טיול שנתי

בואו נלמד על המקומות שבהם אנו נטייל

נחל התנינים:

שמורת טבע נחל תנינים נמצאת במישור חוף הכרמל. בשמורה ימצא המטייל נחל איתן, רכס כורכר, וכמה מפסגות הטכנולוגיה ההנדסית של העולם הקדום: סכר גדול שבו נבנו תחנות קמח בתקופות שונות ובמגוון צורות הפעלה.

נחל התנינים מנקז את המורדות המערביים של רמת מנשה. אורכו הכולל כ-25 קילומטר. בחורף זורמים בנחל מי שיטפונות רבים, הנקלטים על ידי מפעל : "נחל מנשה" ומוחדרים לחולות קיסריה

קרן הכרמל:

קרן הכרמל היא פסגה בכרמל המגיעה לגובה של 474. בראש הפסגה נמצא מנזר השייך למסדר הכרמלתי ונושא את שמו של אליהו הנביא. המנזר הוקם בשנת 1883 ככל הנראה על יסודות כנסיה קדומה יותר. על פי מסורת מסדר זה, במקום זה ממש התחולל המאבק בין אליהו הנביא לנביאי הבעל (מלכים א', פרק י"ח). במאבק זה, עמדו נביאי הבעל מול אליהו ועשו תחרות מי יצליח לגרום לאלוהיו להעלות אש בפרים אשר נקשרו למזבח מעץ. לאחר יום שלם של ניסיונות כושלים מצד נביאי הבעל הדגים אליהו את כוחו של אלוהים ואש שירדה מהשמים אכלה את קורבן העולה.

גן הנדיב:

גני הזיכרון ברמת הנדיב נפתחו בשנת 1954 עם הבאת הברון רוטשילד ורעייתו לקבורה ממלכתית במדינת ישראל הצעירה. בנו של הברון - ג'יימס,...

שעות פתיחה- ימים א' – ה' 08:00 – 16:00

ימי ו' וערבי חג 08:00 – 14:00
שבתות וחגים 08:00 – 16:00
בשבתות וחגים מערת הקבר סגורה
שעת כניסה אחרונה: 15 דקות לפני הסגירה

עין צור:

המסלול עובר במורדותיה המזרחיים של רמת הנדיב. זהו אזור חורש וגריגה ים תיכוניים על מרכיביהם השונים, המציג תצפית אל בקעת הנדיב, רמות מנשה ורכס השומרון הצפוני.

אכסניית אנ"א שבחיפה:

אכסניית אנ"א חיפה החדשה נמצאת על רכס הכרמל בחלקו הצפון מערבי ומשקיפה אל הים. העיר חיפה שמארחת את האכסניה בשטחה מלאה באטרקציות, מבנים הסטוריים, אירועי תרבות, מוקדי בילויים, הופעות, תחרויות ספורט ועוד... אנ"א חיפה ממוקמת באופן מושלם ליציאה לסיורים בעיר ובאזור הצפון בכלל.

הגנים הבהאים:

הגנים הבהאים בחיפה בנויים מתשעה עשר גנים מדורגים (טרסות) המתחילים בראש הר הכרמל ומסתיימים למרגלותיו. הציר המרכזי שסביבו תוכננו הגנים מורה לכיוון עכו, עיר בעלת משמעות היסטורית ודתית רבה עבור הבהאים. בלב הגנים ניצב מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, מקום מנוחתו של הנביא-המבשר של הדת הבהאית.

הגשרים התלויים:

המסלולים משלבים את הגשרים, מתחילים ומסתיימים בחניון המטיילים.

נחל קטיע, יובלו של נחל נשר שבמזרח הכרמל, היה ערוץ אלמוני ולא מוכר למטיילים עד שבשנת 2004 נחנכה בו אטרקציה ייחודית - פארק נשר, בשיתוף פעולה בין קק"ל ועיריית נשר.

לצד הגשרים סומנו מספר שבילי הליכה קצרים בחורש המוצל, ההופכים את הטיול בנחל קטיע לחוויה ייחודית המתאימה לכל המשפחה.

אנדרטת נספי האסון הכרמל:

האנדרטה לזכר הנספים באסון השריפה בכרמל הוקמה ליד עיקול הכביש בו נספו 44 אנשים באסון השריפה בכרמל (2010) מול קיבוץ בית אורן. היא נחנכה ב-19 בדצמבר 2011 במלאת שנה לאסון, בטקס ממלכתי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו , שרים, נציגי השב"ס, משטרה, כבאות ובני המשפחות השכולות.

לאחר האסון הוקמה אנדרטה זמנית קטנה בצורת להבת אש שכללה את הכיתוב יהי זכרם ברוך ואת דגלי ישראל, שירות בתי הסוהר ושירותי כבאות והצלה. לאחר הקמת האנדרטה המרכזית, היא הועברה לצידה.