חטיבת הביניים סמדר הרצליה

אירועים ותמונות מאירועי החטיבה - גיליון 11-12 2014

כמה מילים...

הורים יקרים שלום רב,

עם סיומו של הרבעון הראשון של שנת הלימודים תשע"ה אנו רוצים להציג בפניכם קמצוץ מהעשייה והפעילויות שעברנו ביחד עם ילדיכם.

לצד הפעילויות החברתיות והעשייה הערכית שתלמידנו נוטלים בה חלק, אנו ממנפים יותר ויותר את הלמידה המשמעותית. לא עוד למידה פרונטלית כבסיס לשיעור, אלא למידה מבוססת מחקר, למידה מבוססת פרויקט,למידה חוויתית על בסיס יצירות שהתלמידים הוגים ומוציאים אל הפועל.

בית הספר ניכנס לתוכנית התקשוב הלאומית, וחדר המורים כולו לומד שיטות חדשות, אשר ייושמו בשיעורים במהלך שנת הלימודים הנוכחית.

בכל מקצועות הלימוד נעשים תהליכי עומק .


אנו מקיימים שיתופי פעולה עם בית הספר להורות ומנהלת התוכנית להורות, הגב' ענת תמיר. אנו שואפים להביא לכאן, למערב העיר, הרצאות בנושאי הורות, גידול ילדים ומה שבינהם . וועד ההורים נפגש עם הגב' תמיר לחשיבה והובלת המהלך.


הורים יקרים, בהתאם לתקנות החדשות בדבר הנסיעה באופניים החשמליים אני קוראת לכם לא לשלוח את ילדיכם כשהם רכובים על אופניים חשמליים אם גילם מתחת לגיל 14, ולבוגרים שבניהם- שימו לב שהם חבושים בקסדות .


ברבעון זה שתי מורות היו חולות באופן ממושך. המורה לאומנות חזרה, לשמחתנו, לעבודה בחלקיות משרה, אולם מיום ה' הקרוב (מחר) תתחיל ללמד מורה נוספת ותאייש את כל שעות המשרה.

המורה ללשון, נתלי, לצערנו עדיין בשמירת הריון. אנו ומשרד החינוך עושים מאמצים רבים על מנת לאייש את משרתה.

בימים אלו עת נצא לחופשת החנוכה, נדליק נרות חג אשר יאירו את בתינו. נקווה כי אור גדול יציף את עבודתנו המשותפת ואת חיינו בכלל .

בברכת חג אורים שמח

לילי

פרויקט "ניצוצות" שכבה ז'

עמותת ניצוצות פעילה מתוך רצון ליצור אצל התלמידים מוטיבציה ויכולת לאתר עבורם פעילויות משמעותיות (ניצוצות) ולהפוך את מימושן לחלק מרכזי מחייהם הצעירים והבוגרים. אירוע הפתיחה התקיים באולם הספורט של החטיבה ,בהשתתפות תלמידים הורים מורים וצוות ניצוצות , התלמידים שמעו וצפו בהופעה של אדם שסיפר על הניצוץ שלו ועל הדרך בה באמצעות יצירת מוסיקת ה"ביט-בוקס" הוא מגשים וחווה את ה"ניצוץ" שלו ,לאחר מכן עסקו התלמידים בפעילויות שכללו 10 תחנות שונות , כשבכל תחנה התקיימה פעילות יצירתית שחייבה את התלמידים לעבוד בשיתוף פעולה. הקבוצה שזכתה קיבלה פרס . התלמידים ציינו כי נהנו מאד מן הפעילויות ומן ההרצאות .

טקס סיום מחזור א "ניצוצות" שכבה ז'

טקס מרגש לזכרו של יצחק רבין התקיים בחטיבה

אירוע גדנע מזרחנים בגבעת חביבה שכבה ט'

במסגרת לימודי הערבית תלמידים נבחרים משכבת ט׳ בבית ספרנו זכו להשתתף בגדנע מזרחנים בגבעת חביבה . פעילות הגדנע התקיימה מה -16-19/11/14.

הגדנע זו מסגרת צבאית במימון חיל המודיעין. במהלך הגדנע התוודעו תלמידינו לתלמידים מבתי ספר שונים מכל הארץ ,נחשפו לפעילויות חיל המודיעין, חשיבות ידיעת השפה הערבית תוך למידה חווייתית ושיעורי מורשת קרב.

תלמידי ביהס הראו מעורבות פעילה בשיעורי הגדנע, וגילו עניין בתכנים שנלמדו.

בחידון הסיכום שנערך הגיעה התלמידה ניצן נעים מט3 למקום השני!!!

התלמיד אריאל וייס מט3 שנבחר למצטיין הגדנע מסכם : "למדנו על נושאי המודיעין, מזרחנות, אסלאם,מלחמות ישראל, צה״ל, חשיבות ידיעת השפה הערבית ומלחמות ישראל. "

יום גיבוש מהנה לשכבת ח ' התקיים ביער "בראשית"

האירוע התקיים ביער בראשית בפארק הירקון. במהלך היום עברו כתות ח בארבע תחנות אתגר: גשרי חבלים, אומגה, קיר טיפוס של 8 מטרים ומשימת עבודת צוות קפיצה בין גלגלים. מזג אויר הנפלא וריח האקליפטוסים באוויר תרמו ליום שכולו כיף וביחד.

יום גיבוש ח 10.2014

למידה משמעותית

ביקור במבשלת בירה במסגרת "ניצוצות"

במסגרת פרויקט ניצוצות ביקרו תלמידי החטיבה במבשלת הדובים באבן יהודה.

התלמידים למדו על המבשלה, ערכו ניסויים בשמרים , למדו על הציוד ועל תהליך הייצור במבשלה.

