חלוציות בשנות ה-2000!

דיסק על מפתח???

חלוציות טכנולוגית-בראשותו של-דב מורן והמצאה של אמיר באן חברת אם סיסטמס (סנדיסק) :

אני בחרתי את נושא הטכנולוגיה כיוון שהוא נושא מאוד פופולרי שיש לפתח אותו בעולם ובאופן כללי.


קצת רקע על דיסק און קי:


דיסק און קי הוא מכשיר זעיר לאחסון נתונים במחשב ולהעברתם ממנו העושה שימוש בזיכרון הבזק (הפלאש).

המכשיר פותח לראשונה על ידי חברת אם סיסטמס שפותחה בשנת 1989 הישראלית בראשות דב מורן וברעיונותיו של אמיר באן אשר החברה נמכרה לחברת סנדיסק מאוחר יותר בשנת 2006.

השם המסחרי שניתן למוצר - DiskOnKey-דיסק כמחזיק מפתחות-מרמז על גודלו הזעיר ועל ניידותו.

הטכנולוגיה פותרת בעיות הנמצאות בזיכרונות מסוג הבזק-הפלאש.

המכשיר הופיע בשוק בשנת 1999 והצליח בעולם ברמה מאוד גבוהה.


למה חלוצי?


קודם כל זה מראה על חלוציות של דב מורן להקים חברה מיוחדת שכזאת המתעסקת בזיכרון כיוון שזה קשה להקים חברה וזה לקחת הרבה מהזמן אישי, בנוסף לכך כדי להקים חברה צריך לסחוף המון אנשים כדי לפתוח את החברה כך שדב מורן הצליח לסחוף אחריו המוני אנשים, חברה סנדיסק היא הספק הגדול בעולם של כרטיסי זיכרון ומוצרים בטכנולוגית פלאש.

הדיסק און קי הוא מכשיר שפותח בישראל ראשון בכל העולם לאחסון נתונים במחשב ולהעברתם ממנו העושה שימוש בזיכרון הבזק (הפלאש) ואף שווק לעשרות מקומות שונים בעולם, ניתנו לדב ולחברה פרסים כספיים כמו פרס התרבות הטכנולוגית שניתן לו במוזיאון הגרמני במינכן בשווי של 20,000 יורו.

דב ואמיר הקריבו הרבה מזמנם בכלל כדי לחשוב על רעיון שכזה והרבה יותר כדי לעבוד ולפתח אותו, הם היו צריכים הרבה אנשים שיעזרו להם ולבסוף הם והחברה הצליחו לפתח את מכשיר זה.

המכשיר פותר בעיות של מכשירים אחרים בעלי זיכרון הבזק (הפלאש) ובמשך השנים התפתח.

אמנם דב מורן היה זה שניהל את החברה אך אמיר באן שהיה חלק מהחברה, הוא לקח את החלק הכי גדול בהמצאת הדיסק און קי-שניהם עזרו אחד לשני בשני הדברים, דב ניהל את פיתוח המצאת הדיסק און קי ואמיר באן היה ממייסדי החברה אם סיסטמס, שניהם היו חלוצים!


דעתי על חלוציות זו:


לדעתי, חברת אם סיסטמס ובייחוד דב מורן ואמיר באן עונים על השם חלוצים כיוון שהם הקימו דבר ראשוני ושימושי ביותר אשר הצליח ברמה גבוהה בעולם, נתנו מעצמם וויתרו על זמן בשביל לחשוב על המוצר ופיתוחו. הם סחפו אחריהם מיליוני אנשים שכיום משתמשים בדיסק און קי ואני אחד מהם, יש להם כוח רצון ויכולת רבים ובמיוחד שיתוף פעולה!


סרטון על התפתחות מגוון דיסק און קי בעולם-נמצא למטה.


מגיש-ינון לוי

דיסק און קי - Disk On Key