור ספרות עם ענבר כהן

Big picture
Big picture

היסטוריה

בהיסטוריה קיימנו שיעורים סיכרוניים באמצעות הזום הן בשכבת י והן בשכבת יא.

בנוסף ניתנו מטלות הגשה התואמות את החומר הנלמד בזום או לחילופין חומר קודם שנלמד בכיתה. לכל העבודות צורף סיכום ומצגת מלווה המשמשים כלי עזר נוסף להכנת המטלות

השאלות במטלות הותאמו לדרישות בחינות הבחינות וכללו מגוון רחב של שאלות החל בשאלות ידע מסדר חשיבה רגיל ובמעבר לשאלות ידע בסדר חשיבה גבוה הכוללות : השוואה ,ניתוח קטע ממקור ,שאלות עמדה.,והבחנה בין דעה לעובדה.

רציתי לציין שאלה אחת מקורית שניתנה בשכבת יא' בה נדרשו התלמידים לספר את סיפור עלייתם של משפחתם בשנות ה50 וה 60 ולבחון האם סיפורם תואם את הנתונים שנלמדו בכיתה. (הנושא הנלמד היה עלייה בשנות ה 50 וה 60 בהיבטים שונים )

במטלה זו רצינו ליצור קשר אישי של התלמידים עם קרוביהם (מרחוק כמובן) ולחנך לערכים של ערבות הדדית ומחויבות משפחתית.

המורים עומדים לרשות התלמידים בכל שאלה או בעיה שהם נתקלים.

שלכם

גלית ברגר, מנהלת תחום היסטוריה וצוות המורים: חיה דהן, ישראלה גלעד, מירב בורשטיין, נועם הוטרר

Big picture
Big picture

ההיסטוריה לעולם חוזרת

Big picture
היסטוריה - עבודת חקר, אסינכרונית בנושא עליות לשכבת כיתות י'

תנ"ך

צוות תנ"ך נערך במהירות לדרך הוראה אחרת,במסגרת המציאות הבלתי אפשרית שנכפתה עלינו.

היה עלינו להשלים מספר נושאים לקראת בחינת הבגרות.

לשם כך, כל מורה מהצוות התבקש להכין מצגת על פרק שונה, וכך אגרנו מספר רב של מצגות .במצגות אלה הקפדנו, על חיבור בין הטקסט המקראי,לבין האירועים הרלבנטים כיום.

המורים העבירו בשיעורי זום-למידה סינכרונית , את הנושאים בכיתות. המצגת שימשה כלי עזר לעבודה עצמית של התלמידים. העבודות נבדקות,מוערכות,ותשמשנה פרמטר נוסף להערכת ציון המגן של התלמידים.

לאחר סיום תכנית הלימודים בתנ"ך,תיערך חזרה על החומר. עדיין לא התגבשה תכנית כיצד לבצע זאת


שלכם,דפנה שקד מנהלת תחום תנ"ך וצוות המורים: ורדה נחום, תמי סיטון, אסנת פלישמן- רפפורט, אדיר ריינר וחיה ארנסט

מבוא לחוק ועשרת הדברות
Big picture

אנגליתלמדנו נושאים/מיומנויות הנדרשות להצלחה בבחינת הבגרות: ספרות אנגלית, הבנת הנקרא, הרחבת אוצר מילים, דיקדוק, הבנת הנשמע וכדומה.


הרציונל לדרך העבודה שלנו היא חשיבה על מרחב הלמידה כמרחב היברידי. זאת אומרת, שהלמידה מתקיימת גם במרחב הפיזי (=בכיתה) וגם במרחב הדיגיטלי (=בכלים דיגיטליים שיתופיים).

עוד לפני המצב הנוכחי (קורונה...) צוות אנגלית יצר משימות דיגיטליות בכלים שיתופיים לכיתות י, יא


ווייב -שנועדו להקנות לתלמידים מיומנויות של אוריינות דיגיטלית, עבודה קולברטיבית וחשיבה יצירתית, שכה נדרשים במאה ה-21.

פעילות זו תוכננה להתבצע בכלים דיגיטליים שיתופיים ונועדה להיות מועברת במרחבים השיתופיים החדשניים שבית ספרנו הקים ויזם.


בשל המצב הנוכחי - הפעילות האמורה שתוכננה התאימה, מטבע הדברים, גם ללמידה מקוונת/מרחוק.


