משפחות יקרות סופשבוע נעים

8/1/16

מסיבת הסיום של שכבת ט' - מחזור ה - הוקדמה ל- 15/6/16 . שריינו יומנים !

כישורי חיים

היי לכולם ,

השבוע בשיעור חינוך התחלנו לעסוק בנושא תכנון זמן . שוחחנו על כא' בטבת יום לידתו של אליעזר בן יהודה , מחדש השפה העברית ונערכנו לאירועי הסיום , חיפוש אחר נושא לספר מחזור והתארגנות לכתיבת החמשירים . תודה לליהיא וטל על ההיערכות .

ורד

מועד הטיול השנתי : 14-15/3/16 - תודה להורים המתנדבים

סיכום מחצית א' - היערכות למחצית ב'

אנו מתקרבים לסיום המחצית הראשונה .

מתזכרת כי ב- 28/1/16 יחולקו התעודות ביום משוב שנקיים בערב . אנא שריינו את התאריך במהלך השבוע אשלח טבלה לשיבוץ השעות . כל אחד ישתבץ בשעה הנוחה לו .

נערכים לסגירת מחצית ופתיחת מחצית חדשה ----

לוח הערכות למחצית ב' עלה לאתר - בהצלחה !

אפליקציה פוגענית

הורים, שימו לב!
רואים את הסמיילי החביב שבתמונה? למישהו היה מספיק כסף כדי לפרסם מעל נתיבי איילון את האפליקציה החדשה הזאת, ששמה blindspot. אפליקציה שמאפשרת לשלוח הודעות קצרות בעילום שם.
למה זה טוב? בעיקר בשביל להציק, להעליב, לאיים או להביך בלי לקחת אחריות. הרי הודעות חיוביות אין לנו בעיה לשלוח בשמנו המלא. אם כך, למה שהילד שלכם יתקין את זה? כי לכולם יש, והחברים שלו סבבה, ומה אתם עושים עניין מאפליקצייה?!
תעשו עניין, חברים. הסמיילי החמוד הזה הוא ערוץ פתוח להשפלות. דלת פרוצה לרשעות. ממש לא משנה אם הילד שלכם יהיה בצד הפוגע או בצד הנפגע. שתי האפשרויות גרועות באותה מידה.
העולם הדיגיטלי נותן המון כוח למשתמש לפגוע בלי לראות את הנפגע, ובלי לקחת אחריות על התוצאות. אסור להשאיר כוח כזה בידיים הלא מנוסות של ילדים.
מישהו פירסם אפליקציה בנתיבי איילון. השקיע הרבה כדי להרוויח המון. האם הוא רוצה לפגוע בילדים שלכם? אני מניח שלא. האם זו תהיה התוצאה הישירה של שימוש ב blindspot? ברור לי שכן. אל תעצמו עין.

http://www.kfirnet.com/2015/12/29/536/

אולימפיאדת התכנות

ביום ראשון 3/1/2016 החלה תחרות הסייבר - אולימפיאדת התכנות

אנא עודדו את הילדים להשתתף בתחרות .


ביום ראשון הקרוב יפתחו שלבי התחרות עבור התלמידים אשר השתתפו בשלב האימון.
כפי שכבר ציינתי בעבר, מספר שלבי התחרות אשר יפתחו לתלמידים תלוי בהתקדמות שלהם בשלבי האימון. תלמיד או תלמידה אשר פתרו את 100 שלבי האימון, יפתחו עבורם כל שלבי התחרות. תלמידים שפתרו פחות, יפתחו עבורם רק חלק מהשלבים.

1. איפה מוצאים את שלבי התחרות?
על מנת להגיע לשלבי התחרות הכנסו לקודמאנקי דרך הילקוט הדיגיטלי, ולחצו על מפת השלבים (איקון ירוק בפינה הימנית העליונה של המסך). בצידה הימני העליון של המפה יש חוצץ שכתוב עליו "מצב תחרות", לחצו עליו בכדי לראות את שלבי התחרות. לכל עמוד במפה יש עמוד מקביל במצב תחרות, לכן כדי לראות את כל שלבי התחרות יש לדפדפף ימינה ושמאלה בהתאם. סה"כ ישנם 8 עמודים למצב תחרות, בכל עמוד מספר שונה של שלבים.


2. למה מופיעים לתלמידים כמה שלבים נעולים וכמה פתוחים?
כדי שכל שלבי התחרות יפתחו לתלמידים, עליהם להשלים 100 שלבי אימון. במידה והשלימו פחות, יפתחו עבורם פחות שלבי תחרות. אך אל דאגה, התלמידים יכולים להמשיך להתאמן ולהשלים את שלבי האימון ובעקבות כך שלבי תחרות נוספים יפתחו עבורם.


3. כיצד אדע איזה שלבים במצב אימון עלי לפתור כדי שיפתחו שלבי התחרות?
ניתן לעמוד עם סמן העכבר על כל שלב נעול, ומעליו תופיע הודעה אשר אומרת איזה שלב במצב האימון יש להשלים בכדי לפתוח את שלב התחרות הספציפי הזה.


הספירה לאחור החלה ...


http://edu.gov.il/sites/special/cyber/Pages/Landing.aspx?utm_source=Facebook_1&utm_medium=LP_TxtAds&utm_campaign=Olympicode


שיהיה לכולם המון הצלחה .

בקרוב יתקיימו בדיקות שיניים לתלמידים - מי שמתנגד לבדיקת ילדו שישלח לי הודעה במייל פרטי

תאריכים חשובים

לוח מבחנים עלה לאתר ביה"ס אנא התעדכנו

18/1/16 - מפגש עם בעלי מוגבלויות בחטיבה - "כולנו יכולים "

25/1/16 - חשיפת ערב לתיכון

28/1/16 - יום משוב נוסף במחצית - חלוקת תעודות מחצית א' בערב

7/2/16 - קונצרט ערב - מגמת מוזיקה .

במהלך חודש פברואר נצא לסיור במרכז הגמילה - רטורנו

26/2 - מפגש עם יוצר - רוני סומק

15/6 - מסיבת סיום כיתה ט'

שמרו על קשר

חשוב מאוד להיכנס לאתר בית הספר ולמשוב , האתר מכיל את כל ההודעות , עדכונים ונושאים שקשורים לבית הספר ולשכבה

כתובת האתר :

ht tp://www.schooly2.co.il/alyesodyshoham/

Big image

שווים

עילי בוטנר ורן דנקר - שווים