ישראל 2048 - בלוג מספר 1 - ישראליות

2014

אמה מדינג, גילי אופיר, דניאל ברוך, אריאל שרגא נועה זלקינד ומיה שנידמן

הנושא בו בחרנו - ישראליות

בחרנו בנושא ישראליות. בחרנו בנושא זה בהכללה של נושאים שונים המתקשרים ביחד לנושא אחד. פטריוטיות, אחדות, אהבת הארץ וייחודיות הם נושאים וערכים אותם רצינו להעביר לדורות הבאים והמשתנים.


בחרנו בנושאים אלו עם כוונה לשמר ערכים ישנים אשר אט אט נעלמים מחברתנו ולשפר את חברתנו בעזרת ערכים שננסה להשתית בחברה.

פטריוטיות

פטריוטיות - מהי?


פטריוטיות הוא שם כולל לאהבה ונאמנות שאדם חש כלפי המדינה בה הוא חי. גישה זו מתבטאת במסירות, נאמנות ומוכנות להקרבה למען המדינה. הרגש הפטריוטי נובע מהרגשת זיקה, שייכות, הזדהות ומחויבות. פטריוטיות יכולה להתבטא לא רק כלפי המדינה, אלא גם כלפי עיר מגוריו של האדם, או כלפי אזור מגוריו. הרבה מן המלחמות פורצות בעקבות רגשות פטריוטים עזים.

כיום, כתוצאה מהתפיסה הפוסט-מודרנית שגוברת על התפיסה שקדמה לה, בני הדור החדש מביעים רצון רב להצליח ולשגשג בארצות רחוקות. התפיסה (הפוסט-מודרניסטית) אומרת כי בכדי להצליח יש להתחיל בעזיבת המולדת לטובת ארצות בהן סיכויי ההצלחה הינם גדולים יותר והסיכוי להצליח (להרוויח) גדול יותר.

ברצוננו להחזיר את ערך הפטריוטיות ואת התפיסה הישנה לחברה הישראלית. התפיסה הישנה, אשר אומרת כי עלינו להיות ציוניים וישראלים מציגה קריאה לאיחוד ולחברתיות. תפיסה זו, אמרה והציגה את קריאת החלוצים ליהודי העולם בכוונה להקמת מדינה ציונית-יהודית יחדיו. תפיסה ישנה זו דגלה ברעיונותיה הפטריוטים, אשר הביעו אהבה לארץ ורצון לעזור, להקים ולקיים חברה אחת מאוחדת.


ברצוננו להחזיר את הגאווה בארץ לחברה, לגרום לנו, האנשים להרגיש כקבוצה מאוחדת שוב והאיחוד יתבצע ע"פ כך שכולנו נהיה גאים להיות חלק מהארץ הזו.השפעת התפיסה הפוסט-מודרניסטית ומצב המדינה על אהבת הארץ

כמו שנאמר, האידואולוגיה השונה האומרת כי בכדי להצליח יש לעזוב את הארץ למקומות בהם הסיכויים הם גדולים יותר היא אחת מההשפעות על הפטריוטיות. כאשר ישנו חיבור חזק להצלחה ולרצון להרוויח ישנם שיוותרו על אהבתם לארץ - באיזו כמות שהיא לא נמצאת באדם בכדי להגשים את חלום ההצלחה.


בנוסף, כאשר מצב המדינה משפיע לרעה על קבוצה מסוימת קבוצה זו שרויה בסיטואציה של כעס על המדינה. כתוצאה מכך, אנשים ישימו בצד את מחשבותיהם בנוגע לארצנו, טובות או רעות. מהכעס שלהם בנקודה זו כלפי המדינה הם יעזבו את ארצנו לטובת הגירה למקומות אחרים בתקווה למציאות טובה יותר בחו"ל.

מצבים אלו קורים בתדירות רבה בקרב צעירים המתגוררים היום בארץ ומתקשים במציאת מקום מגורים, מקור הצלחה והתבססות כלכלית כתוצאה מעליות מחירים של מוצרים שונים. צעירים אלו עוזבים את הארץ ועוברים למקומות בהם המצב הכלכלי יציב יותר ויקנה להם חיים טובים יותר.

Israelis in Berlin | http://derberliton.de/

צבריות - הישראליות

בנוסף להשתתת תחושת האחדות והאהבה, כאשר מסתכלים על תקופה יפה יותר לאחור, אפשר לראות כי לנו, הישראלים יש דפוס התנהגות אשר מתאים רק לנו. צברות , צבריות הן תכונותיו של יליד ישראל , ישראליות , שילוב של עוקצנות וחביבות , חספוס , חוצפה. ה"צבריות" היא בעצם ההכללה של אוסף התכונות האלו שמגדירות אותך ישראלי\ישראלי ישן, אדם שכאשר נסתכל עליו, מיד יהיה אפשר להבחין כי הוא ישראלי. את הצבריות נרצה להוסיף לאוסף הערכים שאותן אנו רוצות להעביר.החפץ בו בחרנו - סדרת מוצרים בייצור ישראלי - מיוצר בכחול לבן

החפצים בהם בחרנו הם סדרת מוצרים אשר מיוצרים בישראל. כאשר קונים מוצרים בייצור ישראלי מחזקים את כלכלת ישראל וכך גם מתקיימים על מוצרים וחפצים אשר הם חלק מאיתנו. כאשר אנו קונים כחול-לבן אנו מחזקים את הכלכלה וכך אותנו כמדינה. קנייה בכחול לבן יכולה לשפר את מצב המדינה, את אהבתנו כלפי ארצנו ובעצם מהווה את חלקנו כישראלים היום. קנייה בכחול לבן מסמלת את אהבת הארץ ואת התודעה לכך שהקונים הם חלק מאיתנו כמדינה.


סדרת מוצרים זו, תהיה סדרת מוצרים אשר מיוצרים בארץ בתוספת המדבקה המסמלת כי מוצר זה יוצר בישראל ולא במדינה זרה.

בוחרים מוצר ישראלי, יוצרים עבודה לישראלים
ערוץ הילדים - בשבילי רק ישראלי (מזון)
פטריוטיות זה לקנות כחול לבן