VIIRUSED

2015

Mis see on?

Viirus on arvutikoodijupp, mis kinnitab end programmi või faili külge, et arvutist arvutisse paljuneda ja nakkust edasi levitada. Viirused võivad rikkuda teie tarkvara, faile ning riistvara.


Täpselt nagu inimesi nakatavate viiruste tõsidus varieerub lühikese gripi ja ebola vahel, on ka arvutiviiruste hulgas nii pisut häirivaid kui ka otseselt hävitavaid. "Klassikalise" viiruse levimiseks on vaja inimese abi, näiteks faili jagamist või meilisõnumi saatmist.

http://www.ithooldus.ee/Kusimused-ja-vastused/mis-on-arvutiviirus

Mis liiki viiruseid on?

  1. Trooja (hobune) - arvutiprogramm, mis näib kasulikuna, kuid tegelikult ohustab arvuti turvalisust ja võib teha palju hävitustööd.
  2. Uss - konstrueeritud ennast ühest arvutist teise kopeerima, kuid ta teeb seda automaatselt, kasutades arvuti funktsioone, mis on mõeldud failide või andmete transpordiks.
  3. Nuhkvara - Nuhkvara saab teie arvutisse installida teie teadmata. Need programmid võivad muuta arvuti konfiguratsioon, koguda andmeid reklaamimiseks või koguda isiklikku teavet. Nuhkvara võib jälgida interneti kasutamist ja suunata veebibrauseri veebisaidile, mida te ei kavatsenud vaadata.


https://support.microsoft.com/et-ee/kb/129972

KUIDAS OMA ARVUTIT KAITSTA?

Arvuti kaitsmiseks on mitu erinevat viirusetõrjeprogrammi. Nii tasulisi, kui ka tasuta. Tuntuimaks tõrjeprogrammiks on AVG, millel on nii tasuta versioon, kui ka tasuline. Tihti on ka juba poest ostes arvutil mingisugune kaitseprogramm peal, näiteks Windows Defender.


Lihtsaim viis on aga mitte külastada veebilehti, mis näivad juba algselt kahtlased ja ebaturvalised


http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/security-essentials-download


http://www.arvutikaitse.ee/tasuta-viirusetorje-avg-paigaldamine/