אולפנת הדר גנים

מביטות פנימה מכוונות גבוה

סוגרים שבוע לפרשת "תרומה"


"ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם".

בתוך פרוט התורה של התרומה אותה מתבקשים העם להביא לבניית המשכן, ובין התיאורים של כל כלי וכל יריעה, נאמר פסוק זה ומעורר תמיהה, שהרי נכון היה לכתוב "ושכנתי בתוכו".


ולא לחינם כמובן, כיוון שדווקא בתוך כל העיסוק במבנה המשכן ובפרטיו, מזכיר לנו הקב"ה כי המטרה איננה לשכון בתוכו דווקא, אלא קודם כל בתוך הלב של כל אחד ואחד מאנשי ישראל.


המשכן, אם כן, מקבל את משמעות הקדושה שלו מתוך השכינה שקיימת בכנסת ישראל, ומתוך כך מתקדש גם המבנה. לאורך כל הדרך, גם בתקופות מסובכות יותר יזכיר לנו הקב"ה שלא להתבלבל בין האמצעי לבין המטרה. "למה לי רוב זבחכם" יאמר הנביא, ויביע בכך, שאם ישראל אינם מחוברים לאביהם שבשמיים אין טעם למבנה, אין טעם לקרבנות, לכלים היפים לזהב ולכסף.


כמו המשכן, כך גם תשמישי הקדושה בחיינו אינם עומדים בזכות עצמם, הם אינם מכשירים אוטומטיים ש"מייצרים" קדושה, אלא הקדושה שלהם מתקיימת כאשר הם בשימוש- כאשר יש אדם שדרכם מתקשר לעצמו ולאלוקיו, כאשר הוא משמש אמצעי לחיבור בין האדם לבוראו.


האם ניתן, אם כך, לוותר על המשכן עצמו? אם מה שחשוב הוא רק מה שנתון ללב? ואולי גם על תשמישי הקדושה האחרים הסובבים אותנו כיום? וודאי שלא.

יודע הקב"ה שאנו בני האדם זקוקים לחיבור למוחש, לפיזי ולחומרי על מנת להתעלות ולהגיע לחיבור עם הרוחני והמופשט. יודעים אנו כי בהיכנסנו לבית כנסת מתרחב ליבנו, כי הנחת התפילין או הדלקת הנרות עוזרת לנו לחבר את עצמנו לקב"ה. אך יחד עם זאת, נזכור כל הזמן מהו האמצעי ומהי המטרה.

מה שהיה..


· הבנות קבלו את לוח המבחנים והאירועים החדש למחצית ב'. בהצלחה לכולן


· ביום רביעי, ר"ח אדר א', הלכנו לשמח את בתי הספר היסודיים במסגרת פרויקט "מישמי"ש". קיימנו הפסקה פעילה חגיגית ושמחה. בכל בית ספר הקמנו 16! תחנות, חילקנו פרסים, השמענו מוזיקה והכל עם המון מורל ומצב רוח טוב.

כל בת הייתה שותפה להכנת אחת התחנות והתרשמנו מאד מלקיחת האחריות וההובלה של הבנות. יישר כוח לבנות, לרכזת החברתית ולכל המחנכות והמורות השותפות!


· סיימנו את השבוע בכינוס של כיתה ז4 בנושא טיפוח ויופי, קיבלנו "טיפים" לשמירה על היגיינה וטיפוח העור. יישר כוח.

מה שיהיה...


· השבוע נצא אי"ה בשמחה לטיול השנתי!!! כולנו מתרגשים ומכינים תכניות. אנו מזכירים להורים לשלוח אישורים חתומים בהקדם.


· אנו מזכירים שוב שביום ראשון יב' אדר א' 21/2 נקיים ערב לאימהות לפתיחת נושא הנשיות. אי"ה הזמנות תקבלו השבוע, נא שריינו את התאריך!


· ביום ראשון יתקיים יום ראיונות לכיתות ו' באולפנה, לפיכך נשחרר את הבנות הביתה בשעה 13:00.

משמ"ש

הבנות עבדו על התחנות בצורה נפלאה ובשיתוף פעולה מעורר התפעלות!

תמונות מהמשמי"ש

Big image

תמונות מהכינוס הכללי בנושא פיתוח הגוף

Big image