לתלמידים נשלח קישור למצגת שיתופית: הם התבקשו להיכנס לקישור, להתחלק לקבוצות, לבחור נושאים ולעבוד בצורה קולברטיבית לפי ההנחיות. בדרך זו כל קבוצה בנתה את הידע שלה ופתחה מיומנויות כמו, יצירתיות, עבודה בצוות, וכמובן...שליטה בשפה האנגלית. לאחר מכן התקיים תהליך של משוב בו נוצר דיאלוג בין המורה לתלמידים ובין התלמידים בינם לבין עצמם.


חשוב לציין שתהליך למידה זה הינו חלק בלתי נפרד מהציון הכולל של מקצוע האנגלית.


תודות רבות ליעל יונדלר שהנחתה וסייעה בתכנון התהליך.


להלן קישורים לדוגמאות מהמשימות שנשלחו לתלמידים:


https://docs.google.com/presentation/d/1MDEeWOM8X9GBfX1fwcr7Xt-bsrzQNvpXIhBzNI1-OAw/edit#slide=id.p


https://docs.google.com/presentation/d/1A4xvABOPAnbGB3bDNfcCt1KkjA-wOjR0WTyU9h6Cyis/edit#slide=id.g6bb4656c1e_0_131


שלכם, אירנה שנקר מנהלת תחום אנגלית וצוות המורות: חמוטל אייזנברג, שרון יוסף, תמר בר-לב, אורה רבצ'ינסקי , וויאן סולומון, סיגלית דסה, ורדה אסקיו , פאני אייזנברג וקטיה טולטוב

ברכה לפסח באנגלית Happy Passover Greeting
Big picture

לשון


בכיתות י' התלמידים עבדו על יחידת הוראה בנושא הטקסט ההיצגי. הם למדו מהו טקסט היצגי לקראת משימת הכתיבה שקיבלו לחופשה. כל החומר הועבר בשיעור מקוון באמצעות מצגת, הדגשים והסברים של המורה. צוות עברית רואה חשיבות עליונה בשמירה על קשר אישי עם התלמידים בייחוד בתקופה לא פשוטה זו, לכן השיעור נערך בצורה מקוונת ,פנים מול פנים, דרך אפליקציית זום. באופן זה נשמר הקשר הבלתי אמצעי עם התלמיד וכן החומר הועבר בצורה ברורה יותר תוך מתן הזדמנות לשאילת שאלות או להערות מצד התלמידים. כל החומרים הועלו למרחב הדיגיטלי, למודל של משרד החינוך שם הכנו תיקייה לכל כיתה עם חומרים הכוללים דפי תוכן ומשימות. יש לציין כי כל כיתות י' בשנת תש"פ עובדות במסגרת הערכה החלופית במרחב הדיגיטלי על יחידות הוראה שנכתבו בהתאם לתכנית הלימודים כך שתלמידי כיתה י' היו מיומנים בעבודה במרחב הדיגיטלי.

בכיתות יא' התלמידים קיבלו משימות שהועלו למרחב הלמידה הדיגיטלי עפ"י המערכת שנקבעה לצורך חזרה על החומר הנלמד במהלך השנה, כמו כן גם בשכבה זו נערכו שיעורים מקוונים לכל הכיתות באמצעות אפליקציית זום במטרה לשמור על קשר אישי עם התלמידים וכדי ללמד חומר חדש שלא נלמד במהלך השנה. בכיתות הרגילות בשיעורים המקוונים הייתה נוכחות כמעט מלאה. בשיעורים אלו המורות בצוות לימדו חומר חדש באמצעות מצגת, תרגול והסברים. התלמידים שאלו שאלות וקיבלו מענה מהמורות במהלך השיעור. האתגרים בפניהם ניצבנו הם נוכחות התלמידים בשיעורים המקוונים בכיתות החלשות. בכיתות אלו הנוכחות הייתה דלילה יותר על אף שכל הכיתות קיבלו תזכורת יום לפני על קיום השיעור המקוון. בכיתות מסוימות מורה העבירה את השיעור יותר מפעם אחת לטובת התלמידים שנעדרו. כל המורות היו בקשר עם תלמידיהם דרך המשוב או קבוצות הווטסאפ שפתחו וזאת במטרה לשמור על קשר עם התלמידים ולהיות זמינות לשאלות התלמידים.