בהמשך בישלו תירוש בירה (מאלט מתקתק ולא מוגז) כשבסיום קיבלו התלמידים בקבוקי תירוש שמילאו ופקקו אותם בעצמם , היה מהנה ןמעניין.

פעילויות מועצת התלמידים

בחירות למועצת התלמידים

המועצה פעילה במשך כל השנה בנושאים שונים , ביניהם העברת פעילויות לקראת החגים בשכבות השונות איסוף תרומות וכו , בנוסף יוצאת המועצה לפעילות בבית ספר אופק, יוזמת ימי שיא ועוד למען הקהילה .

חברי המועצה עברו סמינר בקיסריה מטעם העירייה עם כל נציגי חטיבות הביניים.

מועצת התלמידים מאמצת השנה את חיל התותחנים

בשם חיל התותחנים אותם אימצנו השנה ובשם צוות החינוך של "סמדר" ,אנו מודים לכל ההורים והתלמידים שנטלו חלק בתרומה המשמעותית . בנוסף לממתקים ולחטיפים הענקנו לחיילים בשיתוף המועצה משחקים לשעות הפנאי , כדורי רגל וכדורסל .

מפגשי שיח - הורים וצוות

לאור הצלחת המפגשים בשנה שעברה חזרנו לקיים בחטיבת סמדר את "מפגשי שיח קפה " , במפגשים מלבנים ודנים צוות המורים וההנהלה בשיתוף הורי התלמידים נושאים שונים הקשורים לתלמידים ופעילויות החטיבה .

חגים ותרבות ישאל

חנוכה בחטיבה

מועצת התלמידים יחד עם המורה המלווה, בלה מורג, אירגנו הפנינג חנוכה בחטיבת סמדר,

המועצה הכינה תחנות עם פעילויות הקשורות לחנוכה כמו מרוץ נרות, תפוס ת׳נר, פאזל חנוכה ועוד

במסגרת ההתארגנות למסיבת סיום שכבת ט' מכרו תלמידי השכבה מארזי סופגניות טעימות ואיכותיות כשכל ההכנסות ממכירת המארזים ישמשו לתשלומי מסיבת הסיום .

התלמידים והמורים כאחד נהנו מאד מהאירועים השונים .

רגעים מאירועי חנוכה

תלמידי תרבות ישראל - תפילות

תלמידי שכבה ז למדו בשיעור תרבות ישראל על התפילה ומשאלות הלב כל אחד מהם כתב את משאלות לבו האישיות בחרנו להציג בפניכם שתי תפילות:

תפילתה של מאיה מז 1

אני מבקשת ממך אלוהי בכל ליבי שיהיה רק טוב .שלא יהיה כאב ברחוב שיהיה רק שימחה ואהבה ושבכל מקום תשרור הנאה. שנהייה קרובים. שכל בני האדם יחיו בתנאים טובים . אני מייחלת שיהיה שלום והעולם יהיה מקום טוב יותר לחיות בו. אדוני אלוהי הקשב לתפילותי , זכור את משאלתי ועשה שלום תמידי.

תפילתו של סער ז 1

תפילה זו היא אליך אלי, היה רחום נא והגשם אותה בשבילי.

תפילה שמאפשרת פריחה וטוב, לימוד וצחוק והחשוב מכל, שלום.

הגשם נא אותה בשבילי, כדי כל בני האדם החיים פה ייהנו ממנה כמותי.

תפילה זו היא אליך אלי

מגמת מוסיקה

מגמת מחול של חטיבת סמדר השתתפה ביום יצירה עם להקת "קמע "

במסגרת סדנאות העשרה של מגמת המחול, חוו בנות המגמה יומיים של העשרה עם להקת המחול "קמע" הנחשבת כיום לאחת מ-5 הלהקות הגדולות שפועלות בארץ.

התלמידות צפו במופע החדש של הלהקה- "במדבר דברים" מאת תמיר גינץ בסוזן דלל תל אביב.

בהמשך התארחו תלמידות המגמה במשכן החדש של הלהקה בבאר-שבע.

סדנת הבישול חזרה לפעילות

בין שלל הסדנאות הנלמדות בחטיבת סמדר חזרו השבוע התלמידים גם לסדנת בישול בהנחייתה וניצוחה של אושי , הילדים למדו לאפות עוגות ועוגיות ובסיום השיעור אכלו בהנאה רבה את המאפים פרי ידיהם .

-------------------- הודעות - הודעות -הודעות --------------


  • החזרת ספרי ספרייה - כל התלמידים שטרם החזירו ספרים לספרית בית הספר מתבקשים לעשות זאת בימים הקרובים. תלמיד שלא יחזיר ספרים לספריה לא יוכל לקבל תעודת סוף שנה.

  • פרויקט השאלת ספרים - בעקבות הצלחת הפרויקט בשנה שעברה הפרויקט המשיך לשנתו השלישית ,

כל התלמידים יצטרכו להחזיר את הספרים שקבלו בסוף השנה במצב תקין לחלוטין ולא כתובים .

אנא וודאו כי הילדים שומרים על הספרים על מנת שנוכל להעביר אותם הלאה למשתמשים חדשים בשנה הבאה תלמידים שיחזירו ספרים במצב לא תקין ( כתובים ,קרועים וכו .) ישלמו השנה את עלות הרכישה המלאה שלהם ולא קנס סמלי כבשנה שעברה.

במסגרת תכנית ההשאלה כל התלמידים זכאים לקבל את כל ספרי הלימוד עבור סך של 280 ₪ בלבד .


  • מבחני קבלה למגמת מחול נמשכים - אנו מזמינים את התלמידים \ות המבקשים להירשם למסלול מחול לפנות לשני הרכזת.