Kütüphanemizde: Öğretmen Kaynakları

Resources for Teachers from our Library

Ücretsiz Clipart!

Geçmişte Avustralya’da anaokulu öğretmenliği yapmış biri tarafından yürütülen The Book Chook, kendisinin de çok beğendiği clipart ve grafik düzenleyicileri, eğlenceli kaplamaları ve pulları liste halinde sunuyor. Üstelik çoğu sitede var olan filigranlar bu sitede yer almıyor. Keyfini çıkarın!


Free Clipart!

The Book Chook, run by a former kindergarten teacher in Australia, has put together a list of her favorite free clipart and graphic editors with fun layovers as well as stamps. These are also free from watermarks that many pay sites feature. Enjoy!

Öğretmenlerimizin Eğitim - Gelişim Kitapları İnceleme Yazıları

Flipped Classrooms

"Henüz flipped class yapmamış ve bunun ne olduğunu daha iyi anlamanızı sağlayacak, genel bir fikre sahip olacağınız, sorularınızı net bir şekilde cevaplayan bir kitap. Yaşanmış deneyimleri de örneklemleri açısından çok faydalı. İnsanda uygulamayla ilgili heyecan yaratıyor." Özlem MİZRAHİ 3.-4. Sınıf İngilizce Öğretmeni

Group Activities

Team Challenges: 170 + Group Activities to Build Cooperation, Communication, & Creativity

"Uygulanması kolay ve etkili etkinliklerden oluşan bu kitabın, grup sosyometrisini yönetebilmek için kullanışlı bir kaynak olduğunu düşünüyorum."


104 Activities that Build: Self-Esteem, Teamwork, Communication, Anger Management, etc.

"Kendi içinde sınıflandırılmış çeşitli etkinliklerden oluşan bir başucu kitabı niteliğindedir. Her sınıf öğretmeninin; çatışma çözmeden, sınıf yönetmeye; birçok konuda yaralanabileceği bir kaynaktır." Beyza GÜRBÜZ Ortaokul Matematik Öğretmeni

Big image

ERIC’i Unutmayın!

Profesyonel gelişimi destekleyen fiziki koleksiyon ile birlikte, her yerden internet bağlantısı ile erişebileceğiniz mesleki gelişim veritabanı olan ERIC kütüphanemizde mevcuttur. Okuldaysanız sisteme giriş bilgileri istenmemektedir. Okul dışından giriş için ise EBSCOHost kullanıcı adı ve şifre bilginiz için buraya tıklayarak bize e-posta atabilirsiniz. ERIC ve EBSCOHost üzerinden servis sağlayan diğer veritabanlarına erişmek için hemen tıklayınız.


Don’t forget about ERIC!

Along with our professional development physical collection in our library, you can also access the professional development database, ERIC, anywhere with an internet connection. If browsing while at school, there is no need to login. If browsing from outside of school, please click here to email us for the username and password for Ebscohost. Click here to access ERIC as well as our other databases hosted on Ebscohost.

2015 Öğrenci Teknoloji Konferansı

Öğrencilerin eğitimleri sırasında teknolojiden gerçekten nasıl yararlandıklarını hiç merak ettiniz mi? Yarıyıl tatilimiz sırasında, online bir öğrenci teknolojileri konferansı gerçekleşti. Tüm dünyadan ortaokul ve lise öğrencileri sunum yapmak üzere bu konferansa başvuruda bulundu. Arşivde listelenmiş ögrenci sunumları vidyolarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

http://studenttechnologyconference.com/


The 2015 Student Technology Conference

Ever wonder how students are really making technology work for them during their education? Over our semester break there was an online student technology conference. Students from middle school and high school applied to present from all over the world. Check out the link below for a list of presentations with links to the archived videos:

http://studenttechnologyconference.com/