כל המורים בצוות נערכו לשיעורים המקוונים מבעוד מועד באמצעות פגישות מקוונות כדי להכין את השיעור בצורה מיטבית זאת באמצעות הכנת מצגות וחומרי למידה וכן התנסות באפליקציה ולמידתה כדי שהשיעור יועבר ללא תקלות. לאחר קיום השיעורים המורות בצוות עדכנו את הרכז בנוגע לנוכחות התלמידים וכן בנוגע להתנהלות השיעור.

ברצוני לציין כי חרף התקופה הקשה והמאתגרת ניכר כי צוות עברית למד מיומנויות מתוקשבות נוספות והתנסה בדרכי הוראה שונות ובייחוד הצליח לשמור על שיגרת לימודים ולשמור על קשר משמעותי וחשוב עם התלמידים.

שלכם ריקי ארז,מנהלת תחום לשון וצוות המורות: רחל אבידר, דפנה הבר סויסה, רוית בן משה ואורית הלוי

טקסט היצגי מצגת
Big picture

ערבית

השפה הערבית

اللغة العربية

ידיעת השפה הערבית הינה בעלת חשיבות עליונה לכל אורך שנות קיומה של מדינת ישראל בשני היבטים: צורך קיומי, שאין בלתו לשמירה על בטחון המדינה ויכולת ההתרעה שלה ובעיתות שלום, לו כולו מקווים, הערבית הינה שפת התקשורת שלנו עם מדינות ערב. בנוסף, למידת השפה הערבית הינה בעלת רוחב אופקים עבור האפשרות לשרת בחיל מודיעין ועבור לימודים אקדמים גבוהים בתחומי היחב"ל, תקשורת ועוד.

מסורת רבת שנים היא בבית ספרינו להמשיך בלימודי הערבית בכיתות י"א-י"ב כמקצוע בחירה ברמה של 5 יח"ל. הדגשים בהוראת השפה הערבית הן על רכישת אוצר מילים מתחום התקשורת והעיתונות ועל אוריינות תחבירית ולשונית. בד בבד אנו מקיימים פעילויות העשרה בשפה ובתרבות ערבית בהקשרם הרחב כמו הצגות בתיאטרון הערבי-יהודי ביפו, הרצאה על קומיקס ואקטואליה וביקור במשרד החוץ בירושלים.

אנחנו בצוות ערבית מאמינים שקודם כל מי שחשוב הוא התלמיד/ה – התלמיד במרכז. בהלימה לכך, אנו משתדלים לתת מענה לצרכים של כל אחד ןאחת ומשתדלים לעטוף את תלמידי המגמה ביחס אנושי, מתחשב ואכפתי. חשוב לנו שידעו שאנחנו נמצאים שם תמיד בשבילם.

בתקופה הנוכחית המאתגרת... השתדלנו להמשיך ללמד בצורה סדירה עד כמה שניתן ולהקפיד על תרגול השפה. ניפגשנו איתם בצורה סינכרונית בשיעורים בפלטפורמת ZOOM לתרגול ולשיחה עמם וגם המשכנו בדרך של עבודה דפרנציאלית עם כל תלמיד ותלמיד: תלמידי יא העלו את עבודתיהם לתיקיות במרחב הדיגיטלי שנוצרו עבור כל אחד/מהם להעלאת החומרים שלהם ואילו תלמידי יב שלחו עבודות בווטסאפ וקיבלו משוב אישי וגם משוב כללי.

אנחנו מאחלות מכל הלב לכל אחת ואחד מכם בהצלחה רבה ובריאות איתנה ושולחים לכולכם/ן ד"ש חמה וחג אביב שמח. כל טוב ורק טוב.

יחד כולנו לב אל לב
معا من القلب الى القلب

שלכם, צוות ערבית

יעל יונדלר, מנהלת תחום ערבית ושושי האופטמן

Big picture

מדעי המחשב והנדסת תוכנה


כצוות שלא סובל מטכנופוביה, התחברנו כבר בשבוע הראשון להיותנו בבית ללמידה סינכרונית ב zoom. בתחילת השיעור עד להתחברות כל התלמידים אנו מנהלים שיחת מה נשמע ? חופשית בנינו לבין התלמידים ובין התלמידים לבין עצמם.


השיעורים התנהלו כשיעור רגיל בכיתה מול לוח וברקו תוך השתתפות התלמידים ושאילת שאלות.

בשיעורים המקוונים נעזרנו במצגות שניתן לכתוב עליהן, בסרטונים, בספרי לימוד ובפתרונות של תרגילים.


