Filozofia permakultury

Poznaj szeroką perspektywę alternatywnej "kultury trwania"

…skosztuj praktycznej filozofii życia, poszerz swoją wiedzę i sprawdź, jak stosować permakulturę w codziennym życiu, w mieście, domu, wobec innych i w głębi siebie :-)

Co to jest permakultura?

Permakultura to nie tylko biologiczne ogrodnictwo i ekologiczna uprawa ziemi. Permakultura to również naturalne budownictwo, alternatywna edukacja, ekonomia współpracy... Permakultura to sposób życia oparty na wrażliwości i współodczuwaniu - każdy krok, zamiar i jego realizacja, jakakolwiek działalność może być permakulturowa jeśli kierują nią zasady etyczne: 1. troska o ziemię, 2. troska o ludzi; oraz 3. sprawiedliwy podział (fair share)...

Chcesz poznać korzenie zdrowego światopoglądu?

...chcesz dostać "do ręki" argumenty, które pomogą Ci w dyskusji, w obronie Twojego stanowiska, Twojego sposobu widzenia świata, które umocnią Cię w empatii, wrażliwości, które pozwolą Ci zerknąć poza horyzont codzienności i ugruntować sens życia? :-)
Przyjdź na wykład...

26 października, godz. 18.00 - 20.00, Sieciówka, ul. Irysowa 3a, Warszawa.

Wstęp 30 zł.

Na wykładzie:

Ekologiczna uprawa, ogrody społeczne, kooperatywy... Naturalne budownictwo. Alternatywna edukacja. Ekonomia współpracy i ego-ekologia, czyli to co znaczy permakultura, jej aspekt praktyczny oraz wymiar duchowy. Historia idei na przykładach różnych kultur aż po prehistorię. Szamanizm, rewolucja neolityczna, święte rośliny, poszerzanie świadomości... Bill Mollison, David Holmgren, Masanobu Fukuoka, Rudolf Steiner... Jan Jakub Rousseau... Hildegarda z Bingen... Epikur, Platon, Pitagoras, Gilgamesz i inni :-)
...przewidziany czas na dyskusję.

Wykład jest wstępem do warsztatów z projektowania permakulturowego

Wkrótce rozpocznie się seria warsztatów z permakultury w Sieciówce. Program zajęć trzymał się bedzie ram klasycznego permakulturowego kursu PDC (Permaculture Design Course), rozłożonego na 10 spotkań. Szczegóły zostaną dostosowane do zainteresowań uczestników. W permakulturze istotna jest elastyczność i współpraca :-)

Zapraszamy

Prowadzący

Ben Lazar, redaktor Permakultura.edu.pl, ogrodnik w Krakowskim Ogrodzie Społecznym, wędrowny nauczyciel permakultury dyplomowany w Indonezji w Bumi Langit Institute.

Sieciówka

Spotkania odbywają się w Sieciówce nie bez powodu. To miejsce w którym życzliwość i radość wspólnego bycia łączy się z efektywnością i dynamiką. Jest to wyjątkowa przestrzeń i środowisko dla ludzi, którzy są pionierami tego co nowe.


Więcej można przeczytać TUTAJ