רצינו שתדעו 21

17 בינואר 2014, כ"ו טבת תשע"ה

שלום למדריכינו

ונפתח בהודעה משמחת.


יד יצחק בן צבי הוציאה לאור ספר קהילות חדש בסדרת הספרים - קהילות ישראל במזרח - והפעם - על יהודי יוון.

לשמחתי הם השיבו בחיוב לבקשתי לשלוח לכל אחד מכם עותק של הספר. כתובותיכם הועברו על ידי למשרד החינוך (השותף למימון הסדרה) ואתם אמורים לקבל את הספרים לביתכם בשבועות הקרובים.


כאשר הספרים יגיעו אליכם - אנא הציגו אותם בפנ המורים שלכם במפגשי הפסג"ה.

שילוב הוראת נושאי השואה, אנטישימיות, טוטליטריות ומלחמת העולם השנייה והמעורבות החברתית

התבקשתי לברר האם וכיצד המורים יוצרים שילוב בין הוראת נושאי השואה במסגרת ה-30% ובין המעורבות החברתית. אנו הצענו כמה וכמה הצעות למורים, ועכשיו קיימת בקשה לברר האם חיבורים אלה אכן מתקיימים בשטח.

אם ידוע לכם על בתי ספר הנוהגים כך - אשמח לקבל את המידע המפורט. במידה ולא בדקתם זאת עדיין - בקשו מהמורים שלכם לענות על השאלה ויידעו אותי.

שאלות נפוצות

אני נשאלת שוב ושוב - האם ניתן להמיר את יום העיון במכון וייצמן בנושא תכניות ייחודיות באחד ממפגשי הפסג"ה. התשובה היא כן - ההמרה היא מול מפגש במרכזי הפסג"ה ולא מול אחד מימי העיון שלנו. וגם אז - האישור יינתן רק למי שיירשמו בתחילת יום העיון ובסופו.


כיצד תתבצע הבקרה על ציוני ה-30%? ברור לכולם שעתידה להתבצע בקרה מטעם המשרד. כרגע נבנה במשרד מערך הבקרה המתאים ל-30% אלה. אך כבר עתה ברור שאתם המדריכים תהיו שותפים פעילים בתהליך. הנוהל הצפוי הוא שכל מדריך יבדוק את תוצרי וציוני בתי הספר של עמיתו. כלומר - המדריכים עצמם לא יבדקו את בתי הספר בהם הם מדריכים אלא בתי ספר אחרים. פרטים מלאים - בהמשך.

שיעור מקוון בשיתוף עם מוזיאון ארצות המקראאל יהודו – עיר היהודים היה שמה הבבלי של ירושלים בירת יהודה וכן כינויו של היישוב בבל שבו ישבו הגולים מיהודה לאחר חורבן בית ראשון. עדויות על יישוב זה מגיעות אלינו מארכיון חדש של תעודות בכתב היתדות המוצגות בתערוכה על נהרות בבל המתקיימת במוזיאון ארצות המקרא, ירושלים. תעודות אלה, כמו גם התערוכה המוצגת, מתארים את רצף האירועים שבין שנת 604 ועד שנת 539 לפנה"ס. החל מן ההגליה המשוערת הראשונה ועד לכיבוש בבל בידי כורש מלך פרס וההיתר שניתן בעקבותיו לגולים לשוב לארצותיהם.

ביוזמת הפיקוח על הוראת לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ובשיתוף הפיקוח על הוראת היסטוריה ממלכתי, היסטוריה ממ"ד, תנ"ך ממלכתי ותנ"ך ממ"ד אנו מקיימים ביום ב', יג' בשבט תשע"ה, 2.2.2015, בשעה 20:30 בערב מפגש מקוון לכלל המורים המתעניינים בנושא.

את ההרצאה יעביר ד"ר פיליפ ווקוסבוביץ, אוצר התערוכה. בהרצאה יוצגו בפנינו הממצאים והתעודות החדשות שהתגלו, השופכים אור על שנים אלו.


המסמך הכולל קישר לתערוכה יפורסם על ידי בפורום המדריכים. היכנסו לשם, הורידו את המסמך והפיצו לכלל המורים שלכם.


הקשור לרישום המוקדם מצורף כאן:

ולסיום - משהו יפה, מפלאי הטכנולוגיה...
Brunettes Shoot Blondes - Knock Knock (Official Video) - Music on 14 Apple Screens
שבוע טוב!

אורנה