הנושאים שנלמדו הם: מדעי המחשב - יסודות, מבנה נתונים, מודליים חישוביים וכן פרוייקט במערכות מידע -אקסס.

מטלות הביצוע נשלחו על ידי התלמידים למורים ב moodle והפרוייקטים במערכות מידע נשלחו בדרייב לבדיקה וקבלת הערות.


בפרוייקט של הנדסת תוכנה יב תכנון ותכנות אפלקציות באנדרואיד התלמידים שולחו סרטונים של האפליקציות בוואצאפ ומקבלים חזרה הערות.

אנו מנהלים גם שעורים א-סינכרוניים ושולחים מטלות ושעורים מוקלטים ב moodle ולא שוכחים את השיעורים הפרטניים לפי בקשת התלמידים.

אבל ....אחרי הכל אנו מתגעגעים לכתה ולאינטרקצייה האישית והבלתי אמצעית עם התלמידים

שלכם, יעל פכר, מנהלת תחום מדעי המחשב והנדסת תוכנה, וצוות המורים: אביטל שיין, אלי סיניאנסקי ורחל קורדובה

Big picture
Big picture
חלב ודבש - יחד

אדריכלות

למידה מרחוק בימיי קורונה

תקופת הקורונה פתחה עבור צוות אדריכלות סדר יום חדש,מחדש,מאתגר ומרענן...

ליום זה אומנם התכוננו זמן רב..ובכל זאת התמודדנו באתגרים לא פשוטים...

צוות אדריכלות בנה מטלות שכללו תפריט עשיר ומגוון במקצועות המגמה לקראת סיום השנה.

בכיתה יא- האתגר היה לסיים את החומר בטכנולוגיית הבנייה לקראת הבגרות.-חלק זה התבצעה

עיי הוראה אסינכרונית,כאשר התלמידים קיבלו מטלה והתבקשו לשלוח תשובות במשוב-הכלי המוכר וידוע..

ביישומי אדריכלות –התמקדנו בעבודת החקר שעליהם להגיש בצמוד לפרוייקט.

הענות הייתה מעולה התלמידים עמדו במשימה זו באופן המעורר התפעלות...וכאן נקודה חיובית

של בלמידה מרחוק-התלמידים התמודדו בעצמם.....

בכתה יב- עבדנו על עבודת החקר ,אשר מלווה לפרוייקט הגמר והתחלנו להתקדם בתוכנת הסקצאפ.

בכיתה המקוונת היא כלי נהדר ופשוט לתפעול,שיטה זו נותנת לתלמידים להתמודד בעצמם


אנחנו בטוחות שקידמנו במקצת ...וזו גם טוב!!


נתראה בימים טובים יותר, מתגעגעים לשירה.


שלכם, רחל גת, מנהלת תחום אדריכלות וצוות המורות: דולי בנפשי,שוש סופר ומיטל מן

Big picture
הצורה האדריכלית
סלבדור דאלי

פיזיקה

בכיתה י' - לימדתי באופן מקוון בתוכנת זום את הפרק שעוסק בעדשות התמקדתי בעיקר בעדשה מרכזת, בעזרת הספר האינטרנטי של עדי רוזן בנושא. הסברתי את חמשת המצבים בהם יכול גוף להימצא לפני עדשה מרכזת ושרטטנו את מהלכי קרני האור לכל אחד מהמצבים.

בכיתה י"א ביצענו תרגולי חזרה על החומר לבחינת הבגרות. פתרנו ביחד תרגילים ואח"כ ניתנו שעורי בית להגשה על החומר.

בכיתה יב בוצע שעור מקוון בנושא קרינה וחומר בו התמקדנו בנושא של רדיו אקטיביות השיעור היה מלווה במצגת (רצ"ב) שעל פיה התקדמנו בחומר .

ניתנו שעורי בית להגשה מתוך הספר האינטרנטי של עדי רוזן בנושא.


שוקי בן נון, מנהל תחום פיזיקה , מירי תורג'מן ואילנה מירון

Big picture
רדיו אקטיביות מצגת

ביולוגיה

משבר הקורונה זימן לנו את האפשרות להשתמש במגוון כלים על מנת לשמור על קשר אישי עם התלמידים ועל רצף ההוראה .

צוות הביולוגיה מעביר שיעורים באפליקציית זום, נותן משימות מקוונות, מקיים בחנים מקוונים מעביר חידונים לביסוס הידע ומקיים פגישות אישיות וקבוצתיות בוואטסאפ.

