جلوگیری از سرقت دریجه فاضلاب چیست؟

دریچه فاضلاب : دریچه منهول فاضلاب امروزه به دلیل زیاد شدن سیستم های زیر زمینی کاربرد های بسیار زیادی دارد که این سیستم ها با به وجود آمدن شهر های بزرگ ایجاد میشود هرچقدر شهر ها بزرگ تر شود سیستم های زیر زمینی نیز بیشتر میشود. هر دریچه ای که تولید میشود دارای ویژگی های خاصی است که باید به توجه آنها از این دریچه ها استفاده کرد. برای مثال برای مناطقی که دمای بالای آن باعث شل شدن دریچه های منهول میشود و دمای بسیار پایین باعث یخ زدن دریچه ها و شکستن آنها در برابر ضربه های کوچک میشود باید از دریچه های طراحی شده برای آن مناطق یا به اصطلاح استفاده از دریچه های منهول نسل جدید نمود تا خطری افراد را تهدید نکند همچنین میشود از دریچه های منهول چدنی که کاربرد بسیار بالا و مقاومی دارند استفاده کرد.

خطری که مردم را تهدید می کند

بارها و بارها در همین صفحه درباره خطراتی نوشته ایم که سرقت دریچه ها می تواند جان مردم را تهدید کند. در نبود این دریچه‌ها، امکان آسیب و خطر جانی برای عابران وجود دارد. ممکن است در تاریکی یا به دلیل توجه نکردن، عابر یا کودکی به داخل آن ها سقوط کند. نبود و سرقت این دریچه ها برای خودرو ها و موتورها هم خطرناک است و این حفره می‌تواند موجب تصادفات غیرقابل پیش‌بینی شود.

قیمت هر دریچه چند؟

اما شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که مگر قیمت هر کدام از این دریچه ها چند است که این گونه مورد توجه سارقان قرار گرفته است؟ به گفته معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران طی شش ماه امسال بیش از دو هزار و ۱۰۰ دریچه فلزی در تهران سرقت شده است؛ البته بد نیست بدانید طبق آمار ارائه شده توسط آب و فاضلاب تهران فقط در شهر تهران حدود ۱۵۰ هزار دریچه فاضلاب وجود دارد. برای به دست آوردن قیمت دریچه های چدنی فاضلاب با یکی از سازندگان این دریچه ها تماس گرفتیم.

این سازنده قیمت هر دریچه با قطر 60 سانتی متر را دو میلیون و 800 تا سه میلیون و 800 تومان اعلام کرد. علت فرق یک میلیون تومانی این دریچه ها وزن آن هاست که بین 60 و 70 کیلو متغیر است. با این حال به گفته این سازنده دریچه های فاضلاب، سارقان حداکثر می توانند این دریچه ها را به قیمت ضایعات چدن که هم اکنون کیلویی 10 تا 12 هزار تومان است، بفروشند که 600 تا 700 هزار تومان می شود.

دریچه‌ کامپوزیت و حل برخی مشکلات

سرقت بسیار زیاد دریچه‌های چدنی و سنگینی و قیمت‌ بالای آن‌ها موجب شد تا تولیدکنندگان به سمت تولید دریچه‌ای سبک‌تر بروند که ارزش سرقت نداشته باشد. در این مرحله دریچه‌های کامپوزیت ساخته شد.

در ساخت دریچه‌های کامپوزیت از پلیمرها، رزین‌ها، الیاف سیلیس و یکسری چسب و رنگ استفاده می‌شود. در سالیان اخیر کاربرد این دریچه‌ها به دلیل مزایای متعددشان نسبت به دریچه‌های چدنی، بتنی و چدن- بتن افزایش روزافزونی داشته است.

همان‌طور که قبلا ذکر شد، موضوع سرقت دریچه‌های منهول و وقوع حادثه برای عابرین پیاده و وسایل نقلیه از معضلات جدی در بحث دریچه‌هاست. دریچه‌های کامپوزیت به دلیل غیرقابل بازیافت بودن، چندان برای سارقان جذاب نبوده و به‌این‌ترتیب مشکل سرقت مرتفع شده است.

از معایب دریچه‌های کامپوزیت می‌توان به پیدا نشدن توسط دستگاه‌های فلزیاب در صورت مدفون شدن و نیز عدم سازگاری با محیط زیست به دلیل چرخه بالای ۹۰۰ سال برای بازیافت آنها و برگشتشان به طبیعت اشاره نمود اما مهم‌ترین مشکل این دریچه‌ها مقاومت‌ کم‌ آن‌ها در برابر حرارت است.

به دلیل مواد به‌کاررفته در این نوع دریچه‌ها، پس از مدتی سطح‌رویی دریچه‌ها ترک می‌خورد و آب در آن نفوذ می‌کند که درنهایت پدیده یخ‌زدگی و یخ گشایی موجب شکست ناگهانی دریچه می‌شود.