מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

24-30.11.2019

דבר המנהלת

השבוע הגשם שלא הגיע והתחושה שצריך משהו שיבוא וישטוף את האבק והליכלוך מהאוויר החזירו אותי לצעקה של מאיר בנאי בשיר גשם:

"גשם, רד כבר גשם

כי צריך לשטוף הכל
לא רוצה לראות הכל כשבא
הגשם
רד כבר גשם
כי העיר כבר עייפה
היא פוחדת מעצמה
רוצה לנשום."

בנאי בשירו קורא לשטוף הכל אולי כמו הדור שאחרי המבול. שיח מכבד ונקי מאלימות, חברה שמתייחסת לאחר ולשונה באופן המאפשר מקום לשונות, תרבות מקיימת יותר וצורכת פחות, מניעה של אלימות נגד נשים וקידום נשים בספורט ועוד.
בנעשה הבית ספרי יש הרבה פעילויות המתיחסות לנקודות הללו. תלמידנו פוגשים את האחר במפגשי שכנים עם תלמידי אחווה נעורה ובהכרות עם מנהגי העדה האתיופית לרגל חג הסיגד, בנות הכדורסל שלנו שחוזרות בסערה לליגת התיכונים בשבוע הקרוב יתקיים יריד הספרים השנתי שבו נוכל להחליף ספרי יד-שנייה בביה"ס.

נמשיך לחכות ולייחל לגשם אבל בדרך גם לחנך לקדם ולשאוף ליצירה של חברה טובה יותר.

לילך.


מפגשי שכנים

תלמידינו משנתון ט' בהובלתה של אשרת אדרי נפגשו עם תלמידי כיתה ט' מאחווה נעורה. התלמידים היו שותפים מלאים והכינו את פעילות ההכרות המשותפת מההתחלה ועד הסוף, הנחו אותה בכיתות בעברית ובערבית וגילו אחריות רבה ביצירת אווירה משתפת ומכבדת. בדברי הסיכום סיפרו התלמידים משני הצדדים כי מאוד חששו לפני המפגש, והם שמחים שחששותיהם התבדו. התלמידים הפיקו הנאה רבה לשחק יחד, לדבר בשתי השפות וללמוד אחד מהשני על התרבות היהודית ועל התרבות הערבית.

כיתות ט' של קמין, רחל, אורן ושגית יצאו לפעילות מפגשי שכנים בבית יגאל אלון עם תלמידי עילאבון. הפעילות איפשרה לילדים להכיר אחד את השני ולחוות היכרות משותפת בהדרכת המקום.
צוות השנתון : ענת מויאל, נטלי זיננקו, רותם בן שטרית ועמית קוהל. כל הכבוד לתלמידינו שלקחו חלק והדריכו בפעילות : זהר ניר, זהר אדר, שירה ביתן, דור קורן, עמית סורפין, מיקה שובל, לי פרבר, בר איצקוביץ, יהל פרוסט, יואב דן, יונתן אטיאס, ים מילר, שי כוכבי, תגל אלמוגי, מיכל שובל, עמית אייש, יובל שרביט ואביב בן חמו

Big picture
Big picture

מציינים את חג הסיגד בביה"ס

תודה לשמחה אסנקאי, מחנכת י"א3 ולאיילה חבאני מצוות העובדים של בית הספר שהעשירו ולימדו אותנו על חג הסיגד! שנתון יא שמע השבוע על חג הסיגד משמחה, מחנכת בשנתון, שההורים שלה עלו בשנות השמונים מאתיופיה.

בנוסף הגיע אלינו בחור מיחידת שלדג שהיה ממתכנני ומבצעי מבצע שלמה והשתתף גם במבצע משה, וסיפר את הסיפור המרתק והמדהים של המבצעים, כולל סרטון מרגש של תיעוד בזמן אמת של אחד ממבצעי החילוץ

באופן רשמי בישראל החג נחגג בתאריך כ"ח בנובמבר (השנה ב-30/11). חג הסיגד מדבר על כמיהתם העזה של יהודי אתיופיה לעלות לארץ ישראל ובמיוחד על אהבתם לירושלים. זהו יום שבו לובשים לבן, צמים עד הערב, עולים על הר גבוה פורשים ידיים ומביעים תפילה לה'. בערב המשפחות היו נפגשות לארוחה ולריקודים.