בכיתות י' למדנו על וירוסים בכלל ועל וירוס הקורונה בפרט. למדנו מנגנוני הדבקה של וירוסים ועל מגיפות שנגרמו מוירוסים ודרכי ההתגברות עליהן.

בכיתה יא – התמקדנו בשכלול מיומנויות החקר של התלמידים באמצעות שיעורים מקוונים, מעבדות "יבשות" ומגוון משימות מקוונות. זאת על מנת להכין את התלמידים למבחן הגרות המעשי במעבדה.

בכיתה יב- הלימודים נחלקים ללמידה עיונית על מערכת העצבים והמוח, למדנו על השפעת מתח וחרדה על מערכת העצבים. בנוסף, התלמידים מתקדמים בעבודות הביוחקר שלהם בהנחייה אישית מקוונת.


בוחן מתוקשב

https://docs.google.com/forms/d/1AzmcsvBM0kXh2x4WrrarXXiIYv1xEyHIXh4U171qekY/edit


שלכם, תמר גורן מנהלת תחום ביולוגיה ושיר מעוז

מנדל והאפונים - חוקי התורשה

חג שמח, מתגעגעות, תמר ושיר

Big picture

מתמטיקה

לקח לנו יומיים להתעשת ולהבין שהשבתת הלימודים תהיה לתקופה ממושכת. בתחילת התקופה היינו בקשר בווטסאפ עם התלמידים. אך הבנו שכלי זה אינו מספיק יעיל ללמידה מרחוק לתקופה ארוכה. כל אחד מהמורים למד כיצד ניתן ללמד דרך zoom ודרך המשוב. דור דניאל, ערך לנו תידרוך ראשוני, התגברנו על הפחדים והחששות ויצאנו לדרך.

בשיעורים שקיימנו עשינו חזרות וסיימנו את חומר הלימוד שהיינו צריכים להספיק עד פסח.

בדקנו נוכחות. מי שלא היה מחובר ביררנו מדוע - אישית טלפונית או דרך המחנכות. התלמידים קיבלו מטלות בסוף כל שיעור והשיבו דרך הווטסאפ והמשוב וקיבלו משוב חזרה מאיתנו.

הבנו שנוצר על הילדים עומס ממקצועות השונים אז הפחתנו בכמויות. נוכחנו לדעת שכדאי לאחר את השיעורים לשעות הצהרים על מנת שיהיו יותר ערניים.

בסה״כ יצאנו מרוצים מהלמידה מרחוק (במסגרת אילוצי התקופה). היא שואבת מאיתנו המון אנרגיות: הכנת השיעורים, מהלכם ובדיקת המטלות בסיומן. אך אנו שמחים שניתנה לנו האפשרות לתקשר עם התלמידים.

ובכל זאת מקווים לחזור לשגרה ובמהרה


שלכם, מרינה צימט, מנהלת תחום מתמטיקה וצוות המורים: שמעון רסין, מירי אפלבוים, עדה בומביגר, דור דניאל, סופי בורנפמן, אדווה מדינה, אירנה שוחט, איתן בבג'ני, אורי אורינגר, נעמה כהן, שירי כהן ולריסה צפובסקי

חג שמח לכם תלמידים אהובים, צוות מתמטיקה.

Big picture
Big picture
WhatsApp Video 2020 04 02 at 13 01 46

כימיה

צוות כימיה קיים שיעורים סינכרוניים ואסינכרוניים לתלמידי המגמה .

בכיתה י הייתה חזרה על החומר הנלמד תוך כדי כתב חידה, מי שפתר את כל החידות הצליח לפענח את הצופן "ביחד נעבור את התקופה".

בנוסף למדו התלמידים עם המורות על צורות מולקולות וחומרים יוניים, בעזרת מודלים כימיים בשיעורי זום, וכן ענו על מאמרים בנושא רדיואקטיביות וגילוי הנורה.


בכיתה יא הגישו התלמידים כמטלות תרגילים מסכמים מבחינות בגרות.

בחלק מהשיעורים, הכיתות חולקו לקבוצות קטנות יותר, ופתרו יחד עם המורה בעזרת זום תרגילים מסכמים מבחינות בגרות.

בנוסף התקיימו שיעורים פרטניים דרך הזום, וכמובן שהמורות הסבירו לתלמידים את המיקוד לבחינת הבגרות.

