מידעון יוני

בית ספר בראשית

טקס סיום שנת הלימודים תשע"ח

שנת לימודים נוספת הגיעה לסיומה. הזדמנות להודות לצוות בית הספר על שלימדו באהבה וחינכו את התלמידים לזהות כוחות בעצמם ומסוגלות ולשאוף ליותר. בטקס קיבלו ספר במתנה, הילדים שקראו הכי הרבה במהלך השנה, מתנה מטעם הספריה. כמו כן קיבלו מדליות אלופי הפותרים חידות מתמטיות במסגרת חסמב"ה. תלמידי ח' הופיעו בקטעים מתוך מסיבת הסיום שלהם ולבסוף צעדו אל מחוץ לאולם, על שטיח אדום כשכל תלמידי בית הספר מריעים להם.

מסיבת סיום כיתה ח' מחזור ג'

מחזור ג' פורש כנפיים.

במסיבת סיום מרגשת שהתקיימה בבית הספר הופיעו תלמידי כיתה ח' - שרו רקדו והציגו, מחזה המבוסס על הרעיונות שלהם ועל חוויותיהם מבית הספר.

המופע היה מרהיב וססגוני, מצחיק ומפתיע.

בטקס הרשמי ברכנו כולנו את התלמידים בדרך צלחה לצד ההתרגשות ועצב הפרידה מבראשית.

פרשו כנפיים תלמידים יקרים, שאפו, חלמו, הגשימו.

אוהבים אתכם- בית ספר בראשית

Big picture

טיול בית ספרי לספארי

מסורת בבראשית לצאת לטיול משותף לכל ילדי בית הספר, בימים האחרונים של השנה.

והפעם, ביום קייצי שכולנו מלאי התרגשות שמנו פעמינו אל הספארי ברמת גן. כולנו התחלנו את הסיור באיזור הסוואנה שם פגשנו קרנפים, היפופוטם, גנו, זברות ואפילו את האריה רב העוצמה. לאחר מכן כל שכבה סיירה ברחבי הגן יחד עם מדריך בנושאים של שונות, תיבת נח, ובריאות, התבגרות ומנהיגות, השרדות והסוואה, מגוון המינים וביומימיקרי. חזרנו שמחים ומלאי התפעלות מהגן ומיושביו.

בית ספר מנגן- מופע סיום

מוסיקה הא שפה שרק מעטים מדברים אותה אך כולם מבינים אותה. הצלילים, מתפשטים סביב עוטפים אותנו וחודרים אל תוך הנפש. אמר ויקטור הוגו:

מוזיקה מייצגת את אשר אי אפשר להכניס למילים ואת מה שלא יכול להישאר בדממה .

כולנו היינו גאים בתלמידי כיתות ה' משני בתי הספר אשר ניגנו יחדיו בהרמוניה מעוררת התפעלות, רגע של נחת אשר הכיל בתוכות עבודה של שנה שלמה.

שחרית מוסיקלית

Big picture

ביום שני התאספו תלמידי כתות א-ה למפגש שכולו צלילים, צלילים שנלמדים בבית ספר בראשית.

כ 140 תלמידים ישבו באולם הספורט שהפך לבמת קונצרטים לשעה קלה כשהם לבושים כראוי למעמד זה ובידיהם כלי נגינה שונים חליליות, חלילי צד, קלרינטים, סקסופונים, חצוצרות, טרומבונים, בריטונים וכלי הקשה. את האולם מלאו הצלילים שתחילתם בנגינה של כל תלמידי שכבה ב', עברו לטייל בתזמורת כלי הנשיפה של תלמידי שכבה ה' ואף נשמעו לצלילי השיר Toy בנגינה של תזמורת החליליות הצעירה והבוגרת שבהן משתתפים זה לצד זו תלמידים מכתות ג'- ו'.

הקהל תלמידי א' וד' ראו מקרוב את כלי הנגינה שבהם הם ינגנו בשנה הבאה.

אווירה חגיגית, מעשירה ומלמדת איפיינה את בוקר זה.

יום שיא במדעים

תלמידי כיתות ז' התבקשנו להעביר וללמד מספר ניסויים בצוותים לכיתות ג' – ד' במסגרת יום השיא השנתי במדעים.

יום השיא דרש תכנון מראש וגם אחריות ומנהיגות מצד התלמידים.

הניסויים היו דרך מעניינת ומסקרנת ללמוד כמה נושאים בתוך המדע, ובעזרת המסקנות של הניסויים למדו התלמידים מכיתות ג' – ד' מספר חוקים ועקרונות מדעיים.

פעילות זה"ב לחופש הגדול

בבית ספרנו התקיימו פעילויות מהנות ומאתגרות בזהירות בדרכים.

תלמידי כיתות א'- ב' נהנו מפעילות תחרותית בין הכיתות. הילדים שרו ורקדו את המילים של השיר "זהירות ואחריות" ושיננו את כללי ההתנהגות בדרכים לקראת היציאה לחופשה.

תלמידי כיתות ג' -ח' נהנו מחידון קליקרים מתוקשב והיו פעילים וסקרנים. יישר כח!

העפלה- טיול לעתלית כיתות ו'

שכבה ו' יצאה לערב חווייתי במוזיאון מחנה המעפילים בעתלית.

הם למדו על המחנה ועל אורח החיים בו בתקופת הבריטים ולאחר מכן שיחקו משחק תפקידים ליילי לאורך חוף הים.

לסיום הערב הייחודי, הילדים שרו שירה בציבור, רקדו ונהנו.

סיור כיתות א' לתל נוף

הסיור התחיל בטייסת 118 שם התלמידים ראו את מסוק היסעור, סרט על הטייסת וחבשו קסדת טייס עם ראיית לילה. אחרי זה הלכנו לטייסת מנט עמית הסביר להם כיצד נוצר העילוי במטוס, ראינו מטוסי f15 f16, אכלנו ארוחת בוקר וחילקנו ארטיקים. סיימנו את הסיור בתחנת הכיבוי אצל גבסי. שם ראינו כבאית, התלמידים לבשו את בגדי הכבאי והפעילו את צינורות הכיבוי.

היה סיור מהנה ומעשיר.

פעילות ODT משותפת לתלמידי כיתות ז' "בית אור" ובראשית"

ביום שני האחרון יצאותלמידי כיתות ז' משני בתי הספר של המועצה האזורית, בית ספר "בראשית" ו"בית אור" לפעילות ODT משותפת בקיבוץ גבעת ברנר. התלמידים חולקו לקבוצות משותפות וביצעו פעולות אתגריות ומהנות כגון אומגה והליכה על חבל אשר דרשו עבודת צוות ושיתוף פעולה. התלמידים נהנו מאוד מהפעילות ולמדו חשיבותה שלעבודה צוות ועזרה הדדית.