רפלקציה - נעה :)

1. מה למדתי על עצמי מהתהליך של הפקת יא?

למדתי על עצמי במהלך ההפקה כמה דברים חלק טובים וחלק פחות טובים:

הראשון זה שאני באמת ראויה להיות במגמת תאטרון. המון אנשים החמיאו לי על המשחק ועל הבחירה של המחזה שכמובן לא היו רק שלי אבל הרגשתי שבאמת למרות הקושי שלי בלבטא את עצמי ועוד יותר בלהעלות משהו שיוצא מתוכי עשיתי תהליך של השלמה אמיתית עם עצמי ועם היתרונות והחסרונות שלי ולהבין שאני באמת טובה. זה גם עזר לי להבין שכל מה שאני עושה ומאמינה בו אין סיבה שאני אפחד מלהגיד אותו בקול- כי זה לא משנה מה אנשים חושבים, משנה זה מה שאני מרגישה וחושבת ואם זה אמיתי אז אין סיבה שאתבייש בזה.

השני זה שאני צריכה יותר להשתלט על התגובות שלי מול אנשים. במהלך ההפקה צעקתי הרבה על בנות ואומנם זה היה בתוך לחץ עצום אבל זאת לא סיבה לצעוק או להתעצבן על אנשים ועל זה אני ממש מצטערת.

למדתי גם שאני צריכה להתחיל להאמין בעצמי יותר כי אני באמת באמת טובה! בנוסף הבנתי שאני יודעת לתפקד טוב במצבי לחץ- אני לא משתגעת ואני יודעת גם לעזור לאחרות אז.

2. מה אני לוקחת איתי לחיים מהתהליך של הפקת יא?

הבנתי בהפקה שהדבר הכי חשוב זה כשאתה נמצא בסיטואציה של לחץ עם הרבה אנשים אסור לגרום לזה לסטות מהערכים שאתה מאמין. כל ההפקה ניסתי לא להיות שם רק בשביל עצמי ולעשות דברים רק כי אני שם אלא לעזור לבנות אחרות שגם קשה להן ושגם חוות תהליך ומנסות להוציא מהן הכי הרבה שאפשר. הבנתי שלמרות שרוב האנשים בסופו של דבר דואגים רק לעצמם ורק לבעיות שלהם- אני לא מוכנה להיות כזאת כי אני לא לבד! יש עוד אנשים בעולם ואני לא מוכנה שזה שלי קשה או לא טוב זה אומר שאני אוכל להגיד דברים לבנות אחרות.

עוד דבר שאני לוקחת איתי זה שאני חייבת דחוף להתחיל להאמין בעצמי- אני טובה! ואני לא אומרת לעצמי את זה וזאת בעיה כי אני כן טובה ואז יוצא מצב שאני סתם מפקפקת בעצמי וזה פשוט סתמי.

3. למה חשוב לי לעלות לבמה?

חשוב לי להעביר את הדברים שאני מאמינה בהם דרך הבמה ודרך המשחק. כשאני עולה על הבמה אני רוצה שהקהל יחשוב על משהו שמציק לי/שחשוב לי שאנשים יבינו. לכן אני בוחרת גם נושאים מורכבים כאלו ועובדת על זה למרות שזה לפעמים קשה לי וקשה לי להפתח לגבי דברים כאלו אבל בסוף אני באמת מאושרת מזה וגם יודעת שאני טובה.

4. מסקנות ליב

יש כמה דברים שצריך לעבוד בשביל שיב תהיה מוצלחת:

צריך שיהיה גיבוש קבוצתי להפקות בפרט ולמגמה כולה :) אנחנו צריכות לעבוד על זה כדי שבזמן לחץ יהיה טוב ולא נאבד עשתונות. אבל חוץ מזה באמת שהעומק של הדברים שדיברו עליהם והנושאים שעסקו בהם היו ממש מדהימים והעבודה שלנו הייתה מדהימה! בסופו של דבר היה ממש כיף ומהנה