התהפכות אוטובוס בבנימין

מגיש: עידו רודריג, ט'5

Big image

מבוא

ב 26.11.15 אוטובוס התהפך על צדו בין היישובים רימונים וכוכב השחר באזור בנימין.

מדובר צה"ל נמסר כי באוטובוס האזרחי היו 50 חיילים ונהג שנסעו מבסיס צה"ל לכיוון ירושלים. רב"ט סתיו פרטוש ממעלה אדומים נהרגה ו-40 חיילים נפצעו בינוני וקל.

נהג האוטובוס, שנפצע קל, סיפר: "לקחתי מהבסיס 40 חיילים לירושלים. באמצע הדרך בכוכב השחר, יש פנייה, זיג זג. שם רכב של פלסטינאים בא אליי, כמעט דפק אותי וסובבתי את ההגה ימינה. אחר חזרתי לשמאל ובאמצע האוטובוס שלי נפל לצד ימין". לדבריו, מהירות הנסיעה הייתה בין 60 ל-70 קמ"ש.

מנחם לף, ראש סניף 'בנימין', סיפר כי האוטובוס התהפך לתעלה: "מרבית הנפגעים בהכרה מלאה ויצאו מהאוטובוס בכוחות עצמם. היו מספר לכודים. בסיוע מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה אנחנו מעניקים טיפול רפואי ראשוני לנפגעים. צוותי כיבוי פועלים בזירה לחילוץ הלכודים".

הפצועים קל סובלים מחתכים חבלות קלות. פצוע שמצבו הוגדר תחילה קשה פונה במסוק לבית חולים בילינסון בפתח תקווה, ושם השתפר מצבו וכעת הוא מוגדר בינוני. עשרה פצועים פונו לתל השומר שמונה מהם במצב קל ושניים מצב בינוני. כ-27 נפגעים באורח קל פונו באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א לבתי החולים בירושלים, בהם עשרה צעירים שהגיעו לבית החולים הדסה הר הצופים, ו-12 לבית החולים שערי צדק

Big image
Big image

ההיבט הפיזיקאלי של התאונה

לפי חוק ראשון של ניוטון כל גוף נע יתמיד בכוח ובכיוון שלו אלה אם משהו יעצור או יסיט אותו מסלולו.

כאשר האוטובוס נע במהירותו קשה יותר לעצור אותו ונדרש להפעיל יותר כוח. בנוסף, בשונה ממכונית, באוטובוס יש יותר אנשים ולכן המסה שלו גדולה יותר. וככל שהמסה גדולה יותר כך צריך להפעיל כוח יותר גדול על מנת לעצור הגוף או במקרה הזה את האוטובוס. האוטובוס הוא יחסית גבוהה ולכן מרכז הכובד שלו גם גבוהה. כאשר וכאשר האוטובוס פונה במהירות גדולה הכוח הצנטריפוגלי מזיז את מרכז הכובד יחד עם האוטובוס. וכאשר האוטובוס לא מאוזן כוח המשיכה מפיל אותו כלפי מטה.

Big image

סיכום ומסקנות

היה אפשר למנוע את התאונה אם הנהג היה מתרכז יותר בכביש, אם הוא היה נוסע במהירות נמוכה יותר.

וגם אם הרכב הפלסטיני לא היה מפתיע את נהג האוטובוס