בשכבה יב, התלמידים נבחנו בבחינת הבגרות במעבדה לפני היציאה לחופשת פורין והגיעו להישגים מעולים!!!


הצוות מאחל לתלמידים חג פסח נעים, חזרה מהירה לשגרה, והמשך עבודה פוריה


שלכם, נעמה כהן, מנהלת תחום כימיה וצוות המורות והלבורנטיות: מאיה מני -חזן וסיגלית לינדר, ענבר אלמליח ואינה רובנצ'קי

Big picture
Big picture
המצאה מדליקה!
WhatsApp Video 2020 04 07 at 21 31 18

תקשורת

תקופה מאתגרת זו חייבה אותנו לעשות שינוי בדרכי ההוראה, הקשר עם התלמידים , אופי הגשת המטלות.

במסגרת לימודי ההפקה וההכנות לפרוייקט הגמר של תלמידי י"ב, שבשגרה הינו תהליך של מס. חודשים הכולל תהליך חשיבה מורכב של העלאת רעיון , כתיבת תסריט וצילום ועריכה.

נכנסנו ל"תקופת בידוד" כאשר 4 קבוצות הפקה עצרו את צילום סרט הגמר. הדבר חייב את צוות המורים והתלמידים ליצירתיות וגמישות ..והוחלט על יצירת סרטים תיעודיים . התלמידים מתעדים עצמם ו/או חברים קרובים מדברים על האתגרים שהתקופה מזמנת, התלבטויות, למידה מרחוק, קושי לא להיפגש עם חברים.

כפי שצ'אפלין אמר : מה שחשוב בסרט איננה המציאות אלא מה שהדמיון יכול לחולל בו".

במסגרת הלימודיים העיוניים אנו מלמדים בלימודים סינכרוניים וא-סינכרוניים- בכל הכילים לעומדים לרשותנו : מטלה עצמית תוך צפייה בסרטונים, שיתוף המצגות, קבצי גוגל-דרייב משותפים מול מורה מנחה, שיעורי בzoom.

משתדלים לשמור על שיגרת הלימודים במציאות המשתנה.


שלכם אווה ליאני, מנהלת תחום תקשורת וצוות המורים: מירה דרורי ,שירי פרייס ,יואב בן נון ,ורונן צח

לימודים בימי הקורונה

VID 20200331 WA0129

חג שמח


צוות המורים לתקשורת : מירה,שירי,יואב,רונן ואווה מאחלים לכל התלמידים שלנו, בריאות איתנה, נצלו את הזמן : לזמן איכות עם המשפחה, קראו ספרים, השלימו פערים לימודיים, תהיו בקשר עם סבא וסבתא, עשו ספורט, תצפו בסרטים וסדרות..

והכי חשוב שמרו על עצמכם !

Big picture

אזרחות

צוות אזרחות

״אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת״....

לימודי האזרחות בשגרה חושפים את התלמידים לאבני היסוד של החברה במדינת ישראל כמדינת יהודית ודמוקרטית מונחים כגון זכויות, חובות ,סובלנות, גישות חברתיות כלכלית, שלטון העם, הכרעת הרב, שלטון החוק, ממשלה, כנסת, מערכת בתי המשפט שסע דתי חילוני הינם הבסיס לשיח מושכל בין בני אדם ומשתלבים הלכה למעשה בחיים היום יומיים שלנו כבני אדם ואזרחים במדינתנו.

תלמידים יקרים, אנו צוות אזרחות מאמינים שלמידת האזרחות מחייבת אותנו להיות מעודכנים במתרחש סביבנו ומכאן שגם בשגרה השיעורים שלנו מבוססים על שילוב מידע וידע באמצעי מידע דיגיטליים.

בתחילת שנת הלימודים המצב הפוליטי במדינה, סבב מערכות הבחירות, ספקו לנו חגיגה דמוקרטית וקרקע להבנה של תהליכים רבים מלימודי האזרחות, אך אין ספק שגם ימי הקורונה והניסיון להקמת ממשלה במדינת ישראל הם לימודי האזרחות הלכה למעשה.

השנה אתם תלמידי י״ב נגשתם לבחינת הבגרות באזרחות שהתקיימה בחודש פברואר מועד חורף 2020.

אנו שמחים וגאים על ההצלחה הרבה וההישגים הגבוהים שלכם. כל הכבוד.

