Działa Się!

Szkolenie/warsztat

Masz sensowny projekt?


Szkolenie/warsztat Działa Się! jest stworzony dla osób z „sensownymi” projektami, które chcą ruszyć lub przyspieszyć z ich realizacją.


W Sieci Sensownego Biznesu „sensowny” projekt jest przede wszystkim oparty na pasji i chęci wykorzystywania swoich talentów dla dobra wszystkich. Wiele z tych projektów w uproszczeniu można nazwać społecznymi lub społecznościowymi. Nie jest to kluczowe, jednak w Sieci Sensownego Biznesu kładziemy dodatkowy nacisk na wykorzystanie IT, społeczność, innowacyjność modeli biznesowych i skalowalność.


Działa Się! jest dla wszystkich projektów, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Formuła spotkania sprawia, że dla wszystkich będzie ono wartościowe.

Yerbaciarnia Terere

Saturday, Feb. 22nd, 11am-3pm

11 Juliana Bartoszewicza

Warsaw, Masovian Voivodeship

Program

11.00 Poznajmy Się! - 1 minuta na przedstawienie się

11.30 Wprowadzenie - Projekt jest jak dom

12.00 Przerwa

12.10 Opracowanie lean canvas własnego projektu

13.00 Coaching/mentoring projektu

13.50 Przerwa

14.00 Podsumowanie i wnioski

14.15 Przedstawienie programu akceleracyjnego Działa Się!

14.30 Pytania i przestrzeń na dyskusje.

Poruszane tematy

· Finansowanie (impact investing, crowdfunding, hybryda)

· Marketing (Segmentacja, pozycjonowanie, targetowanie)

· Lean Startup (MVP, Customer Development)

· Najpopularniejsze mity

· Najczęstsze bariery

· Przydatne narzędzia (facebook, email marketing, brainstorming, produktywność)

· Modele biznesowe (przedsiębiorczość społeczna, ekonomia współpracy, crowdsourcing)

· Budowanie zespołu i społecznośći

Nieszkolenie poprowadzi Dawid Sokołowski

Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Podczas pracy w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC ZernikeMeta Ventures przez jego ręce przeszło ok. 700-800 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów w Polsce, dealflow oraz przygotowania projektów do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów.


Jako wielki zwolennik interdyscyplinarności czerpie doświadczenia i umiejętności z wielu źródeł. Jego zainteresowania dotyczą m.in. crowdsourcingu, ekonomii współdzielonej, przedsiębiorczości społecznej, kreatywności, studiów przyszłości, ale także filozofii wschodu, psychologii czy zdrowego stylu życia.


Pomaganie w rozwoju sensownym projektom jest jego misją i pasją przez którą może wykorzystywać swoje talenty, aby służyć innym.

Warunki uczestnictwa

Konieczna rejestracja przez uczestnicy.pl


http://www.uczestnicy.pl/event/dziala-sie-szkoleniewarsztat


Minimalny koszt uczestnictwa: 20zł

Sugerowany koszt uczestnictwa: 70zł


Wymiana w systemie #GWYF, czyli dajesz-ile-czujesz. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, które wyniesie ze spotkania każdy uczestnik są bardzo wartościowe. Chcemy, aby to była dla nas wszystkich uczciwa wymiana. Częściowo wiecie pewnie już teraz ile chcecie/możecie zapłacić za uczestnictwo. Będzie także możliwość dopłacenia po spotkaniu jak już będzie lepiej wiadomo jak wartościowe było to spotkanie. Ufamy, że będziemy potrafili znaleźć uczciwą dla wszystkich formułę wymiany zarówno w odniesieniu do pieniędzy jak i wartości pozafinansowych.

Lean Canvas

Moc Lean Canvas leży w jej prostocie. Jeśli chcemy zmieścić opis naszego projektu na jednej kartce A4 to musimy być naprawdę bardzo zwięźli. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym co najważniejsze. I tutaj leży cała trudność. Lean canvas jest bardzo dobrym narzędziem do burzy mózgów, dzięki któremu skupiamy się na esencji zamiast na zbędnych opisach i rozmyślaniach. Naprawdę potrafi otworzyć oczy.

Coaching/mentoring projektuNajważniejszy punkt spotkania. W końcu najlepiej uczyć się na żywym przykładzie. Rozpoczniemy od prezentacji projektu, po której prowadzący będzie dopytywał o wszystkie szczegóły do momentu zrozumienia kompletnej wizji projektu. Następnie będzie on zadawał szczegółowie pytania relatywnie w kolejności od najważniejszych. Pomoże to lepiej zrozumieć jak każdy z nas może zadawać samemu sobie pytania. Zazwyczaj najważniejszym pierwszym tematem jest właściwe zrozumienie i określenie grup docelowych. Z takiego „wypytywania” zawsze bardzo jasno wynika na czym powinnien się skupić na ten moment projektodawca. Daje to bardzo jasny kierunek dotyczący priorytetu działania na najbliższy czas. Wtedy można przejść do konkretnych rad i dyskusji dotyczącej tego jak najefektywniej działać. Jest to zazwyczaj mix dogłębnych pytań z przykładami tego jak zostały pewne rzeczy rozwiązane przy innych projektach. W trakcie tego coachingu/mentoringu prowadzący będzie na bieżąco komentował sytuację projektu i jakie ma to odniesienie do innych projektów. Na pewno nie zabraknie też anegdot o innych projektach.


