מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

13-19.1.2019

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב.

"כבר פורחים נרקיסים בשמורות הטבע

מרבדים נפרשים בשפלת החוף

כלנית וכרכום, אלף גון וצבע..."


"ולס להגנת הצומח" מילים ולחן: נעמי שמר.

לאחר שבועיים של מזג אוויר גשום וסוער יצאה השמש והטבע מתגלה במלוא הדרו. בביה"ס אנחנו מתארגנים לקראת סוף המחצית וארועי ט"ו בשבט שיחלו בשבוע הקרוב.


ביום ד' 23/1/19 בשעה 18:00 במשכן לאומנות תתקיים הקרנה חגיגית של הסרט התעודי, זוכה פרס האמי "טהורה לעד" בנוכחות הבמאית בוגרת ביה"ס מאיה זינשטיין. מוזמנים בחום.

ביום השואה הבינלאומי 27/1/19 נתכנס לערב "פולין - מחשבים מסלול" של שיח סביב נושא המסע לפולין. נשמח מאוד שתסמנו לכם את התאריך ותבואו להשתתף בארוע חשוב זה.


על הפעילויות המיוחדות שהתקיימו בשבוע החולף תוכלו לקרוא בהמשך המידעון.

שבוע טוב לכולנו.
לילך.

תכנית סחל"ב ב"עמק חרוד" - בגרות פנימית בהיסטוריה שנתון י"א

ביום שני האחרון נבחנו תלמידי שנתון יא על נושא טוטליטריות ושואה - הנושא שמלווה את לימודי ההיסטוריה מתחילת השנה. היום חולק ל 4 תחנות: תחנה של פרק בחינה עם מקורות כתובים העוסקים בעליית הנאצים לשלטון, תחנה של תערוכת תצלומי "אלבום אושוויץ" ותחנה העוסקת ב"חסידי אומות העולם" אל מול "העומדים מן הצד" באמצעות קטעי סרטים. בין לבין פינת קפה מפנקת באדיבות בית הספר וההורים. סבב של הכיתות בין התחנות , כל כיתה עוברת את כל התחנות. לא פשוט מבחינה לוגיסטית אבל בהחלט שווה. או כמו שאמר לנו אחד התלמידים "המבחן הכי מעניין שהיה לי..."

למחרת, יצאנו יחד למוזיאון יד ושם בירושלים, פתחנו את היום בעדות של ניצולת שואה ולאחר מכן סיירנו במוזיאון בהדרכת מדריכי המוזיאון.

Big picture
Big picture

פרויקט וולבכיה - חקר משותף עם תלמידי דבורייה

Big picture
השבוע ארחנו את תלמידי ומורי ביה"ס דבורייה ליום שלם של לימוד ביולוגיה מולקולרית משותפת. במהלך היום למדו התלמידים שיטות חדשניות לעבודה במעבדה והפיקו דנ"א מחרקים. הפעילות היא חלק ממיזם משותף עם רשת עמל ומפעילות מחקר עולמית בה מנסים למצוא את חיידק הוולבכיה המצוי על חרקים במקומות שונים בכדור הארץ. החיידק גורם לחרקים להיות לא פוריים ולכן מעורר עניין (יכולת למנוע התפשטות מחלות המועברות ע"י חרקים).
התלמידים השותפים לתוכנית מכיתות י"א-י"ב מעידים על העניין הרב שהלימוד ברמה כה גבוהה מעורר ובנוסף יודעים להצביע על הרווח של לימוד רב תרבותי והכרות עם אוכלוסיות אחרות.

קיום משותף וחלל

השבוע תלמידי שנתון ט', הלוקחים חלק בתוכנית ספייסלאב מטעם "קרן רמון" , נסעו לבקר את עמיתיהם מביה"ס בעין מאהל המשתתפים אף הם בתוכנית בשנה השנייה שלה. השנה שנייה של תוכנית ספייסלאב מוקדשת להכנת ניסוי שיתמודד בתחרות ארצית על מקום לשליחתו לתחנת החלל הבין-לאומית. התלמידים מעין מאהל הציגו בפנינו ניסוי מרתק ומעניין העוסק בייצור אינזימים בתאי לבלב בתנאי מיקרו-כבידה. הביקור היה מרתק ומרחיב אופקים וסיכמנו שנעמיק את שיתוף הפעולה בין שתי הקבוצות העוסקות בלימוד מדעים באמצעות חשיפה לעולם המרתק של החלל.

כתב: אורן שחם המוביל את התוכנית יחד עם המנטור ד"ר גיא חץ.

Big picture

ישיבת הכנה למדריכים משנתון י' שיצטרפו בשבוע הבא לרשות הניקוז ויסייעו בהדרכת טיול הטבע של שנתון ט' בנחל חרוד.

Big picture

מועצת תלמידים - תה חם ביום קר

Big picture

תמיכה לימודית בשעות אחר הצהריים בחינם לתלמידי חטיבת הביניים והתיכונים.

משרד החינוך שם לו למטרה להציע תמיכה לימודית בשעות אחר הצהריים בחינם לתלמידי חטיבת הביניים והתיכונים.

התמיכה מוצעת לכל תלמידי ישראל בשעות אחר הצהריים במספר פורמטים לבחירה: קבוצות ווטסאפ לקראת הבגרויות בליווי מורה, שעור פרטי בכיתה וירטואלית, מענה לשאלות קצרות בכיתה וירטואלית, שעור קבוצתי, מרתונים המוניים לבגרויות וכיתות תרגול במתמטיקה.

כניסה לשיעורים פרטיים

בגרופ - למידה לבגרויות בקבוצות ווטסאפ

מרתון לקראת הבגרות בלשון, הבעה, והבנה – 23-27.1.19

מרתון לקראת הבגרות במתימטיקה - 20-23.1.19 (22.1.19 – לילה לבן 20:00-02:00).

קישור לאתר

Big picture