בימים אלו אתם מכינים את מטלת הביצוע באזרחות שמהווה 20% מהציון בבחינת הבגרות באזרחות. מטלת הביצוע היא עבודת חקר בה אתם נדרשים לבחור בעיה אזרחית במדינה שמפריעה לכם והייתם מעוניינים לשנות ולהוביל למצב רצוי בהתאם להשקפתם.

הכנת מטלת הביצוע באזרחות נעשת במתכונת קבוצתית של 5 תלמידים ולכן דורשת עבודת צוות.

אז איך עושים זאת בימי קורונה ? באמצעות שימוש בפלטפורמתZoom , WatsApp ושיחות וידאו והכל בהתאם להדרכה שלנו ולחוברת שנשלחה לכם. בחוברת חילקנו את מרכיבי המטלה ובכל פעם לאחר קיום מפגש וירטואלי התלמידים יוצאים לעשייה ושולחים את התוצרים.


שלכם, אריאלה שמשון טויטו, מנהלת תחום אזרחות וצוות המורים: ישראלה גלעד, מור ברנד, רוני דברא,גלית ברגר ואביבית גל-און

Big picture

אז תלמידים יקרים. בימים אלו מתחזקת ההבנה והחשיבות של "כח החשק" אנו תקווה שנשוב במהרה לשגרה. מאחלים לכם חג חירות שמח ובריא. שמרו על עצמכם ותזכרו תמיד שיש לנו ארץ נהדרת!

Big picture

מדעי החברה

קורונה קורונה, ללא ספק תקופה מאתגרת שזימנה לנו תחושות של חוסר וודאות (מה יהייה?), חוסר שליטה (הווירוס יכול לתקוף בכל מקום ללא שליטה), שינויים(בדרכי הלמידה, בסביבת הלמידה, במפגשים החברתיים..), עומס (הרבה עבודות בזמן קצר) ולא מעט קונפליקטים (צריך מסכה\אפשר לוותר? התקשורת מגזימה\צריך להישמר? להיכנס לבידוד\לוותר? ..) .כל אלה וכל אחד מהם, ללא ספק תורם לתחושות של לחץ משתנות.

פתאום אותם פרקים תאורטיים עליהם למדנו בכיתה, קורמים עור וגידים והופכים למציאות חיינו. אך כתלמידי המגמה למדעי החברה, אשר למדנו, תרגלנו והתאמנו על הדרכים המיטביות להתמודד עם השינויים ומצבי הלחץ אשר מזמנים החיים, הצלחנו להיכנס לשגרה חדשה. שגרה של למידה מרחוק, אשר כללה שיעורים סינכרונים וא- סינכרוניים. קשר מתמיד בקבוצת הוואטאפ, שיעורי זום וחוברות הנחיה וסיכומים שנשלחו מידי שבוע. התלמידים הבינו הלכה למעשה את הנורמות החדשות במציאות המשתנה והפכו ללומדים עצמאיים. למדו להתמודד עם קריאת טקסטים, מחקרים וניסויים. למדו להשיב על שאלות באופן חוקר ועצמאי. ערכים כגון: משמעת עצמית, אחריות, הקשבה, סקרנות והתמדה קיבלו ביטוי מעשי בעבודתם. תלמידי כיתה יא', שעברו השנה מסכת שינויים לא פשוטה, הצליחו להתמודד באופן מעורר התפעלות עם המציאות המשתנה. למדו באופן עצמאי תוך כדי תמיכה, מצגות ועבודות, פרקים בנושא עיבוד מידע חברתי, עמדות, דעות קדומות והשפעה חברתית. תלמידי שכבת יב', הלומדים סוציולוגיה התמודדו באופן מרשים עם פרק חיברות, גיבוש זהות ואף הבינו כיצד המציאות בה הם חיים הופכת להיות חלק ממרכיבי זהותם.

אנו גאים בתלמידי המגמה אשר משתפים פעולה, מפרגנים, עובדים קשה, מתאמצים ומסתגלים למציאות המשתנה באופן מעורר הערצה.

שלכם באהבה, רויטל בלציאנו, מנהלת תחום מדעי החברה ומיכאל צחור.

חברות וזהות
Big picture

כיתות משולבות


צוות הכיתות המשולבות שולח חיבוק חם לתלמידינו ומשפחותיהם.

ימים אלו מזמנים אתגרים שונים ואנחנו כאן עבורכם ובשבילכם.