Big picture
Big picture

ערב פתיחה לשנת בר-המצווה

במסגרת ערב הפתיחה של שנת בר-המצווה בשנתון ז', צפו אתמול ההורים והתלמידים בהצגה המרגשת "הסטורי של סבא" של תיאטרון השעה הישראלי לילדים ונוער. במפגש קומי ומרגש בין הדורות - בין הנכד יואל, שאמור להגיש את עבודת השורשים שלו, לבין הסבא, שלמה בן צבי, שורד שואה - נבנים הגשרים ונחשפים השורשים המשפחתיים. הנכד מגלה ש'שורשים' זה לא רק עבודה שצריך להגיש בגיל 13, אלא הדברים שמחברים אותנו אל מי שאנחנו באמת, ובוודאי אל המשפחה שלנו.
מחזה – גור קורן
בימוי – מורדי גרשון
שחקנים:
יונתן שוורצברג, נתי קלוגר, מיכאל כורש


בתום ההצגה ניגש הקהל אל בית הספר להתכבד ממטעמים מעשי ידי ההורים, ומשם אל הכיתות לטקס אישי כיתתי עם התלמידים וצוות השנתון : תאיר גולדנברג, לירון בוקי, אורן נתן, אבשלום רייבי, אוראל פרץ, סמדר המאירי, חגי דורון, שני שלום ומיכל שוסטר.

Big picture

העלאת המודעות נגד אלימות נשים

נציגות משנתון י״א השתתפו ביום עיון להעלאת המודעות נגד אלימות נשים.

הבנות ביקרו בבית רות, שמעו הרצאה והשתתפו בשירת המונים להעלאת המודעות בנושא.

הבנות חוו חוויה משמעותית ובהמשך ישתפו את תלמידי שאר הכיתות בחווייתן.

Big picture

כדורסל - הבנות זוכות באליפות הארצית בגליל

אחרי שנת היעדרות עמק חרוד בנות חוזרת לליגת העל לתלמידות אחרי שני נצחונות מרשימים היום ביום האחרון של האליפות הארצית שקבעו שעמק חרוד בנות חוזרת לליגה של הגדולות בבתי הספר.
הבנות ישחקו ברבע הגמר ליגת העל לתלמידות כבר בשבוע הבא ביום רביעי נגד אוסטרובסקי רעננה במשחק הראשון מתוך 2.
כל הכבוד לכל הצוות של הבנות נטע אבוגוב יו"ר קבוצת הנשים לאומית,יונתן אורן מנהל מחלקת הבנות ויואב הלר מאמן הקבוצה ומופז שמואלי אחראי יכולות גופניות מחלקת בנות וכמובן לשחקניות הנהדרות שלנו.
תודה ענקית לשושי המורה המלווה של הנבחרת מטעם ביהס עמק חרוד ותודה מכל הלב לבית ספר עמק חרוד ומנהלת בית ספר לילך שטיין ואורי אושנים אחראי חנג בבית ספר על כל הליווי והתמיכה ולשחקניות:

מיקה נווה, יעל פרחי, שי גרזון, יסמין דנקר, סתיו לוי, עמית סרויה, בר ידן, עמית כהן ויהלי אמיר.

לצפייה בתמונות

Big picture

גינת ירק

יוזמים ועושים

לאחרונה נחשפו תלמידי ט6 לטור הדעה של אייל שני - " מה מסמל את הזהות שלנו כעם אם לא העגבניה?" - על כך שחייל י צה"ל אוכלים עגבניות מיובאות מטורקיה במקום לעודד תוצרת חקלאית ישראלית. התלמידים לא נותרו אדישים ומתוך רצון לתמוך ולעודד חקלאות ישראלית, יזמו הכנת חלקות לגידול ירקות בגינת בית הספר.

מרכז יזמות - שיתופי פעולה בין לאומיים

השבוע נערך ביקור של משלחת מורים מבית הספר Zhongguancun מביג'ין. מערכת החינוך החינוך הסינית ,בדומה לכלכלה הסינית ,נמצאת במהלך של התקדמות מטאורית קדימה. המורים סיירו במרכז היזמות , שמעו מפי אלה קדמי על פרויקט הוולבאכיה בתחום הביוטכנולוגיה, פגשו את תלמידי קבוצת האנגלית מהכיתה ח' של חן אליושין העוסקים בבניית מארזים למצבי חירום והצטרפו לשיעור של תלמידי יזמות-רחפנים. אנחנו מצפים להמשך שיתוף פעולה פורה ומעניין עם תלמידים מורים סינים!

Big picture

האקתון מרכז יזמות תש"ף

אז מה זה האקתון אתם שואלים? האקתון הוא אירוע שמטרתו לייצר פתרונות חדשניים לבעיה נתונה תחת לחץ זמן. ההאקתון שלנו יעסוק באתגרי קיימות שונים לסביבה טובה יותר עבורנו. נתחלק לקבוצות במטרה לחשוב יחד על יוזמה חדשה של רעיון יצירתי. בתום ההאקתון כל קבוצה תציג את היוזמה שלה ותצא לדרך של פיתוח בקורס היזמות.

האקתון הוא ארוע סוחף ושואב, מלא באנרגיות ועשייה והרבה כייף ושמחה.

נשמח מאד לכל אחד שיבוא להציץ, לבקר ואפילו להצטרף רק לחלק מהזמן לחשוב יחד עם התלמידים על רעיונות לסביבה טובה יותר עבור כולנו.

טופס רישום להשתתפות בהאקתון

Big picture