מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

29.9-12.10.2019

דבר המנהלת

"הימים שעוד נכונו לנו
שיהיו נכונים, שיהיו רכונים
שיהיו מעלינו כמו כפות תמרים".
(עידית פאנק)


בסוף אוגוסט עלה מספר הנרשמים לכיתות ז'. עם פתיחת השנה התיצב מספר התלמידים ועמד על כ-38-39 תלמידים בכיתה. הנהלת ביה"ס החליטה להתמודד עם האתגר של פתיחת כיתה נוספת וזאת במטרה לאפשר יחס אישי ומענה מותאם לכל תלמיד.

תהליך הרכבת הכיתה יתקיים בחופשה ומיד לאחר חופשת סוכות יחזרו תלמידי כיתות ז' לפי החלוקה החדשה.
צוות השנתון וההנהלה ילוו את התהליך על-מנת שיתקיים באופן מיטבי.

ביה"ס נמצא בתהליך מארגי זו השנה השנייה. בתהליך זה יצרנו את חזון בית הספר המושתת על ערכים ועל גרעיני המומחיות המאפיינים את בית הספר הרב תחומי עמק חרוד בשיתוף התלמידים המורים ונציגי ההורים.
מאז תחילת השנה נערכו שני מפגשים עם הנהגת התלמידים, ומפגש אחד עם מליאת מורי בית הספר במטרה לחשוב על אופן הטמעת פרופיל בית הספר בקרב אוכלוסיית בית הספר. תהליך הטמעת הפרופיל נערך במקביל, מורים מחד ותלמידים מאידך. בשלב הראשון זיככנו את ערך השייכות בקרב אוכלוסיית התלמידים ובקרב המורים. הדיונים התנהלו בעניין ובכובד ראש. במפגש הנהגת התלמידים האחרון ישבנו מורים ותלמידים נציגי שכבות בית הספר ובנינו מערך שיעור שמטרתו הטמעת הפרופיל. הילדים העלו רעיונות יצירתיים ומגוונים לשיעור שיונחה על ידי התלמידים השותפים לתהליך ועל ידי מחנכי הכיתות. דרך ארוכה עוד לפנינו ואנו מאמינים בהצלחת התהליך.


למרות ימי הלימוד המועטים בין ראש השנה ליום הכיפורים התקיימו בביה"ס לא מעט ארועים תרבותיים, לימודיים וערכיים עליהם תוכלו לקרוא בהמשך המידעון.

נחזור ללימודים ביום ד' 23/10/19.

חג שמח וחופשה נעימה.


לילך.

ושמחת בחגיך והיית אך שמח

כחלק מהעמקת הקשר בין הקהילה לביה"ס תלמידי כתה יא 6 יצאו לחגוג את חגי תשרי בשלושה בתי אבות בסביבת בעין חרוד איחוד ומאוחד ותל יוסף.

התלמידים שמעו סיפורים (והרבה היסטוריה מעניינת) דיברו עם החברים וקיימו קבלת חג.

היה מרגש ומשמח את הלב לכל הצדדים. מחכים כבר למפגשים הבאים..

Big picture

חטיבת ט'-י' קיימה טקס קבלת חגי תשרי בבית ציזלינג, בהובלתה של אושרת אדרי הרכזת החברתית. הטקס כלל ברכות של תלמידי השנתונים, מחרוזת שירי חג בליווי אלעד מבית המוסיקה ותלמידי השנתונים. טל שגב ליווה את נועם לוי, תלמידת יב' ואת מיטל שכטר, תלמידת ט' בשירה. קינחנו בשירי ארץ ישראל בליוויים של רוני, גדעון ולירן סלע. תלמידי השנתון לקחו חלק בשירה בהנאה גדולה. לכל המלווים תודות על קיום הטקס בהתנדבות.

Big picture

חנוכת חדר לזכרו של נדב יצחק ז"ל

נדב יצחק היה תלמיד כיתה ז' בעת שנפטר ממחלתו. המקום המשמעותי ביותר עבור נדב בביה"ס היה המרכז הלימודי. ביום חמישי שעבר התקיים במרכז הלימודי טקס החנוכה של "חדר נדב". החדר ישמש פינה שקטה, חמה ונעימה למי שיזדקק לאתנחתא מהמולת היום בבית הספר.

החדר עוצב תוכנן ובוצע ע"י נעמה רוזנוקס בשיתוף עם הורי ונערי הישוב רם-און. תודה גדולה לרפי פרג' שעזר בביצוע עיצוב המקום וכמובן לרוחמה ורפי, הוריו של נדב שבחרו להנציח אותו בדרך זו.

Big picture
Big picture

שנתון ז - משחק אינטרקטיבי להכרת ביה"ס Treasure Hit

במהלך השבועיים האחרון השתתפו תלמידי כיתות ז' במשחק אינטראקטיבי תחרותי שבאמצעותו הכירו את מבני בית הספר, ההיסטוריה שלו ואישים מובילים.

התלמידים חולקו לצוותים ובעזרת רמזים של תמונות וטקסטים שנשלחו לטלפון הנייד היה עליהם להגיע למקומות שונים בביה"ס ולענות על שלל חידות.

3 הצוותים שהגיעו ראשונים בכל כיתה העפילו לגמר הגדול שיערך בקרוב.

Big picture

לקראת החגים שכבת י"ב ערכה פעילות גיבוש שכבתית להכרות קצת יותר מעמיקה עם השכבה, היה מצחיק וחוויתי.

Big picture
Big picture

מחזור 3 בליגת התיכונים - נבחרת הכדורסל שנתונים י-יב מנצחת ברעננה

עמק חרוד משיגה ניצחון משמעותי אמש ברעננה באולם מטרווסט והיא נשארת מושלמת גם אחרי המחזור השלישי והיא מבטיחה כמעט בוודאות את עלייתה לשלב הבא שלב שמינית הגמר שעכשיו היא תנסה להעמיד מטרה חדשה והיא לסיים במקום הראשון בבית מה שיקנה לה הגרלות טובות יותר ונוחות יותר בשלבים הבאים.


Big picture