אנו מנסים לתת מענה לכל אחד/אחת מכם/ן לפי צרכיו ובקשותיו כאשר מטרת כולנו היא לתמוך ולסייע בשמירת הבריאות הפיזית הרגשית והמשפחתית.


בשגרת הלימודים הרגילה, צוות המורות והסייעות מרחיב ומעמיק את השימוש בכלים טכנולוגים המעודדים למידה מותאמת אישית. מה שמאפשר לתפור לכל תלמיד את אופן הלמידה המתאים לו ולזמן להם להתנסות בכלים טכנולוגים המעודדים אוריינות דיגיטלית ולמידה שיתופית, שכה חשובים במאה ה-21. כלים אלו היו לנו לעזר בימים אלו של למידה מרחוק ואפשרו תהליכי הוראה-למידה מותאמים אישית: באופן פרטני או בקבוצות קטנות; הוראה באופן סינכרוני או א-סינכרוני בפלטפורמות הדיגיטליות השונות.


תודה מקרב לב והערכה רבה למחנכי הכיתות,צוותי מורים,תרפיסטים ויועצות השכבה,

להורים ולתלמידים על הנכונות היצירתיות והעוצמה הפנימית ,הלב הרחב והסבלנות ושיתוף הפעולה הכנה.

שלכם, רנטה ביבי, מנהלת תחום חנ"מ וצוות המורות: ענבר כהן, שירה גור, ענבל קלימיאן, שלומית חיים ואלינה דאלי 'רותי אוליאל לימור פאר שרונה יעקוב נינה קיגלץ, מגי מנצור, נורית וקנין ,אריאלה סידו, מזית פינטו, דוד שומרון, ליאת באומן ואורית זיידמן

Big picture

חינוך בימי קורונה

בתקופה מאתגרת ,מורכבת. תקופה של אי וודאות, מרחק פיזי מביה"ס ומבני משפחה קרובים,

צוות המחנכים התגייס ללוות את התלמידים מתוך מחויבות עמוקה לשלומם של התלמידים, מתוך

נכונות לתמוך בהם בפן הריגשי והלימודי. תפקיד שהפך מאתגר שבעתיים מימי שיגרה.

אנו מתחילים את הבוקר בשאלון "מה נשמע" כדי לאפשר לתלמידים לשתף בתחושותיהם ושנוכל

לעקוב ולהיות עמם בשעת הצורך.

יצרנו הזדמנות לשיח בשיחות זום, שיחות אישיות, הודעות קבוצתיות , ממקום לשמוע, להקשיב,

לייעץ וגם להתחזק.

מוקירים בימים אלו את השיחות העמוקות, את הזכות להכיר ממקום אחר, את היכולת לגבש את

הכיתה גם מרחוק.

אנחנו והם שותפים לדרך- מחזקים ומחוזקים.

שיעורי החינוך והמשימות היומיות – מרגשות, מצחיקות, חוויתיות ומשמעותיות.

במקביל חשוב לשמור על שיגרת הלמידה , אנו ממשיכים בתיווך בין התלמידים – מורים- הורים, כדי

להמשיך ולקיים תהליך לימודי ולעמוד בכל המשימות בהתאם לשכבת הגיל.

"זה הזמן להנהיג. לצמוח לחזק את העמידות שלנו, לפתח יכולות חדשות.

לעזור לאחרים שלא יודעים" (אלון אולמן)


באהבה

רכזות השכבה: חיה שפס , בלהה קרן ואווה ליאני וצוות המחנכים בשכבות: חיה דהן, אביטל שיין, שיר מעוז, מירב בורשטיין, יפה בלונד, דפנה הבר סויסה, ענבר כהן ,דפנה שקד, איריס אינדינג, שוש סופר, אריאלה שמשון טויטו, דור דניאל, גלית ברגר, אביבית גלאון, שירה גור, עדה בומביגר, ורדה נחום, איריס ריכהרט- סומך, אתי יניב לוי, שירי כהן, ריקי ארז, ענבל קלימיאן ואלינה דאלי

WhatsApp Video 2020 04 03 at 15 17 04 1
output
Video 20200326230931422 by Videomaker

מה נשמע?

נפש בריאה בגוף בריא! אל תשכחו זאת, אוהבים אתכם צוות חנ"ג : רן קנון, חיה שפס, ליאת שושן, אתי יניב לוי ורפי עגיב

ספורט אתי
Big picture
חנן בן ארי - געגועים לבני אדם (קליפ רשמי) Hanan Ben Ari