מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

1-14.9.2019

דבר המנהלת


"מתי אלמד לבחור נכון
להאמין, לראות שטוב
בלי להביט שוב לאחור
לבחור נכון"
(לבחור נכון, אמיר דדון)

בשבוע שלפנינו יתקיימו בפעם השנייה תוך חצי שנה בחירות לכנסת ישראל. בתקופה זו, לאחר קיץ עם אירועים לא פשוטים שאף הגיעו לכותרות, נדמה שאנחנו נדרשים לחדד את הצורך בקבלת החלטות ובחירות נכונות במכלול פעילויות החיים ולאו דווקא בהקשר פוליטי. מודעות לבחירות שיקבל כל אחד מאתנו יביאו לשיפור באקלים ובהתנהלות השיח הכללי.

פתחנו את שנת הלימודית תש"ף עם מספר שיא של 1263 תלמידים בביה"ס. בהתכנסות פתיחת שנת הלימודים ברכנו את 240 תלמידי שנתון ז' החדשים שבאו בשערנו ואת 20 המורים החדשים שהצטרפו לסגל ההוראה.

בטקס הוקרה מרגש, שהתקיים השבוע ברשת עמל, זכה ביה"ס לברכות חמות על היותו אחד מבין בתי ספר המובילים בארץ שזכו בתגמול דיפרנציאלי זו שנה רביעית ברציפות. לצורך‏ קביעת‏ הזכאות‏ למענק,‏ נבדקים‏ ההיבט‏ הלימודי,‏ החברתי ‏‏והערכי והמענק למעשה מכיר בביה"ס כעומד ביעדי משרד החינוך ביניהם: מניעת נשירה, גיוס איכותי לצה"ל ושירות לאומי ואחוז זכאות גבוה לבגרות.
הזכייה הרציפה מעידה על העבודה הנכונה והעקבית של צוות ההוראה המסור הפועל בביה"ס ועל הקשר החזק המתקיים בין ביה"ס לקהילה.

אני בוחרת לסיים את דבר השבוע עם קטע/תפילה מתוך פוסט של שי פירון שנכתב לקראת הבחירות הקרובות:


"יהי רצון

שלא אשנא

שלא אשניא

שאדע לומר את שעל ליבי.

ישר

הגון

עמוק.

שאתרום במשהו לחיים הטובים בארץ

הטובה של כולנו"


מאחלת לכולנו לבצע בחירות נבונות ושבוע טוב.
לילך.

תעודות הערכה לביה"ס שדורג ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריו זכו לתגמול דיפרנציאלי.

Big picture

טקס פתיחת שנה

Big picture

כדורסל ליגת תיכונים - מחזור פתיחה נגד הריאלי חיפה

מתוך אתר מועדון גלבוע מעיינות:

לעיני אולם מפוצץ של 300 איש פתחה עמק חרוד ברגל ימין (יום ה 12/9) את ליגת העל לתלמידים לאחר שהיא מנצחת את הריאלי חיפה 59:93 במחזור הפתיחה של ליגת התיכוניים.ארגון האוהדים "רד ארמי" יצר אווירה מופלאה אך הפתיחה הייתה צמודה מאוד שרק לקראת סוף המחצית הראשונה עלינו לדו ספרתי (36:53 במחצית).
במחצית השנייה לאורחים נגמר האוויר למול הקצב הגבוה של שחקני עמק חרוד וההפרש הלך וצמח ובסיום 59:93 .ברביעי הקרוב 18/9 תארח בעין חרוד בשעה 12:00 עמק חרוד את הקבוצה החזקה בבית גימנסיה ריאלית ראשל"צ שניצחה היום את מטרווסט רעננה 77:90.

סיקור נרחב מהמשחק בכתבה הבאה...

לצפייה בתמונות לחצו כאן

Big picture

לקראת פעילות אתגרים

השבוע יצאו 43 תלמידים משנתון ט לקורס מד"צים אתגרים. התלמידים עברו שלושה ימי הכשרה לקראת תפקידם כמדריכים צעירים בפרויקט אתגרים של שנתון ח. התלמידים התנסו במשימות קבוצתיות, תכננו והעבירו פעילויות לחבריהם וקיבלו משוב וכלים בהדרכה. כחלק מהכשרתם לעבודה בגובה עם חניכים, התנסו התלמידים בגלישת מצוקים עם חניך במצוק דלתון שנמצא באזור צפת.

שיהיה בהצלחה למד"צים החדשים והנהדרים.

Big picture

שבילים - שנתון ז

תלמידי שכבת ז' משתתפים בפעילות של תכנית "שבילים". במסגרת התכנית לכל כיתה מוקדשים שני מפגשים. המפגשים עוסקים במעבר לחטיבה על כל המשתמע מכך: השתלבות בכיתה חדשה, היכרות עם חברים חדשים ועם מורים חדשים. הפעילות מועברת בכיתה ומחוצה לה בצורה חוויתית בדרך של משחקים ואתגרים משותפים. הילדים שיתפו פעולה ונהנו.

Big picture