ציפי מלר

למידה משמעותית : שאלה פורייה

השאלה הפורייה הייתה מבחינתי הדבר המשמעותי ביותר בהשתלמות. הספקתי במהלך התקופה הקצרה לנסות אותו מספר פעמים בכיתה. אך הדבר המשמעותי ביותר מבחינתי היה באחת מהפקות י"ב.

אחת ההפקות שהבנות מעלות השנה היא מכתב לנועה שעוסקת באלמנת צה"ל שלאחר 15 שנים היא מנסה ליצור קשר עם גבר והבנות שלה מערימות קשיים בפנייה. במהלך הדיון של הבנות הן בחרו את השאלה העוסקת בשכול מהו? במהלך הדיונים בקבוצה הן הגיעו לדברים מאד מעניינים ומרגשים. בהגשה הראשונית בעבודת השולחן הן הביאו דברים שאמרה מרים פרץ על נושא השכול. זה הביא את הבנות לדיון מרתק ומרגש.

למידה משמעותית: תכנון תמהיל הערכה

מאז ומתמיד ייחסתי חשיבות רבה לנושא של תכנון הזמן בפרויקטים השונים שנערכים במגרת הפקות התאטרון של המגמה. אך השנה בעקבות ההשתלמות והתנסות שלי, שדרגתי את הנושא. בלוח הזמנים השי שהגשתי לבנות צירפתי לכל המשימות אחוזי הערכה דבר שלא עשיתי בעבר. הצגתי את זה בפניי הבנות וזה חידד להן את משמעות המשימות, את ערכן בהערכה הכוללת והדגיש בפניהן את חשיבות העמידה בלוח הזמנים.

קושי- כתיבת מחוונים

אני מרגישה שנושא המחוונים מצריך לימוד והתנסות הרבה יותר משמעותית. אני מרגישה שבתחום זה אין לי עדיין את הידע המספיק כדי ליישם את הנושא בכיתה.

אי נוחות- ימ"ה

אני מרגישה שקטלוג של המושגים השונים לפעמים יוצר בלבול בין ידע, מיומנות והרגלים. החלוקה הזו בעיניי היא לעיתים מאולצת וישנם מושגים שיכולים להשתלב לעתים כידע ולעתים כמיומנות.