Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu

Kütüphane Bülteni

Picture Book Month!

Bu yıl yine kasım ayı boyunca Picture Book Month‘ı kutluyoruz. Resimli kitaplar ; korumayı, nazik olmayı, okulumuzun da misyonu olan “iyi insan” olmayı bizlere resimlerle anlatır. Resimli kitaplarla başka insanların yaşamlarını, komik durumlara nasıl tepki verdiklerini çizerler sayesinde görebiliriz.


Geçen yıl 272 resimli kitap okumuştuk, bu yıl ise 297 ? kitap okuduk ve kasım ayı hala bitmedi.Daha okuyacak çok kitabımız var.Unutmadan hatırlatalım, "Tumble Books" elektronik kitaplarımızda da bir çok resimli kitap bulunuyor. Okuduğunuz her kitap için gelip bizden Picture Book Month etiketlerini almayı unutmayın.


QR Kodlar Kütüphanede!

Öğretmenlerinizin belirli kitaplar hakkında ne düşündüklerini hiç merak ettiniz mi?

Öğretmenlerimizin kitaplarla ilgili düşüncelerini QR kodlara link vererek kaydetmeye başladık.


QR kodlar, bir barkod çeşididir. Mobil cihazlarda ilgili aplikasyon indirildiğinde bu kodlar okunuyor ve sizi ilgili siteye yönlendiriyor. Tabletlerinizi veya ipad touchlarınızı kullanarak bundan yararlanabilirsiniz. Kütüphane içinde yeni başlayan bu sistemde kitapların üzerindeki QR kodları okutarak kitap ile ilgili kısa bilgileri edinebileceksiniz.

(Kütüphane içinde size teknik anlamda yardımcı olunacaktır.) Kütüphaneye gelerek denemeniz yeterli.


Aşağıdaki QR kodu scan edin, Hangi öğretmen bizim için hangi kitabı tavsiye etmiş ?

İyi eğlenceler!


Britannica Online School Edition ,öğretmen ve öğrencilere, tüm öğrenme düzeyleri için tasarlanmış dört adet eksiksiz ansiklopedi sunmaktadır. Tüm konuları kapsayan ve sürekli güncellenen bu öğrenme kaynağı, aynı zamanda öğretmenler ve müfredat uzmanları tarafından geliştirilen yüksek nitelikli eğitim gereçlerini takdim etmektedir. Britannica Çevrimiçi her yaştaki öğrenciye Britannica Ansiklopedisi'nin uçsuz bucaksız kaynaklarına açılan ve kolaylıkla kullanacağınız kapısını aralamaktadır.


New Books in the library!