Z doświadczenia wynika, że z takiego rodzaju pomocy projektodawcy są zdecydowanie najbardziej zadowoleni, gdyż mocno porządkuje im to myślenie o projekcie i nakierowuje na konkretne działania krok po kroku. Bywa to też często trudny moment, gdyż okazuje się, że trzeba znacząco zmienić swój projekt czy porzucić jakieś wyobrażenia o nim. Tym razem wszyscy będziemy mogli zobaczyć jak ten proces wygląda i wyciągnąć wnioski dla siebie. Dobrze obrazuje to też jak bardzo może być pomocna taka sesja, daje konkretne rady, które każdy może odwołać do siebie i pokazuje jaką wartość może wnieść do projektu Sieć Sensownego Biznesu.

Projekt jest jak dom

Program akceleracyjny Działa Się! - start 8 marzec


Program będzie się składał sześciu spotkań odbywających się co 2-3 tygodnie. W programie będzie uczestniczyło tylko 10 projektów. W tej formule będziemy mogli prawdziwie rozwinąć skrzydła i skorzystać ze wszystkich zasobów Sieci Sensownego Biznesu, aby projekty mogły się maksymalnie rozwijać.Bezpośrednia praca z projektami


Osią programu będzie bezpośrednia praca z każdym projektem. Czas prawie 3 miesięcy pozwoli szybki proces rozwoju. Na początku tak jak na spotkaniu odbędzie się coaching/mentoring, dzięki któremu będzie jasno wiadomo jakie są kolejne kroki. Do następnego spotkania będzie odpowiedni czas, aby „odrobić pracę domową”, przemyśleć i przetestować różne rozwiązania. Dobrze ukierunkowane działanie przez taki czas może naprawdę zdziałać bardzo wiele. Oczywiście ten proces zależy od stopnia zaawansowania projektu. W przypadu pomysłów będzie się można spodziewać dobrego doprezycowania grup docelowych, założonych fanpage’y, znalazienia co-foundera, założenia stron internetowych czy znalezienia pierwszych klientów. W przypadku zaawansowanych projektów będzie się można spodziewać pomocy w dopracowaniu biznesplanu, modelu finansowego, prezentacji dla inwestorów oraz kontaktu z mentorem i inwestorem.Inspiracja od innych


Nie dość, że będzie można się spodziewać dużego przyśpieszenia projektu poprzez bezpośrednią pracę nad projektem to bardzo dużą wartością będzie także możliwość obserwacji innych projektów. Możliwość obserwacji rozwiązań innych jest bardzo dużym źródłem inspiracji pod wszelakim kątem. Całość programu stworzy też atmosferę wzajemnego pomagania sobie.Ogrom korzyści


Inne korzyści uczestnictwa w programie akceleracyjnym:


- Społeczność Sieci Sensownego Biznesu i kontakty – bardzo ważny element. Znalezienie cofoundera, osobę z „tą” wiedzą czy umiejętnościami, członka zespołu czy potencjalnych klientów jest w większości przypadków wręcz bezcenne.


- Możliwość korzystania z kanałów komunikacji Sieci Sensownego Biznesu


- Sieć Mentorów – bardzo cenne doświadczenie i kontakty


- Sieć Inwestorów – i to właśnie „Ci” inwestorzy dla których oprócz zysku finansowego ważny jest także zysk społeczny. Unikalna możliwość dla osób z bardziej dojrzałymi projektami.

Warunki uczestnictwa


Konieczna rejestracja przez uczestnicy.pl


http://www.uczestnicy.pl/event/dziala-sie-szkoleniewarsztat


Minimalny koszt uczestnictwa: 20zł

Sugerowany koszt uczestnictwa: 70zł


Wymiana w systemie #GWYF, czyli dajesz-ile-czujesz. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, które wyniesie ze spotkania każdy uczestnik są bardzo wartościowe. Chcemy, aby to była dla nas wszystkich uczciwa wymiana. Częściowo wiecie pewnie już teraz ile chcecie/możecie zapłacić za uczestnictwo. Będzie także możliwość dopłacenia po spotkaniu jak już będzie lepiej wiadomo jak wartościowe było to spotkanie. Ufamy, że będziemy potrafili znaleźć uczciwą dla wszystkich formułę wymiany zarówno w odniesieniu do pieniędzy jak i wartości pozafinansowych.

Odwiedź stronę wydarzenia na facebooku

Być może znasz osoby z sensownymi projektami w Twoim otoczeniu. Zrób im przysługę i podeślij im tą stronę lub zaproś ich przez stronę wydarzenia na facebooku.

Podaj dalej!